PDA

Επιστροφή στο Forum : WiFi Πρόβλημα...



ss13
30-03-11, 10:39
Καλημέρα,

Έχω τον Netfaster WLAN και προσπαθώ να κάνω σύνδεση ασύρματα απο το laptop μου αλλά δεν γίνεται τίποτα.Βρίσκει το ασύρματο δίκτυο, πατάω να κάνω σύνδεση και δεν μου εμφανίζει το παράθυρο για να βάλω το password... Έχω αλλάξει 3 modem απο την HOL(το Netfaster είναι το τελευταίο που μου έστειλαν),απο άλλο Laptop η σύνδεση γίνεται κανονικά ασύρματα,μέσω ethernet μπαίνει κανονικά και έκανα και format το laptop μήπως έφταιγε αυτό και πάλι τα ίδια.. Καμιά ιδέα κανείς ?? :(

Seitman
30-03-11, 10:45
Εγκατέστησε την τελευταία έκδοση για τους drivers της ασύρματης κάρτας. Και έλεγξε τις ρυθμίσεις ΙΡ της κάρτας και τον τύπο ασφάλειας που χρησιμοποιείς.

Αν και ψυλιάζομαι προβληματικό hardware, σύμφωνα με αυτά που λες.

ss13
30-03-11, 10:51
Έκανα format και μπήκαν οι τελευταίοι drivers στην ασύρματη κάρτα. Ξέχασα να γράψω οτι σε άλλα ασύρματα δίκτυα μπαίνει κανονικά,μόνο στο δικό μου έχει πρόβλημα. :@

Seitman
30-03-11, 10:55
Α μόνο στο δικό σου... :hmm:

Έλεγξε τον τρόπο που αποδίδεται η ΙΡ τόσο στις ιδιότητες της κάρτας στον υπολογιστή σου, όσο και στις ρυθμίσεις του router.
Έλεγξε αν επιτρέπονται νέες συνδέσεις με ασύρματο στο router σου.
Επίσης θα έλεγα να δοκιμάσεις να αλλάξεις το κανάλι εκπομπής wi-fi στο router, μήπως κάποια γειτονική συσκευή προκαλεί παρεμβολές.

ss13
30-03-11, 11:03
Ξέρεις τι γίνεται όμως, ναι υπάρχουν και άλλα ασύρματα που πιάνω αλλά δοκίμασα μέσω άλλου laptop και απο το iphone μου και μπήκα κανονικά ενω απο το laptop τίποτα.. Τι να πω ... :-(


ΥΓ θα δοκιμάσω να αλλάξω και το κανάλι εκπομπής wi-fi , μήπως γίνει κάτι.

Seitman
30-03-11, 11:06
Με έχεις μπλέξει ολίγον...

Με το δικό σου laptop, μπορείς να συνδεθείς σε κάποιο ασύρματο δίκτυο?

ss13
30-03-11, 11:07
Οοο ναι σε άλλα ασύρματα δίκτυα μπαίνω κανονικά!!

Seitman
30-03-11, 11:10
Και στο δικό σου δίκτυο δεν μπορείς να μπεις με το δικό σου laptop, ενώ με το iphone μπαίνεις. ΟΚ?

Ποια windows & router χρησιμοποιείς?

ss13
30-03-11, 11:13
Windows 7 Ultimate 32bit και NetFaster WLan (http://www.hol.gr/files/Support/NetFaster_wlan.pdf) !

Seitman
30-03-11, 11:14
Φλασιά...
Προσωρινά ρύθμισε το ασύρματο στο router να είναι ελεύθερο. Χωρίς κωδικό, χωρίς τίποτα. Θα συνδεθεί?

ss13
30-03-11, 11:18
Καλή φλασιά αυτή... :D Δυστυχώς τώρα όμως έιμαι στη δουλειά και δεν μπορώ.Θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα σου απαντήσω,σ'ευχαριστώ πάντως !

@ ADSLgr.com All rights reserved.