PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή γραμμής wind λόγω χρέους



Σελίδες : [1] 2

dennis2006
29-03-11, 23:10
Στις 16 Μαρτίου έληξε ο λογαριασμός τηλεφώνου αξίας 24 ευρώ. Ξέχασα να τον πληρώσω και γυρίζοντας σήμερα στο σπίτι δεν είχα τηλέφωνο. Επικοινώνησα με το 13800 και ένας οξύθυμος υπάλληλος με ενημέρωσε ότι η διακοπή οφείλετε σε απλήρωτο λογαριασμό και μάλιστα ότι και πολλή περίμεναν για να πληρωθεί. :nono:

restos
30-03-11, 00:05
καλα χαθηκε ο κοσμος να στα βαλουν στο επομενο λιγαριασμο για 13 μερες κα8υστερηση?τι να πεις! ειναι φασιστικο στις μερες μας να σου κοβουν το τηλεφωνο για 24 ευρω..eeet ακους?

zx007
30-03-11, 00:10
eeet ακους?

Σώθηκες ...

cranky
30-03-11, 00:10
Έχουν πολλούς πελάτες και πνίγονται, και είπαν να διώξουν μερικούς.

nnn
30-03-11, 00:16
Φραγή μπαίνει μετά την έκδοση του 2ου λογαριασμού, μήπως υπάρχει προηγούμενο υπόλοιπο ?

dennis2006
30-03-11, 02:31
Επειδή και εγώ δεν ήμουν σίγουρος τον ρώτησα αλλά μου είπε ότι το χρέος είναι 24 ευρώ. Δηλαδή ο τελευταίος λογαριασμός που έχω στα χέρια μου που έκανα λάθος και έληξε 14 όχι 16 Μαρτίου.
Το ποιο ωραίο είναι ότι το πρωί μας είχαν πάρει τηλέφωνο στο γραφείο επειδή είμαστε πελάτες να μεταφέρουμε και το επαγγελματικό στην wind.

gcf
30-03-11, 02:32
Θα τους άλλαζα με την πρώτη ευκαιρία.

dennis2006
30-03-11, 02:40
Αύριο το πρωί θα πάω σε κατάστημα wind να το ελέγξω και αν όντως ισχύει αυτό που είπε ο αγενέστατος υπάλληλος θα πληρώσω και θα πάω κατευθείαν στον ΟΤΕ.

BigRed
30-03-11, 09:02
Έχουν πολλούς πελάτες και πνίγονται, και είπαν να διώξουν μερικούς.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

npil
30-03-11, 11:57
καλημερα

Δεν υποστιριζω κανεναν ,για να εξηγουμαστε....
.Αλλα θα ηθελα ο φιλος να δωσει καποιεσ διευκρινησεις. Ηταν Πρωτη φορα που καθυστερησε? Ειχε καμια ειδοποιηση αφου ειχε παρελθει η ημερομηνια πληρωμης?

Ρε παιδια μου φαινεται πολυ ακραιο να το κοψουν για 10 μερεσ καθυστερηση. και απο 1ο λογαριασμο.

Τοσο Μπ..αχα....λο ειναι στην wind


:p

dream-maniac
30-03-11, 12:24
ειναι τακτικη της wind, σε χρεωνει και 5 ευρω για επανασυνδεση...
συνεχεια του το κανουν που ξεχναει να τον πλήρωσει...
ας τα βαζουν στον επομενο λογαριασμο....
τωρα ετοιμαζεται να την κανει...
απαραδεκτη!!

africa_twin
30-03-11, 13:10
Αυτό είναι που με τρελαίνει με την Wind!
Από τη μία γίνονται σοβαρές προσπάθειες για βελτίωση του δικτύου της και των παρεχομένων υπηρεσιών και από την άλλη με εντελώς ερασιτεχνικές αντιδράσεις και την ασχετοσύνη των υπαλλήλων της χαλάει όλη της την εικόνα!

