PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξαφνικό ενδιαφέρον από πλευράς HOL.



vasileios13
12-04-11, 11:29
Εχθές το μεσημέρι με πήρε τηλ. μια κοπέλα από τα κεντρικά της HOL,να με ρωτήσει αν είμαι ευχαριστημένος με τις υπηρεσίες που παρέχει η εταιρία. Φυσικά της απάντησα όχι και την παρέπεμψα να δει το ιστορικό μου (το είχε κάνει ήδη). Μετά από ένα σύντομο διάλογο,μου είπε ότι θα με παραπέμψει στο τεχ. τμήμα για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε (αποσυνδέσεις - ο συγχρονισμός μου είναι ΟΚ)... Σε χρόνο DT,με πήρε τεχνικός και τελικά είπε να μου στείλει το νέο Alcatel-Lucent CellPipe 7130,για να δούμε πως θα πάει.....και βλέπουμε! Πολύ παράξενα όλα αυτά....έχει κάποιος άλλος δεχτεί τηλ. από HOL,αυτόβουλα? Αν ναι,ποιος ο λόγος.....ξέρουμε? Γιατί νομίζω ότι προσπαθούν να κρατήσουν πελάτες με νύχια και με δόντια (σε λίγο καιρό τελειώνει το συμβόλαιο μου).......:bless:

Papados
12-04-11, 11:50
Εχω δεχτεί κι εγω τέτοιο τηλέφωνο από την HOL κάπου πέρυσι το καλοκαίρι. Βασικά ήταν στο ξεκάρφωτο χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι. (εκτός αν είχαν δει το ιστορικό μου πριν κανένα χρόνο και το θυμήθηκαν να με παρουν τηλέφωνο :rofl: )

vasileios13
12-04-11, 12:45
Εχω δεχτεί κι εγω τέτοιο τηλέφωνο από την HOL κάπου πέρυσι το καλοκαίρι. Βασικά ήταν στο ξεκάρφωτο χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι. (εκτός αν είχαν δει το ιστορικό μου πριν κανένα χρόνο και το θυμήθηκαν να με παρουν τηλέφωνο :rofl: )

Άρα,αυτός είναι ο λόγος....... Εσύ έφυγες όμως,ε?:rocker

Papados
12-04-11, 14:15
οχι δεν εχω φυγει! Τους ανέχομαι αφού έχω καλή τηλεφωνία και εναλλακτικές γραμμές για internet;)

vagsta
12-04-11, 15:33
Και εμενα με πηραν τηλεφωνο πριν καμμια βδομαδα. Στην περιοχη μου η Hol ειναι κορυφη 21 ταχυτητα αποσυνδεσεις 0, αν ειχε και καλυτερα ping θα εσκιζε, αντιθετα ο οτε εδω σου δινει αποσυνδεση και οχι συνδεση :)

vanels
12-04-11, 17:45
Μάθανε από έμενα,και άλλους βέβαια ότι κάτι δεν πάει καλά κει!διότι θέλω να φύγω λόγου τον γνωστών θεμάτων που έχει η εταιρία,και γιαυτό σας παίρνουνε τηλ:p

HRC2360
12-04-11, 18:19
Γιατί νομίζω ότι προσπαθούν να κρατήσουν πελάτες με νύχια και με δόντια (σε λίγο καιρό τελειώνει το συμβόλαιο μου).......:bless:

Ναι γιατι αμα φυγουν 20,50,100 θα τα βαψουν μαυρα :biggrin:



Οπως και τοτε με την Φορτθνετ και την μαζικη καταγγελια των 500,εφυγαν τελικα 100~ και κλαμα η εταιρεια ;)

vasileios13
12-04-11, 18:26
Ναι γιατι αμα φυγουν 20,50,100 θα τα βαψουν μαυρα :biggrin:



Οπως και τοτε με την Φορτθνετ και την μαζικη καταγγελια των 500,εφυγαν τελικα 100~ και κλαμα η εταιρεια ;)

Απλά μου φάνηκε παράξενο που με πήραν μόνοι τους...................:viking

Georgevtr
12-04-11, 20:20
Και δέν χαίρεσαι βρε βασίλη?

vasileios13
12-04-11, 20:37
Και δέν χαίρεσαι βρε βασίλη?

