PDA

Επιστροφή στο Forum : floating point support not loading



grgmls
06-03-04, 09:33
θελοντας να φρεσκαρω τα win 98se ξεκινησα μια επανεγκατασταση
εκει που ρωταει αν θα κανει αντιγραφο των παλαιων αρχειων η οχι
οτι και να επιλεξω μου βγαζει το μυνημα floating point support not loadingκαι η εγκατασταση
σταματαει
εψαξα στο internet αλλα δες βρηκα κατι θετικο
μηπως ξερει κανεις τι σημαινει αυτο και πως διορθωνεται
αν κανω format και καθαρη εγκατασταση θα ολοκληρωθη η θα ξαναβγη
και θα μεινω χωρις λειτουργικο
και ενα αλλο προβλημα
οταν παω να κανω διαμορφωση σε δισκεττα
ξεκιναει κανονικα αλλα στο σημειο που λεει αντιγραφη συστηματος αρχειων
η οθονη μου σβηνει και το κοκκινο λαμπακι στο pc επισης και μενει μονο
το πρασινο λαμπακι
επανερχομαι μονο με ρεσετ
επισης οταν παω να ανοιξω καποιες,οχι ολες, δισκεττες και ειναι γνωστο οτι ολες οι
δισκεττες
ειναι αποτη μανα τους φορμαρισμενες μου λεει οτι ειναι αφορμαριστη
ζηταω πολλα αλλα καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

ABEZ
08-03-04, 01:01
Νά τα μας! Το ίδιο πρόβλημα και εδώ πέρα. Η αναβάθμιση του τζέτσπιντ φταίει. Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να το λύσω αυτό το πρόβλημα και αν τα καταφέρω θα επανέλθω.

MetalHeart
08-03-04, 01:10
Βρε σεις!!!! τι γίνεται με αυτό το jetspeed??????? :shock: :shock:
Εγώ έβριζα την μοίρα μου που πείρα bakatel αλλά τελικά... υπάρχουν και χειρότερα.

ABEZ
08-03-04, 02:20
Λοιπόν υπάρχει σοβαρό bug στους νέους οδηγούς USB. Απεγκατέστησα το τζετ και το άφησα κλειστό ώστε να μην ξαναεντοπιστεί κατά την επανεκκίνηση. Έκανα την επανεγκατάσταση των WIN98 και αφού έτρεξαν κανονικά τότε άνοιξα πάλι το τζετ για να αρχίσει ο οδηγός εγκατάστασής του. Οι οδηγοί αναγνωρίστηκαν κανονικά αλλά όταν πάτησα το «Επόμενο» για να περαστούν τα αρχεία...τσααάκ, «floating point support not loaded» και με πετάει έξω από τον οδηγό! (Πού-σου!)
Η %GsvDevice1% (ποιά είναι επιτέλους αυτή η Gsv;) πάντως εμφανίστηκε στη Διαχείριση συσκευών αν και με ένδειξη μη λειτουργίας.
Ξανά-μανά κατάργηση από εκεί και αυτή τη φορά το τζετ το είχα ανοιχτό πριν τρέξουν τα windows. Αυτή την φορά εγκαταστάθηκαν ομαλά οι οδηγοί.
Το πρόβλημα, το οποίο είχα με το κόλλημα των windows όταν κλείνω το τζετ ή όταν το ανοίγω ΑΦΟΥ τρέχουν τα widowsn παραμένει. Για κάποιον λόγο πρέπει να είναι ανοιχτό το τζετ κατά την εκκίνηση των Windows αλλιώς αρχίζουν τα σπαστικά τους.

grgmls
08-03-04, 12:35
ABEZ
ακολπυθησα τη διαδικασια σου και πραγματι η εγκατασταση των win ολοκληρωνεται
αν ομως ξαναδοκιμασω τη εγκατασταση των win το προβλημα επανεμφανιζεται
θελω ομως να μαθω αν τα προβληματα εμφανιζονται μονο στη usb συνδεση
η και στην ethernet
παρεακαλω οσους χρηστες ειχαν συνδεση ethernet και εκαναν την αναβαθμιση
να αναφερουν αν ειχαν παρομοια προβληματα

ABEZ
08-03-04, 13:30
Το πρόβλημα επανεμφανίστηκε γιατί επανεγκατέστησες το τζετ. Για να γίνει η επανεγκατάσταση των windows, το τζετ πρέπει να «μην υπάρχει».

Α ρε Ιντρακόμ... :x

nnn
08-03-04, 23:15
αφού οι περισσότεροι υπολογιστές έχουν ή μπορούν να πάρουν ethernet κάρτα,γιατί επιμένετε ακόμα στη usb σύνδεση?

είμαι από τους πρώτους που πήρα jetspeed και ο οτε,η forthnet και η ίδια η intracom που μίλησα μου είχαν πει μακρυά από usb σύνδεση.
έχω κάνει όλα τα firmware upgrade και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.