PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρίς drivers τωρα τι..;



_DoN_
09-04-11, 21:56
Γειά σας παιδιά..

Το πρόβλημα μου είναι το εξής:

Έκανα ένα format στον υπολογιστή της ξαδέρφης μου η οποία ξαδέρφη μου όμως δεν είχε το cd με τους drivers της μηρικής και
εγώ δεν το γνώριζα, το έμαθα αφού έκανα το format. Οπότε όπως καταλαβένετε ο υπολογιστής δεν έχει εγκατεστημένους τους
drivers της μητρικής, δεν έχει ήχο κτλ. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η ξαδέρφη μου να με ζαλίζει οτι της χάλασα τον υπολογιστή.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι:

Α. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, κάποιο site ή κάποιος τρόπος τέλος πάντων με τον οποίο να μάθω ποιά είναι η μάρκα και το μοντέλο
της μητρικής του υπολογιστή;

Και αν ναι:

Β. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, κάποιο site ή κάποιος τρόπος τέλος πάντων με τον οποίο να μπορέσω να βρω και να κατεβάσω τους
drivers της συγκεκριμένης μητρικής;

Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να βρω τους drivers της μητρικής μια και ο υπολογιστής δεν είναι και απ' τους πιο
καινούριους;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

kostelo
09-04-11, 22:23
Everest home edition (http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml) και βλεπεις ολες τις συσκευες ή ανοιγεις το πλαϊνο καπακι του κουτιου και βλεπεις μοντελο της μητρικης, vga κλπ.

sv2evs
10-04-11, 00:35
2η επιλογή του kostelo και μετά κατεβάζεις σε cd/usb και τα πας από εκεί και τελειώνεις.

Cutthroat
10-04-11, 02:02
Επίσης και το cpuid πολύ καλό για αυτή τη δουλειά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.