Πρέπει να γίνει και βελτίωση της υπηρεσίας για να χαρώ..........:hippy:

CybeRNerO
12-04-11, 21:31
Βασίλη... Πέρασα στην Wind... Επιτέλους πλέον μπορώ να απολαύσω online games :P

vasileios13
12-04-11, 23:20
Βασίλη... Πέρασα στην Wind... Επιτέλους πλέον μπορώ να απολαύσω online games :P

Ωραίος....περιμένω το νέο ρούτερ.....να δούμε τι θα γίνει........:rocker

Georgevtr
13-04-11, 06:12
Σαν τί θές να γίνει δλδ με μια αλλαγή ρούτερ? Να αυξηθεί το bw της εταιρίας?Να λυθεί το πρόβλημα διασύνδεσης της HOL?

ΟΧΙ

Απλά κοίτα το συμφέρον,σύμφωνα με τις ανάγκες σου.Δεν είναι καιρός για συναισθηματισμούς και ψυχικά δεσίματα με τους isp.Μάλλον ποτέ δέν ήταν :p

vasileios13
13-04-11, 09:51
Σαν τί θές να γίνει δλδ με μια αλλαγή ρούτερ? Να αυξηθεί το bw της εταιρίας?Να λυθεί το πρόβλημα διασύνδεσης της HOL?

ΟΧΙ

Απλά κοίτα το συμφέρον,σύμφωνα με τις ανάγκες σου.Δεν είναι καιρός για συναισθηματισμούς και ψυχικά δεσίματα με τους isp.Μάλλον ποτέ δέν ήταν :p

Δίκιο έχεις... Άνοιξα αυτό το θέμα,για να δούμε αν παίρνουν τηλέφωνο τον κόσμο τυχαία ή επιλεκτικά.....ανάλογα την περίπτωση.............:rocker

29gk
13-04-11, 14:58
Γενικοτερα εχουν και ειχαν την συνηθεια να παιρνουν τηλεφωνο. Ειδικα εαν σε καποια φαση ειχες καλεσει το τεχνικο τμημα για καποιο προβλημα που προεκυψε. Μου εχει συμβει αρκετες φορες.

matelas
13-04-11, 15:39
Είχαν πάρει και εμένα κάποτε, και είχα μεγάλο ιστορικό προβλημάτων (μου είχαν βάλει τραγούδια μέχρι να διαβάσουν το ιστορικό :p ).

Παλιότερα που είχα με την otenet πρόβλημα αφού λύθηκε με παίρνανε συχνά τηλέφωνα για να ρωτήσουν αν η υπηρεσία είναι εντάξει.

guzel
13-04-11, 16:23
Γενικοτερα εχουν και ειχαν την συνηθεια να παιρνουν τηλεφωνο. Ειδικα εαν σε καποια φαση ειχες καλεσει το τεχνικο τμημα για καποιο προβλημα που προεκυψε. Μου εχει συμβει αρκετες φορες.

+1:oneup: είναι επικοινωνιακή εταιρία η χολ :)

Bananas
13-04-11, 16:46
Και εμενα με πηραν τηλεφωνο πριν καμμια βδομαδα. Στην περιοχη μου η Hol ειναι κορυφη 21 ταχυτητα αποσυνδεσεις 0, αν ειχε και καλυτερα ping θα εσκιζε, αντιθετα ο οτε εδω σου δινει αποσυνδεση και οχι συνδεση :)

Στο πόρτο ράφτη και έχεις τέτοιο κλείδωμα????? Αγκαλιά με το αστικό κέντρο στο ΓΕΓΟ είσαι (Ααν θυμαμαι καλα εκει ειναι το αστικο κέντρο)????? LOL

stavrostroch
13-04-11, 18:01
εγώ μόλις άρχισα μαζί τους. ένώ πληρώνω για 24άρα είχα κάτω απο 1! και μετά απο 2 τηλεφωνα κτλ κτλ μου είπαν ότι έχει πρόβλημα το δίκτυο και τελικά μετά απο 1 εβδομάδα συγχρονίζω στα 11 περίπου. είναι καλα ?