dennis2006
30-03-11, 13:18
Λοιπόν μερικές φορές πλήρωνα τον δεύτερο λογαριασμό. Τις περισσότερες φορές όμως πλήρωνα κανονικά γιατί πάντα έβρισκα ένα κατάστημα wind. Αυτό που με βόλευε περισσότερο ήταν το κατάστημα μέσα στο Carrefour Ρέντη,( έχει κλείσει ) γιατί ήταν ανοικτό και μεσημέρια και τι μέρες που τα άλλα ήταν κλειστά. Ειδοποίηση δεν έλαβα για την διακοπή.
Τέλος πάντων σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα και πλήρωσα μου ζήτησαν συγγνώμη αλλά στο συμβόλαιο που υπόγραψα μου είπαν ότι αυτό αναγράφεται ( εγώ όταν υπέγραψα ήταν διμηνιαίος και κανείς δεν με ρώτησε για να τον κάνει μηνιαίο).
Βγαίνοντας από το κατάστημα πήγα απέναντι σε κατάστημα άλλης εταιρείας και έκανα αίτηση μεταφοράς με 10 ευρώ λιγότερο το πάγιο.

vassilis023
30-03-11, 23:26
Εγώ προσωπικά είχα ΟΤΕ και έκανα φορητότητα στη wind. Aπό θέμα παροχής υπηρεσιών δεν έχω κανένα πρόβλημα, κουμπώνω στην ίδια ταχύτητα με τον ΟΤΕ καιο έχω και σταθερό με πολύ πιο προσιτή τιμή από τον ΟΤΕ και με δωρεαν την αναγνώριση κλήσεων την οπία ο ΟΤΕ χρεώνει.Όσο είχα ΟΤΕ μετά από 1 εβδομάδα λήξης του λογαριασμο΄υ μου αν δεν τον ειχα πληρώσει λάμβανα μιά αυτόματη κλήση με τηλεφωνικο μυνημα για άμεση πληρωμή και μετά απο 4 μέρες κάνανε διακοπη και πλήρωσα 8,30ε τέλη επανασύνδεσης. Και ο ΟΤΕ και ο κάθε παροχος αν προσέξεις στη σύμβαση που υπογράφουμε λέει οτι έχει το δικαίωμα να σου κάνει διακοπή οποτε θέλει αν δεν πληρώσεις μέχρι την ημερομηνία λήξης. Εγώ είμαι της άπο΄ψης όταν πληρώνω να υπερασπίζομαι κάθε δικαίωμα (εξάλου πληρώνω για να μου παρέχουν). Τώρα όσο για τα 24ε κακώς στο κόψανε αλλά κακώς και εσυ ρε φίλε δεν το πλήρωσες, εξάλου όταν λάβεις το λογαριασμό σου δίνει και "αερα" 15 μέρες μέχρι τη λήξη.Αν λαμβάνεις τους λογαριασμούς πολύ κοντά στη λήξη τότε ενημέρωσε τους......................

gcf
30-03-11, 23:35
Ο ΟΤΕ στις 15 μέρες μετά τη λήξη απλήρωτου λογαριασμού βάζει φραγή εξερχομένων, οι εισερχόμενες λειτουργούν.

vassilis023
30-03-11, 23:45
Ναι εξερχομένων kai ADSL....... οι εισερχόμενες δουλεύουν. Μιά φορά έτυχε και απο αμέλεια δεν τον πλήρωσα.... και μονο με καλούσαν. Η wind δηλαδη αν στο κόψει το νεκρώνει τελείως? Νομίζω οτι και ο φίλος που του το έκοψαν θα είχε κανονικά εισερχόμενες...

dennis2006
31-03-11, 00:23
Οι εισερχόμενες κλήσεις δούλευαν κανονικά. Δεν είπα εγώ φίλε βασιλις 023 ότι κακό έκαναν που το έκοψαν . ισα ισα καλα έκαναν, έτσι ενδιαφέρθηκα και βρήκα πάγιο σε άλλη εταιρεία με 15 ευρώ από 24 που πλήρωνα.

BigRed
31-03-11, 00:43
έτσι ενδιαφέρθηκα και βρήκα πάγιο σε άλλη εταιρεία με 15 ευρώ από 24 που πλήρωνα.

