PDA

Επιστροφή στο Forum : Η static ip θα έρθει σε ένα χρόνο για μένα...προσφορά της Forthnet



w4tt4n4b3
12-04-11, 15:14
Ειχα ενα πακετο προσφοράς που έληγε το Μάιο... ήταν 12 μήνες...full double play με τους 6 πρώτους στην τιμή της economy... πριν λήξει το 12μηνο, η forthnet δεχτηκε να με βάλει σε πακέτο 12 μήνες double +nova με αθλητικά κανάλια...

τους είχα ζητήσει να μου κάνουν την ip σταθερή, έγινε ηχογράφηση της αιτησης μου... και τωρα μου λένε ότι επειδή έχω την προσφορά της nova με το double play, δεν μπορώ να έχω static παρότι η static χρεώνεται εξτρα...

Δηλαδή θέλουν να με κάνουν να κάνω αίτηση να βάλω δεύτερη γραμμή στο σπίτι;

nnn
12-04-11, 15:39
μας μπέρδεψες
fast path ή static έχεις ζητήσει ?

w4tt4n4b3
12-04-11, 15:50
Ζητησα στατική ip προκειμένου να πάω στο fastpath και να έχω τη δυνατότητα για upload μέχρι 2mb...
Από ό,τι διάβασα για να έχω αυτή τη δυνατότητα πρέπει να αποκτήσω στατική ip...
Και δε μου δίνουν στατική ip... παρότι είναι εξτρά η χρέωση σε κάθε περίπτωση...

........Auto merged post: w4tt4n4b3 πρόσθεσε 8 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τα πήρα τόσο πολύ που μπέρδεψα το fastpath με την αλλαγη σε 2mb upload και σε annex m...

τι να πω... την αιτηση την ειχα κανει πριν αλλαξω το πακέτο... και δε μου είπαν ότι δε θα μπορώ να εχω τη δυνατότητα για στατική...

Seitman
12-04-11, 16:19
Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το fastpath προαπαιτεί στατική ΙΡ :what:

nedo2
12-04-11, 17:59
Για να γυρισεις σε Fastpath δεν χρειάζεται να έχεις στατική IP.
Νομίζω ότι χρειάζεται στατική ΙΡ όταν θες να γυρίσεις σε annex m.

w4tt4n4b3
12-04-11, 18:01
Προσπάθησα να αλλάξω τον τίτλο του νήματος αλλά δε γίνεται... Static ip και annexM εννοούσα, όχι fastpath...

FSHOPAXD
12-04-11, 18:25
Το Annex M δίνετα δωρεάν σε πελάτες με στατική, κάνε μετατροπή του πακέτου σου σε Forthnet Professional Economy (που δίνει την στατική δωρεάν) με Προνόμιο Nova έχει απεριόριστες αστικές-υπεραστικές, δύο γραμμές , internet και κοστίζει 36€ -20% του προνομίου σου. Το τέλος μετατροπής-εγκατάστασης εξοπλισμού είναι 50€ .

w4tt4n4b3
12-04-11, 18:33
Σε ευχαριστώ...

nnn
12-04-11, 18:53
Με την εξάντληση των IPv4 νομίζω πως έχουν σφίξει λίγο την διάθεση των static σε οικιακούς πελάτες

invaider
13-04-11, 21:22
Το Annex M δίνετα δωρεάν σε πελάτες με στατική, κάνε μετατροπή του πακέτου σου σε Forthnet Professional Economy (που δίνει την στατική δωρεάν) με Προνόμιο Nova έχει απεριόριστες αστικές-υπεραστικές, δύο γραμμές , internet και κοστίζει 36€ -20% του προνομίου σου. Το τέλος μετατροπής-εγκατάστασης εξοπλισμού είναι 50€ .
μην δοκημασεις ακομα. μετατροπη απο ιδιοκτιτο Full LLU σε Professional Economy Δεν γινετε προς το παρων.
Μακαρι να γινοταν.

atrias
28-04-11, 13:21
annex M δίνει κανείς άλλος πάροχος ή μόνο η forthnet?

Seitman
28-04-11, 14:12
Δίνει και η ΟΝ με +€10

@ ADSLgr.com All rights reserved.