vasileios13
14-04-11, 12:15
εγώ μόλις άρχισα μαζί τους. ένώ πληρώνω για 24άρα είχα κάτω απο 1! και μετά απο 2 τηλεφωνα κτλ κτλ μου είπαν ότι έχει πρόβλημα το δίκτυο και τελικά μετά απο 1 εβδομάδα συγχρονίζω στα 11 περίπου. είναι καλα ?

Από ότι κατάλαβα,δεν σε πήραν τηλέφωνο μόνοι τους όμως........:hippy:

jdtech
14-04-11, 12:51
Αν με πάρουν εμένα θα τους πω για το traffic shaping να δω τι θα μου απαντήσουν.

giwrgos21r
14-04-11, 13:00
παιδια εχω δεχτει μια επισκεψη στο σπιτι χθες απο μια κυρια η οποια εν ολιγης μου ελεγε να κανω φορητοτητα απο τη φορθνετ που ειμαι τωρα στη HOL, και με τα 50ευρω που πληρωνω και τωρα, θα εχω επιπλεον δωρεαν λεπτα για σταθερα εθνικα δικτυα και εκτος αυτου μου ελεγε οτι πλεον θα εχω και καλυτερες ταχυτητες επειδη στην περιοχη μου δουλευουν με οπτικες ινες και τετοια.. δεν υπογραψα κατι φυσικα, της ειπα θα το σκεφτω κλπ... τι ειναι αυτο παλι?? εβγαλε τους υπαλληλους τσαρκα εξω να ψαρεψουνε πελατες?? τι απο αυτα ισχυει τωρα ? Εγω την εχω απο τις τελευταιες την HOL εχω ακουσει πολλους με προβληματα στο δικτυο αργο ιντερνετ, διακοπες που και που και αλλα...

pRieStaKoS
14-04-11, 13:17
Αν με πάρουν εμένα θα τους πω για το traffic shaping να δω τι θα μου απαντήσουν.

Το κλασικό......They dont care ! I'ts only torrents

Seitman
14-04-11, 15:04
παιδια εχω δεχτει μια επισκεψη στο σπιτι χθες απο μια κυρια η οποια εν ολιγης μου ελεγε να κανω φορητοτητα απο τη φορθνετ που ειμαι τωρα στη HOL, και με τα 50ευρω που πληρωνω και τωρα, θα εχω επιπλεον δωρεαν λεπτα για σταθερα εθνικα δικτυα και εκτος αυτου μου ελεγε οτι πλεον θα εχω και καλυτερες ταχυτητες επειδη στην περιοχη μου δουλευουν με οπτικες ινες και τετοια.. δεν υπογραψα κατι φυσικα, της ειπα θα το σκεφτω κλπ... τι ειναι αυτο παλι?? εβγαλε τους υπαλληλους τσαρκα εξω να ψαρεψουνε πελατες?? τι απο αυτα ισχυει τωρα ? Εγω την εχω απο τις τελευταιες την HOL εχω ακουσει πολλους με προβληματα στο δικτυο αργο ιντερνετ, διακοπες που και που και αλλα...

Εξωτερικοί συνεργάτες είναι που κάνουν τα πάντα για να πουλήσουν συνδέσεις και να πάρουν bonus. Καλό είναι να δεις στο site της HOL για τα προγράμματα και τις τιμές και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια.

vasileios13
14-04-11, 21:15
Αν με πάρουν εμένα θα τους πω για το traffic shaping να δω τι θα μου απαντήσουν.

Είναι "λαχείο",το ποιον παίρνουν τηλ....από ότι φαίνεται.....................:rocker

giwrgos21r
14-04-11, 21:29
Εξωτερικοί συνεργάτες είναι που κάνουν τα πάντα για να πουλήσουν συνδέσεις και να πάρουν bonus. Καλό είναι να δεις στο site της HOL για τα προγράμματα και τις τιμές και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια.