Σε ποιά εταιρία έκανες αίτηση (αν επιτρέπετε)????:hmm:

cranky
31-03-11, 00:50
Έχει τύχει 3-4 τέσσερις φορές στα τόσα χρόνια που έχω ΟΤΕ, να αμελήσω να πληρώσω τον λογαριασμό, και να τα πληρωσω μαζεμένα στον επόμενο.
Δεν κάνανε ποτέ διακοπή, ούτε εισερχόμενες, ούτε εξερχόμενες.
Και το Ιnternet μου, κανονικά.

vassilis023
31-03-11, 01:08
Δεν υποστηριζω κανεναν πάροχο. Σημασία έχει να βρεις κάτι συμφέρον. Εγω εκανα συνδεση με 19,90 το μηνα και 3 μηνες δωρεαν, κουμπωνω στα 18-20 οπως κουμπωνα και με τον ΟΤΕ και πληρωνω οικονομικότερα απο τον ΟΤΕ. Oπότε απορίπτω τον ΟΤΕ λόγω υψηλων χρεωσεων και μονο, κατα τα άλλα ειναι πολύ καλός αλλά εφόσον υπάρχουν και αλλοι πάροχοι που είναι οικονομικότεροι δεν ειμαι διαθέσιμος να πληρώνω εξτρα λεφτα για το τίποτα. 15 ευρώ ποιος το χει ρε συ; Πάντως για μενα ειτε wind είτε ΟΤΕ είτε forthnet δεν είναι κριτήριο το πόσο ανεκτικοί ειναι στο να μην πληρώνω αλλά το πόσο καλα μου προσφέρουν τις υπηρεσιες που πληρώνω. Κάποτε η vodafone(όταν ειχα γιατί την έκοψα ενοείται!) μου χε κόψει το κινητο και σε ερώτηση διακριτικα σε υπαλληλο γιατι το κόψαν και δεν πηγε στον επόμενο λογαριασμό μου απάντησε οτι...κύριε είμαστε εταιρία κινητής τηλεφωνίας και όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα ! δεν μπορούσα να πώ κάτι! Βέβαια οι λόγοι που είχα διακόψει ήταν άλλοι.

dennis2006
31-03-11, 01:51
Στην γραμμή που έκανα μεταφορά είναι μόνο τηλέφωνο. Πήγα στην Vodafone με έκπτωση 5 ευρώ επειδή έχω και 1 κινητό Vodafone και έτσι πάει 15 ευρώ το μήνα για πάντα. Δεν με ενόχλησε που το έκοψαν εκείνο που με ενόχλησε ήταν ότι την ίδια μέρα το πρωί με είχαν πάρει τηλέφωνο στο γραφείο και μου αράδιασαν ένα σωρό ιστορίες για να μεταφέρω και αυτήν την γραμμή. Κακώς φίλε Βασίλη δεν διέκοψες όταν σου μίλησαν έτσι .όταν αυτοί παθαίνουν βλάβες δεν ζητιάνε ούτε συγγνώμη ούτε επιστρέφουν τις μέρες που δεν έχουμε τηλέφωνο. Τους υπογράψαμε πουθενά ότι είμαστε beta testers της εταιρείας τους? Επειδή είσαι νέος στην wind δεν ξέρεις ότι πέρσι πολλοί είχαμε μείνει χωρίς τηλέφωνο για πολλές μέρες. Εκτός ότι δεν είδα μια συγγνώμη κυκλοφόρησαν κάποια παπαγαλάκια ότι θα επέστρεφε πάγια ένα πράγμα που δεν έγινε ποτέ.

zorz_skg
31-03-11, 02:00
καλα χαθηκε ο κοσμος να στα βαλουν στο επομενο λιγαριασμο για 13 μερες κα8υστερηση?τι να πεις! ειναι φασιστικο στις μερες μας να σου κοβουν το τηλεφωνο για 24 ευρω..eeet ακους?

