PDA

Επιστροφή στο Forum : 7600gs agp -> no video και live msgr



ysand
27-09-06, 01:44
Λοιπον, ο τίτλος τα λέει σχεδόν όλα νομίζω.
Έβαλα αυτή την κάρτα για να αντικαταστήσω την 5200 που είχα, και το πρόβλημα είναι το εξής:
Ενώ όλα τα παιχνίδια τρεχουν, όπως και οι περισσότερες εφαρμογές, δεν ανοίγει ο live messenger καθώς και δεν παίζουν βίντεο με κανένα codec.

Πριν βάλω τους drivers έβγαλα τους προηγούμενους. Τους έβγαλα τους καινούριους όταν είδα το πρόβλημα και ο messenger μια χαρα. Κατέβασα τους τελευταίους μήπως και γίνει τπτ αλλά και πάλι τα ίδια.

Έχετε να προτείνετε τπτ?

pc:
Acer
P4 3ghz
Windows xp prof
512 ram
και αμα θελετε τπτ άλλο για να εκφράσετε γνώμη πείτε.

ysand
27-09-06, 13:45
Να συμπληρώσω πως το φορματ είναι η τελευταία λύση, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα διορθωθεί το πρόβλημα
Φοβάμαι μήπως φταίει καμμια μνήμη, mboard, ή και τροφοδοτικο (πχ να μη δίνει αρκετο, γιατί η προηγούμενη η 5200 δεν συνδεόταν με power cable)

hemlock
27-09-06, 17:47
Πες μας ποσα watt ειναι το τροφοδοτικο???
Για τις μνημες δοκιμασες το memtest?

asikamin
27-09-06, 18:08
Ενώ όλα τα παιχνίδια τρεχουν, όπως και οι περισσότερες εφαρμογές, δεν ανοίγει ο live messenger καθώς και δεν παίζουν βίντεο με κανένα codec.

τότε η κάρτα είναι οκ!


Πριν βάλω τους drivers έβγαλα τους προηγούμενους. Τους έβγαλα τους καινούριους όταν είδα το πρόβλημα και ο messenger μια χαρα. Κατέβασα τους τελευταίους μήπως και γίνει τπτ αλλά και πάλι τα ίδια.

το κάνεις πιο λιανά, έβγαλες τους drvers και έπαιξε ο msn και τα video?

ysand
27-09-06, 19:31
το κάνεις πιο λιανά, έβγαλες τους drvers και έπαιξε ο msn και τα video?

Ναι. Έβαλα τους drivers του cd. Δε δουλεύεουν τα βίντεο και ο live.--> Βγάζω τους drivers. Δουλεύει ο live. -->Κατεβαζω τους drivers από το σαιτ. Τους βάζω. Πάλι τα ίδια όπως και με αυτούς του cd.


Πες μας ποσα watt ειναι το τροφοδοτικο???
Για τις μνημες δοκιμασες το memtest?

memtest δε δοκίμασα, γιατί δεν έφτασα σε σημείω να νομίζω ότι φταίει η μνήμη. Όσο για τα watt, Πώς θα μάθω?

@ ADSLgr.com All rights reserved.