PDA

Επιστροφή στο Forum : e-mule



pigouinos
08-03-04, 02:10
για ρε παιδία όλο για emule μιλάτε...τόσο καλο είναι? γιατί προτιματε όλοι εσεισ αυτο και οχι κανένα kazaa ή direct connect ή WinMX

MetalHeart
08-03-04, 03:33
Καλούνται λοιπόν οι επαΐοντες του emule να μας πουν το γιατί ή να κάνουν paste κάποιο link με σχετικό περιεχόμενο.

shakm
08-03-04, 04:49
Να φανταστώ οτι κατεβάζετε κυρίως τραγούδια, έτσι ; Προσωπικά, για τραγούδια kazaa lite ψηφίζω..
Αλλά για μεγαλύτερα ψάρια.. το kazaa είναι αρκετά αναξιόπιστο στο αν θα κατεβεί αυτό που όντως ψάχνεις, αν θα δουλέυει αυτό που θα κατεβάσεις και δε διέπεται από μερικούς ουσιαστικούς κανόνες.. (σε κόβει ο άλλος όποτε θέλει χωρίς ιδιαίτερες επιπτώσεις, χρησιμοποιούν πολλοί το netlimiter γιατί δεν υπάρχει κίνητρο για upload και τέτοια). Παρεπιπτόντως - για να μη ξεχάσουμε και το πιο ουσιαστικό - κάντε μερικά search σε τπτ "μεγάλα ψάρια" σε kazaa και emule και θα δείτε και αρκετή διαφορά στην ποικιλία :wink:

ΥΓ.Το winMx είναι καλό, αλλά δε το "φροντίζουν" νομίζω.. είναι λιγάκι ξεπερασμένο πλέον. Ομολογώ πως ήταν ένα από τα αγαπημένα μου πριν μερικά χρόνια πάντως.

ΥΓ2.Το emule θέλει και κατάλληλες ρυθμίσεις και ένα σεβαστό share για να αποδώσει καλύτερα. Μην το απορρίπτετε εύκολα παιδιά. Προσωπικά διάβασα τις ρυθμίσεις στο topic "Παίξτε με το emule the black hand" και από τότε δεν έχει δει άσπρη μέρα το cd recorder μου :) Σας το προτίνω ανεπιφύλακτα, δώστε όμως βάση στις προτεινόμενες ρυθμίσεις

turboirc
08-03-04, 10:21
Το emule θα ελεγα οτι εχει μεσα τα παντα, με την κυριολεκτικη εννοια του ορου. Απλα θελει να δινεις αρκετα και εσυ, πραγμα οχι και τοσο φοβερο για τους περισσοτερους απο μας. Και φυσικα, δεν εχει διαφημισεις και adware/spyware του Kazaa, ουτε γονατιζει το συστημα.

Koumooo
08-03-04, 11:31
και, πολύ βασικο αυτο, υπαρχουν online databases με verified downloads. Κλικαρεις, κατεβαινει και εισαι 100% σιγουρος οτι ειναι οντως το αρχειο που θες . ΠΟΛΥ μεγαλη δουλεια.

Για πηγαινε να βρεις και να ακτεβασεις 100 επεισοδεια απο μια τηλεοπτικη σειρα απο οπου δηποτε αλλου. Αλλα θα βρεις, αλλα οχι, αλλα θα ειναι καλη ποιότητα αλλα οχι κλπ.Apo to moylari ola tzami...