Παράξενο ορισμό του φασισμού υιοθετείς...:hmm:

Μπορεί να είναι προτιμότερο για μια εταιρία να είναι πιο ελαστική σε μερικές περιπτώσεις (ειδικά αν πχ. πρόκειται για παλιό πελάτη που ήταν μέχρι τώρα συνεπής) για να δείχνει πιο φιλική ή γιατί μερικές φορές γίνονται λάθη και μπερδέματα χωρίς να φταίει ο συνδρομητής κλπ. Παρ'όλα αυτά η ενέργεια τους ήταν 100% νομότυπη.-

Τι θα καταγγείλει στην ΕΕΤΤ; "Δεν πλήρωσα το λογαριασμό και μου έκοψαν το τηλέφωνο, κλαψ, κλαψ"; :lock:

dennis2006
31-03-11, 02:22
Είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους απέναντι στους πελάτες τους οι εταιρείες και θα μιλήσουν για νομοτυπιες ας γελάσω.

vassilis023
31-03-11, 16:41
Ντενις να φανταστώ έδωσες στη vodafone kαι τηλέφωνο εργασίας και ενός φίλου που σου ζήτησαν και καλά για τυπικους λόγους ε? Έτσι και εγώ οταν ειχα vodafone και ένα καλό πρωί που είχς μια βδομάδα με ενόχλησαν στο τηλέφωνο της εργασίας μου για θέμα λογαριασμού ενω μπορο΄ύσαν να πάρουν στο κίνητο που προφανώς θα με έρβισκαν αμέσως. Σε ερώτηση το απόγευμα γιατι κάλεσαν στο τηλέφωνο της εργασίας και με ενόχλησαν ενώ μπορούσαν να καλέσουν στο κινητό μου απάντησαν οτι αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας ......... την επόμενη μέρα πλήρωσα και έκανα αίτηση διακοπής και είχαν και το θράσος να με καλέσουν μετά από 2 μέρες να ζητήσουν το λόγω που ήθελα να διακόψω.Και αφού του εξήγησα οτι δεν συμφωνώ με την πολιτική της εταιρίας τους κ γι αυτό δι΄κοψα μ άρχισαν τα δεν είναι ετσι κ έχετε λάθος εικόνα για την εταιρία κ τέτοια....... με πήρανε 6-7 τηλέφωνα να με μεταπείσουν αλλά δεν ήθελα να δίνω 150-200€ το μήνα σε μια εταιρία που έχει πολιτική να ενοχλεί σε τηλέφωνα εργασίας τους πελάτες.Ένας φίλος που έχει hol όσο ψαχνόμουν για τη φορητότητα μ είχε πεί τα χειρότερα και σε συνδιασμό με το γεγονός οτι εμπλέκεται και h vodafone το απέριψα κατευθείαν

jdtech
05-04-11, 00:53
ειναι τακτικη της wind, σε χρεωνει και 5 ευρω για επανασυνδεση...
συνεχεια του το κανουν που ξεχναει να τον πλήρωσει...
ας τα βαζουν στον επομενο λογαριασμο....
τωρα ετοιμαζεται να την κανει...
απαραδεκτη!!

Μα οι πελάτες που θα φύγουν λόγω της συμπεριφοράς αυτής προκαλούν μεγαλύτερη οικονομική ζημιά από τα 5 ευρώ που θα μαζέψουν με την επανασύνδεση... Μηδέν σκεπτικό

dennis2006
05-04-11, 01:49
Πάντως έμενα δεν μου πήραν 5 ευρώ για την επανασύνδεση. Τώρα βέβαια δεν γνωρίζω αν το κάνουν στον άλλο λογαριασμό.

3llinas
05-04-11, 16:56
αν θυμαμαι καλα η χρεωσει τις επανασύνδεσης χρεωνετε οταν γινει φραγη 2 φορες μεσα σε ενα 6μηνο

schumifer
07-04-11, 23:03
Ρε παιδιά μπαίνω να δω καμιά άποψη γιατί ενδέχεται να μετακομίσω εδώ από ΝΕΤΟΝΕ και με τρομάζετε. Αμελώ κατά κανόνα να πληρώσω στην ώρα τους τους λογαριασμούς, αλλά δε μου το έχουν κόψει ακόμη και αν τρέχει ο δεύτερος απλήρωτος μήνας . Μάλιστα η ΝΕΤΟΝΕ μετά από θέμα που δημιουργήθηκε στο υποφόρουμ της, δήλωσε πως δε θα ξανακόψει λογαριασμό αν την εόμενη μέρα δεν μπορεί κάπου ο πελάτης να πληρώσει και να έχει άμεσα υπηρεσία (Παρασκευές και τέτοια).
Αλλά και στο κινητό που έχω άνεμο, μου το έχουν κόψει 2 φορές στα 4-5 χρόνια στο τέλος του 2ου μήνα

dennis2006
08-04-11, 00:00
αν αμελεις να πληρωσεις μεινε εκει που εισαι εδω ειναι τυπικοι.

