PDA

Επιστροφή στο Forum : Φοιτητικο ADSL 24mb



giwrgos21r
14-04-11, 12:53
Παιδια ειμαι συνδρομητης στη forthnet εδω και 4-5 χρονια και τωρα πληρωνω 50 ευρω το διμηνο για 24αρι Internet μονο.
Tωρα βλεπω μια προσφορα της connex για 24αρι ιντερνετ φοιτητικο στα 12ευρω το μηνα (και μετα το 6μηξνο θα γινει 16). Το σκεφτομαι σοβαρα για να μεταφερθω και αμεσα μαλιστα, εκτος του οτι ειναι αρκετα πιο φθηνα απο αυτο που πληρωνω τωρα, θα ειμαι και σε μια πιο καλη σχετικα εταιρια και αξιοπιστη σωστα ?
Τωρα (φορθνετ)με speedtest κλειδωνω γυρω στα 10mb download, ο ΟΤΕ που κυμαινεται ? Πιανει και καλυτερες ακομα απο την forthnet ?
Πειτε μου την γνωμη σας οσοι εχετε το 24αρι της connex Αθηνα !!
(δεν πιστευω να εχει διαφορα το φοιτητικο απο το βασικο 24αρι)

sdikr
14-04-11, 13:00
Στο φοιτητικό θα έχεις και το πάγιο γραμμής (15 ευρώ)

giwrgos21r
14-04-11, 22:34
Στο φοιτητικό θα έχεις και το πάγιο γραμμής (15 ευρώ)

πως γινετε αυτο ρε φιλε ?? δλδ θα πληρωνω ξεχωριστο λογαριασμο σταθερο ? 15+15

FuS
15-04-11, 00:48
Στον ίδιο λογαριασμό πληρώνεις το πάγιο της pstn δηλαδή τα 15,25 ευρώ σύν το conn-x φοιτητικό.
(μόνο τα πακέτα mixed 200, DP2 F2M, DP24 F2M και τα Businness DP πακέτα (Start-Up, Static ή Office) περιλαμβάνουν το πάγιο pstn ή isdn).

Οπότε για οτέ πληρώνεις (τελικό πάγιο) τους πρώτους 6 μήνες 27,5 ευρώ/μήνα και τους υπόλοιπους 6 μηνες 31,7 ευρώ/μήνα για το φοιτητικό.

dfourt
16-04-11, 00:00
Όλα τα φοιτητικά πακέτα που διατίθενται αυτή τη στιγμή μέσω του προγράμματος ΔΙΟΔΟΣ (http://diodos.gsrt.gr/Common/Packages.aspx?f=s)είναι shared LLU, δηλαδή προϋποθέτουν να έχεις ενεργοποιημένη γραμμή ΟΤΕ,της οποίας και θα συνεχίσεις να πληρώνεις το πάγιο.
(Εξαίρεση βέβαια αποτελεί αυτό της Wind, αλλά αυτό δεν είναι adsl αλλά internet μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας.)

johnsruro
18-04-11, 12:16
ίσως οι προσφορές με τα economy ή lite πακέτα των εναλλακτικών να είναι πιο συμφερτικά αν δε σε ενδιαφέρουν οι κλήσεις προς εξωτερικό κινητά κτλ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.