PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΛΑΒΗ - ΕΠΕΙΓΟΝ!



winzig
28-03-11, 12:32
Καλησπερα παιδια, αντιμετωπιζω καποιο προβλημα απο την Παρασκευη 18/3 στη γραμμη μου. Εχει κοπει και το τηλ και το ιντερνετ και το εχουν δηλωσει απο εκεινη την ημερομηνια ωσ βλαβη στον ΟΤΕ. Ακομα και σημερα που πηρα πριν απο λιγο δεν εχει αρθει η βλαβη και φυσικα δεν εχει λυθει το προβλημα και μου ειπαν οτι ειναι θεμα καλωδιακης φυσης.
Εχουν ηδη περασει 5 εργασιμες ημερες, υποτιθεται ο ΟΤΕ υποχρεουται μεσα σε 3 μερες να αποκαταστησει τη βλαβη. Επειδη οπως ειναι αντιληπτο εστω το τηλεφωνο μου ειναι απαραιτητο, γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω εγω απο τη μερια μου εφοσον υπαρχει τοση μεγαλη καθυστερηση?? μπορω να τους ζητησω υπαναχωρηση χωρις ποινη και να μεταβω σε αλλο παροχο? Ευχαριστω εκ τον προτερων.

pirobola
28-03-11, 14:22
Υπομονή !

Οι γραμμές ανήκουν στον ΟΤΕ οπότε κάθε βλάβη είναι ο μόνος αρμόδιος για να την φτιάξει.

Επίσης κάθε βλάβη για να εντοπιστεί θέλει και τον χρόνο της οπότε το μόνο που κάνεις είναι υπομονή και επιμονή στο αν έχουν δηλώσει την βλάβη στον ΟΤΕ.

valen_gr
28-03-11, 18:21
Επειδη το ακουω αρκετά συχνα, απο ανθρώπους που εχουν κάποια καλωδιακη βλαβη στην γραμμη, νομίζουν πως πχ το κομμενο απο το σκαπτικο του εργολάβου καλωδιο θα αυτο-επιδιορθωθει αλλάζοντας εταιρεια?
Οσο κομμένο ηταν το καλωδιο στην παλαια εταιρεια, αλλο τοσο κομμένο θα παρεμένει και στην νέα, μέχρι που τα συνεργεία καλωδιακων του ΟΤΕ αποκαταστήσουν την βλαβη.

cmaniac
28-03-11, 18:47
Ειναι νεα γενια καλωδιων αυτη, ακουνε ΟΤΕ και ενωνονται απο μονα τους.. :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.