djpar
12-04-11, 13:16
Στην γραμμή που έκανα μεταφορά είναι μόνο τηλέφωνο. Πήγα στην Vodafone με έκπτωση 5 ευρώ επειδή έχω και 1 κινητό Vodafone και έτσι πάει 15 ευρώ το μήνα για πάντα. Δεν με ενόχλησε που το έκοψαν εκείνο που με ενόχλησε ήταν ότι την ίδια μέρα το πρωί με είχαν πάρει τηλέφωνο στο γραφείο και μου αράδιασαν ένα σωρό ιστορίες για να μεταφέρω και αυτήν την γραμμή. Κακώς φίλε Βασίλη δεν διέκοψες όταν σου μίλησαν έτσι .όταν αυτοί παθαίνουν βλάβες δεν ζητιάνε ούτε συγγνώμη ούτε επιστρέφουν τις μέρες που δεν έχουμε τηλέφωνο. Τους υπογράψαμε πουθενά ότι είμαστε beta testers της εταιρείας τους? Επειδή είσαι νέος στην wind δεν ξέρεις ότι πέρσι πολλοί είχαμε μείνει χωρίς τηλέφωνο για πολλές μέρες. Εκτός ότι δεν είδα μια συγγνώμη κυκλοφόρησαν κάποια παπαγαλάκια ότι θα επέστρεφε πάγια ένα πράγμα που δεν έγινε ποτέ.

Για επιστροφη παγιου ενημερωνεις ενα τμημα της wind στην εξυπηρετηση πελατων.Εχω κανει 2 φορες επιστροφη παγιου λογο προβληματος τηλεφωνου.

gkandir
12-04-11, 15:48
Στη HOL που είμαι 3 χρόνια συνδρομητής έχει τύχει σίγουρα 3-4 φορές να ξεχάσω να πληρώσω τον λογαριασμό και το χρέος απλά έρχεται στον επόμενο λογαριασμό. Μάλιστα μια φορά δεν πλήρωσα ούτε τον δεύτερο μήνα και πλήρωσα και τους τρεις μήνες μαζί. Βέβαια τον λογαριασμό αυτό τον πλήρωσα μόλις τον έλαβα, αρκετά πριν λήξει, αφού με πήραν και τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για το υπόλοιπο.
Δεν ξέρω αν έτυχε ή είναι έτσι γενικά η πολιτική της HOL, πάντως στην δική μου περίπτωση ήταν αρκετά ελαστικοί.

MANTHES
13-04-11, 13:04
Επειδη οι λογαριασμοι ειναι μηνιαιοι και υπαρχει περιπτωση να μην μπορεσω να πληρωσω καποιο λογαριασμο το καλοκαιρι ειπα να κανω μια ερωτηση για το συγκεκριμενο θεμα σε ενα καταστημα τους. Η απαντηση ηταν πως ανεξαρτητως ποσου γινεται διακοπη της συνδεσης και πως το τελος ενεργοποιησης ειναι 4 ευρω.

mathios
13-04-11, 17:42
ειναι τακτικη της wind, σε χρεωνει και 5 ευρω για επανασυνδεση...
συνεχεια του το κανουν που ξεχναει να τον πλήρωσει...
ας τα βαζουν στον επομενο λογαριασμο....
τωρα ετοιμαζεται να την κανει...
απαραδεκτη!!
και ο ΟΤΕ χρεώνει 5 ευρό επανασύνδεση, δεν ακούω κανέναν να παραπονιέται....