EvilHawk
08-03-04, 11:37
Και είναι πραγματικό SHARING & NOT LEECHING πρόγραμμα...

cosmos
08-03-04, 15:04
Και είναι πραγματικό SHARING & NOT LEECHING πρόγραμμα...
^^^ (+1);)

pigouinos
08-03-04, 15:24
οκ με πεισατε, κατεβάζω μουλάρι τωρα

{LCF}
08-03-04, 16:38
Γεια σας παιδιά.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το μουλάρι; έχω βάλει 300 αρχεία για κατέβασμα το καθένα μου δίνει 800 χρήστες και με έχουν όλοι queue. Μήπως δεν κάνω εγώ κάτι σωστά; share έχω βάλει γύρω στα 8GB...

kostthem
08-03-04, 18:08
Υπομονή να πάρεις σειρά (δεν χρειάζεται παραπάνω από 4-5-6 ώρες :mrgreen: ).

symplektis
08-03-04, 19:03
Γεια σας παιδιά.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το μουλάρι; έχω βάλει 300 αρχεία για κατέβασμα το καθένα μου δίνει 800 χρήστες και με έχουν όλοι queue. Μήπως δεν κάνω εγώ κάτι σωστά; share έχω βάλει γύρω στα 8GB...

300 αρχεια με 800 χρηστες το καθε ενα? Μα καλα τι αρχεια πετυχες με τοσους χρηστες? Εγω προσωπικα με εχω κατεβασει 1 iso με 45 χρηστες και μου πηρε 3 μερες να κατεβει αφου το queue ηταν τρελο και το ιδιο συμβαινει και τωρα με αλλο ενα iso και ενα anime.. Παρ'ολα αυτα ολη την ωρα ανεβαζει σταθερα 8 με 11 KB/s.. Να δουμε ποτε θα κατεβουν αυτα.. Υπομονη..

pigouinos
09-03-04, 00:25
ρε παιδιά πως λειτουργει το emule? όλο λέτε ανεβάζει/κατεβάζει.... Πως λειτουργει όλο αυτό..Ποιά η διαδικασία??

JediMasterMANIAC
09-03-04, 00:43
για ρε παιδία όλο για emule μιλάτε...τόσο καλο είναι? γιατί προτιματε όλοι εσεισ αυτο και οχι κανένα kazaa ή direct connect ή WinMX
kazaa LITE και WinMX για MP3 MONO για αυτο :p
Emule για ΟΓΚΟΔΕΙΣ αρχεια
και DC++ αμα θες να κατεβασεις κατι μεγαλο γρηγορο.... αν εχεις το οριο του share που ζηταει ο server

NetTraptor
09-03-04, 03:10
Εεεεερρρρρ Γιατι emule.... ???? Μαλλον γιατι θελω 1 Τερα για τα πραγματα που μπορω να μαζεψω :) :) :wink:
Θελει καλο Router ομως.... βαραει καλλα το ΝΑΤ του Router.
Εδω Cisco 837 με 1Μ γραμμη ....σσσσνιφ :wink: .... και ολα παν καλα...
Αντε και στα δικα σας. :P !!!!!

CongoPongo
09-03-04, 09:41
gia se olous

CongoPongo
09-03-04, 09:46
germania 768

CongoPongo
09-03-04, 09:49
germania 768 du

CongoPongo
09-03-04, 09:50
kaza di macaroni

CongoPongo
09-03-04, 09:52
kaza di parmezana

CongoPongo
09-03-04, 09:56
elladistan-(mehri htes toulahiston!)

troll
09-03-04, 10:09
οχι ρε φίλε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα εγώ συνήθως κατεβάζω με 28 και εχω 384 καλό είναι να ελέγχεις που και που την ισοροποία ανάμεσα στο πάνω και στο κάτω γιατί με 0,4 που δίνεις δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ... Ανέβασε λίγο το upaload και στο 8 και θα κατβάζεις με 22 και 28.

johnvam
01-04-04, 14:34
ρε παιδιά κάποιες ερωτήσεις...

1)το emule έχει συνδρομή?
2)οι ταινίες που έχει είναι ολόκληρες ή divx?
3)αξίζει να γίνει συνδρομητής κάποιος?
4)βρίσκεις πολλά τραγούδια,παιχνίδια,προγράμματα?
5)έχει και ολόκληρα προγράμματα?
6)το dc++ είναι και αυτό καλό και αξιόπιστο?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.