Το θεμα ειναι ρε φιλε οτι δε ξερω την αξιοπιστια της HOL εχω ακουσει και πολλα παραπονα παντως.. εγω ειμαι 4 χρονια + στη φορθνετ και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα αλλα εχο παραπονο μονο οτι ειναι καπως τσιμπημενες οι τιμες (50 το διμηνο) δεν εχουν κατι σε φοιτητικο ουτε μου εδωσαν ποτε καποια δωρεαν λεπτα για σταθερα ασπουμε, τοσα χρονια πελατης τους ειμαι..
Δηλαδη προτιμω να κανω φορητοτητα στον ΟΤΕ στο φοιτητικο 24αρι παρα hol

vasileios13
14-04-11, 23:03
Τελικά μου ήρθε το NetFasteR WLAN.....και βλέπω ότι πάει καλύτερα! Άλλο παιδί υπάρχει που να πήραν τηλέφωνο από HOL...να τον ρωτήσουν για τις παρεχόμενες υπηρεσίες?

enakos
16-04-11, 14:28
μην μπλεκετε με ατομα που κτυπανε πορτες.
ειναι εξωτερικοι συνεργατες και υποσχονται
πραγματα που ενιοτε δεν αποδυκνειονται
και μετα αρχιζουν το topics με αναλογο
περιεχομενο.
Κανετε ερευνα μονοι σας και δωστε πορτα

vasileios13
17-04-11, 21:30
Πάντως όσο ενδιαφέρον και να δείξουν.....μετά τα σημερινά χάλια http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4088887&postcount=1140 τους βλέπω,χλωμούς............

stavrostroch
12-05-11, 17:22
Από ότι κατάλαβα,δεν σε πήραν τηλέφωνο μόνοι τους όμως........:hippy:

όχι βέβαια... και έχω και όλο ups & downs στη γραμμή ακόμα! τουλάχιστον η ταχύτητα ψιλο συνήλθε... προς το παρόν!

nik ilias
20-05-11, 11:29
Καλημέρα παίδες σε λίγες μέρες πάω από forthnet με router Thomson TG585 σε hol με router Alcatel-Lucent CellPipe 7130 και με όλα αυτά που ακούω, έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι θα έχω κάθετη βύθιση στα Mbps. λέτε να πάθω καμιά πλάκα ?
Αν έχετε ακούσει κάτι για την hol και τον εν λόγο router με χαρά θα ακούσω την άποψη σας.

vasileios13
20-05-11, 14:18
Καλημέρα παίδες σε λίγες μέρες πάω από forthnet με router Thomson TG585 σε hol με router Alcatel-Lucent CellPipe 7130 και με όλα αυτά που ακούω, έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι θα έχω κάθετη βύθιση στα Mbps. λέτε να πάθω καμιά πλάκα ?
Αν έχετε ακούσει κάτι για την hol και τον εν λόγο router με χαρά θα ακούσω την άποψη σας.

Κράτα το Thomson και δοκίμασε και τα 2 στην γραμμή σου! Όποιο κλειδώσει καλύτερα,άσ'το πάνω!:hippy:

vanels
20-05-11, 14:23
Καλημέρα παίδες σε λίγες μέρες πάω από forthnet με router Thomson TG585 σε hol με router Alcatel-Lucent CellPipe 7130 και με όλα αυτά που ακούω, έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι θα έχω κάθετη βύθιση στα Mbps. λέτε να πάθω καμιά πλάκα ?
Αν έχετε ακούσει κάτι για την hol και τον εν λόγο router με χαρά θα ακούσω την άποψη σας.

Κάτσε εκεί που'σαι,εγώ με το που έγινε η αλλαγή σε 4net είδα βελτίωση στην γραμμή μου!
Σκέψου καλά τι πας να κάνεις
Φιλικά πάντα

@ ADSLgr.com All rights reserved.