MANTHES
13-04-11, 17:48
Ο οτε εχει 2μηνιαιους λογαριασμος και δεν κανει διακοπες για μικροποσα.
Ειναι μεγαλο λαθος τους αυτο

mathios
13-04-11, 17:52
Στις 16 Μαρτίου έληξε ο λογαριασμός τηλεφώνου αξίας 24 ευρώ. Ξέχασα να τον πληρώσω και γυρίζοντας σήμερα στο σπίτι δεν είχα τηλέφωνο. Επικοινώνησα με το 13800 και ένας οξύθυμος υπάλληλος με ενημέρωσε ότι η διακοπή οφείλετε σε απλήρωτο λογαριασμό και μάλιστα ότι και πολλή περίμεναν για να πληρωθεί. :nono:
καλά σου έκαναν, να μάθεις να είσαι συνεπής στης πληρωμές σου. και εάν θέλεις να ξέρεις δεν είσαι ο μόνος και η wind δεν είναι η μονή που ''κόβει'' το τηλεφωνώ όταν δεν πληρώνεις στο κάτω κάτω μόνο έτσι πληρώνει ο ελληνας όταν του το κόψουν,και υπάρχει σχετικό θέμα και σε άλλο forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299971). το τι συνέβαινε παλιά που σου άφηναν η εταιρείες ανοιχτό το τηλεφωνώ για κανέναν χρόνο και όταν το θυμόταν ο κάθε ένας το πλήρωνε δεν συμβαίνει τώρα.

........Auto merged post: mathios πρόσθεσε 2 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ο οτε εχει 2μηνιαιους λογαριασμος και δεν κανει διακοπες για μικροποσα.
Ειναι μεγαλο λαθος τους αυτο
και τότε γιατί της μητέρας μου το τηλεφωνώ το έκοψε ο οτε 4 μέρες μετά την λήξη του; με λογαριασμό 23,60; και όταν με έστειλε να το πληρώσω με χρέωσαν άλλα 5 ευρό επανασύνδεση;

MANTHES
13-04-11, 17:55
εχω 2 χρονια που εφυγα απο τον οτε. τοτε ηξερα πως ειχαν οριο τα 60 ευρω (περιπου). Αν το αλλαξαν και αυτοι εννοειται πως ειναι επισης λαθος αλλα τι συνδεση ηταν αυτη με λογαριασμο 23,60; Το παγιο του οτε δεν ειναι κοντα στα 30 ευρω;

mathios
13-04-11, 18:00
εχω 2 χρονια που εφυγα απο τον οτε. τοτε ηξερα πως ειχαν οριο τα 60 ευρω (περιπου). Αν το αλλαξαν και αυτοι εννοειται πως ειναι επισης λαθος αλλα τι συνδεση ηταν αυτη με λογαριασμο 23,60; Το παγιο του οτε δεν ειναι κοντα στα 30 ευρω;
έχει μειωμένο τιμολόγιο λόγο αναπηρίας και ούτε αυτό δεν έγινε σεβαστό....
αυτό που θέλω να πω στους φίλους εδώ είναι ότι ΚΑΜΜΙΑ εταιρεία δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα πλέων. όταν πληρώνεις είσαι κάλος όταν δεν πληρώνεις δεν είσαι.

dennis2006
13-04-11, 18:59
[QUOTE=mathios;4081155]καλά σου έκαναν, να μάθεις να είσαι συνεπής στης πληρωμές σου. και εάν θέλεις να ξέρεις δεν είσαι ο μόνος και η wind δεν είναι η μονή που ''κόβει'' το τηλεφωνώ όταν δεν πληρώνεις στο κάτω κάτω μόνο έτσι πληρώνει ο ελληνας όταν του το κόψουν,και υπάρχει σχετικό θέμα και σε άλλο forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299971). το τι συνέβαινε παλιά που σου άφηναν η εταιρείες ανοιχτό το τηλεφωνώ για κανέναν χρόνο και όταν το θυμόταν ο κάθε ένας το πλήρωνε δεν συμβαίνει τώρ

οκ. ηρεμησε λιγο ομως. να ανοιξουμε και τις παλαμες να μας ριξεις καμια χαρακια?

mathios
13-04-11, 19:15
οκ. ηρεμησε λιγο ομως. να ανοιξουμε και τις παλαμες να μας ριξεις καμια χαρακια?

δεν έχω λόγο ούτε να σου ρίξω χαράκια, και είμαι απολυτά ήρεμος. άλλα θα μπορούσες να παραπονιέσαι ότι δεν έχεις τηλέφωνο και πληρώνεις κανονικά και έγκαιρα, άλλα να παραπονιέσαι ότι ΔΕΝ πλήρωσες και σου έκοψαν το τηλέφωνο νομίζω ότι είναι παράλογο, και να λες επιπλέον ότι θα φύγεις από την wind για τον λόγο αυτό. εάν το κάνεις στο κάλο να πας. άλλα τα ίδια θα έχεις από τους άλλους. δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. και κάτι ακόμα,εάν δεν πληρώσεις το ρεύμα σου η το νερό σου και σου το κόψουν,πάλι τα ίδια θα λες;

dennis2006
13-04-11, 19:32
Ήδη η γραμμή αυτή έχει μεταφερθεί στην Vodafone με 10 ευρώ χαμηλότερο πάγιο. Εγώ δεν σε βλέπω ήρεμο σε βλέπω να τσιτώνεις πολλή υπάλληλος wind?

3llinas
13-04-11, 19:38
δεν έχω λόγο ούτε να σου ρίξω χαράκια, και είμαι απολυτά ήρεμος. άλλα θα μπορούσες να παραπονιέσαι ότι δεν έχεις τηλέφωνο και πληρώνεις κανονικά και έγκαιρα, άλλα να παραπονιέσαι ότι ΔΕΝ πλήρωσες και σου έκοψαν το τηλέφωνο νομίζω ότι είναι παράλογο, και να λες επιπλέον ότι θα φύγεις από την wind για τον λόγο αυτό. εάν το κάνεις στο κάλο να πας. άλλα τα ίδια θα έχεις από τους άλλους. δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. και κάτι ακόμα,εάν δεν πληρώσεις το ρεύμα σου η το νερό σου και σου το κόψουν,πάλι τα ίδια θα λες;

Συμφωνώ με τον mathios.... συνολικά εχεις 45 μερες καιρώ μετα την εκδοση του λογαριασμου σου να πληρωσης και επίσης δεν ειναι καπιος ξαφνικος λογαριασμος το ξερεις πολυ καλα οτι καθε μηνα εχεις να πληρωσεις αυτον τον λογαριασμο... καταλαβαίνω βεβαια οτι μπορει να τυχει και ενα μηνα να εχεις παραπάνω εξοδα αλλα δεν μπορεις να κατηγορεις την εταιρια οτι σου το εκοψε χωρις λογο απλος για μενα το αποδεχεσε πληρωνεις και στο ξανασυνδεη τελος. Η τραπεζα σε καλει εστω και μια μερα να αργησεις να πληρωσεις αν μπορουσε να σου κανει φραγη στην βενζινη του αυτοκινήτου παραδειγμα για την δοση του δανειου για το αυτοκινητο θα στο εκανε :).... Εμενα προσωπικά ποτε δεν μου εχει γινει φραγη πουθενα, βεβαια το αργοτερο που εχω πληρωσει ηταν 10 μερες μετα την ληξει και αυτο διοτι ειμουν εξωτερικο, αυτο απο το 99 που εχω internet και κινητο

mathios
13-04-11, 19:40
Ήδη η γραμμή αυτή έχει μεταφερθεί στην Vodafone με 10 ευρώ χαμηλότερο πάγιο. Εγώ δεν σε βλέπω ήρεμο σε βλέπω να τσιτώνεις πολλή υπάλληλος wind?Δεν είμαι υπάλληλος στην wind. και σου ξαναλέω είμαι ήρεμος. άλλα δεν μου αρέσει να λέει οποιοσδήποτε ότι ''δεν πλήρωσα και μου το έκοψαν'' τίποτα στην ζωή μας δεν είναι δωρεάν. και εάν είσαι ξεχασιάρης η έχεις πολύ δουλειά και δεν μπορείς να πληρώσεις έγκαιρα μπορείς να κάνεις πάγια εξόφληση μεσώ πιστωτικής κάρτας η τραπεζικοί λογαριασμοί. υπάρχουν λύσεις.

MANTHES
13-04-11, 19:43
Eλπιζω οτι με το ιδιο παθος που ουσιαστικα ζητατε απο την καθε wind να διακοπτει λογαριασμους για ενα ποσο των 20 ευρω να ζητατε αποζημιωση οταν δεν θα εχετε ιντερνετ ή τηλεφωνο λογω βλαβης

thenetpoet
13-04-11, 19:47
Eλπιζω οτι με το ιδιο παθος που ουσιαστικα ζητατε απο την καθε wind να διακοπτει λογαριασμους για ενα ποσο των 20 ευρω να ζητατε αποζημιωση οταν δεν θα εχετε ιντερνετ ή τηλεφωνο λογω βλαβης

συμφωνω απολυτα και να προσθεσω οτι για να διεκδικεις κατι, πρεπει κι εσυ να εισαι σωστος στο ιδιο πραγμα.

3llinas
13-04-11, 19:47
Eλπιζω οτι με το ιδιο παθος που ουσιαστικα ζητατε απο την καθε wind να διακοπτει λογαριασμους για ενα ποσο των 20 ευρω να ζητατε αποζημιωση οταν δεν θα εχετε ιντερνετ ή τηλεφωνο λογω βλαβης


αυτο μπορεις να το κανεις και το δεχονται παντα σε ολλες τις περιπτωσεις που ξερω εγω

mathios
13-04-11, 19:47
Eλπιζω οτι με το ιδιο παθος που ουσιαστικα ζητατε απο την καθε wind να διακοπτει λογαριασμους για ενα ποσο των 20 ευρω να ζητατε αποζημιωση οταν δεν θα εχετε ιντερνετ ή τηλεφωνο λογω βλαβης
τον δεκεμβριο είχα πρόβλημα στη γραμμή μου για 10 μέρες ''με το ίδιο πάθος '' διεκδίκησα τα δικαιώματα μου από την wind και έλαβα 2 μίνες δωρεάν πάγια για τον λόγο αυτό 41,24 +41,24 = 82,48 αυτό θα το έκανε κάποιος άλλος παροχος;

MANTHES
13-04-11, 19:50
σου εδωσαν 2 μηνες δωρεαν παγια για βλαβη 10 ημερων;
Δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να συνεχισουμε αυτη την κουβεντα

mathios
13-04-11, 19:54
σου εδωσαν 2 μηνες δωρεαν παγια για βλαβη 10 ημερων;
Δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να συνεχισουμε αυτη την κουβενταναι το έκαναν, άλλα ΠΟΤΕ δεν έχω καθυστερήσει λογαριασμό και πληρώνω πάντα στην ώρα μου και είμαι στην wind από telestet 1996 (κινητή) και εδώ και 5 χρονιά είμαι στην σταθερή. πότε δεν μου έχουν κόψει το τηλέφωνο για ανεξόφλητο λογαριασμό. για να πάρεις φίλε μου πρέπει πρώτα να δώσεις.....

djpar
13-04-11, 20:14
και εμενα οπως ειπα με διακοπες στο ιντερνετ μου κανανε μειωσει συμβολαιου για 1 μηνα(μου χρεωσαν μονο τηλεφωνια) και οταν ειχα προβλημα και ιντερνετ και τηλεφωνο παλια επι 2 μηνες δεν πληρωσα τιποτα(βασικα για να λεμε ακριβος την αληθεια μολις λυθηκε το προβλημα τους επομενους 2 μηνες δεν πληρωσα).Για αυτους τους λογους μενω στην wind! και οχι δεν ειμαι υπαλληλος

vassilis023
13-04-11, 20:54
Εγώ έχω 2 συνδεσεις στο ονομά μου. Στην μια καθυστέρησαν να μου παραδόσουν το μόντεν κ μου αφαιρεσαν το πάγιο όσο δεν μου είχαν δόσει μόντεμ άσχετα που εγώ είχα άλλο μόντεμ και έμπαινα. Απλά εφόσον ήταν υποχρεομμένοι να μου το΄δώσουν ήταν κ υποχρεωμμένοι να μην με χρεώσουν κ δεν με χρέωσαν

@ ADSLgr.com All rights reserved.