PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows 7 ohne DDR-RAM Sperre



van62
14-04-11, 20:56
Παιδια καλησπερα και χρειαζομαι αμεσα βοηθεια. Θελησα να κατεβασω ενα patch που στα windows 32 σου δινει τη δυνατοτητα ,οπως ισχυριζεται ο δημιουργος αυτου του patch,να σου διαβαζει ολη την ram αν εχεις πανω απο 4gb!!!!.
Δυστυχως μου δημιουργησε τεραστια προβληματα και εκεινο που θελω να απαλλαγω ειναι στην εκκινηση των windows μου αναφερει δυο επιλογες να τα ξεκινησω¨1)windows 7 ohne DDR-RAM Sperre και 2) windows 7
Αν δεν πατησω το 2 τοτε ανοιγει με την επιλογη 1 και δεν ξεκιναει ποτε αλλα αναφερει προβλημα και οτι τα windows δεν μπορουν να ξεκινησουν λογω σφαλματος!!!!Πως μπορω να απαλαγω απο την επιλογη 1 ωστε να να μεινει η κανονικη επιλογη 2 windows 7 και να ξεκινουν κανονικα οπως πριν κανω αυτη τη σαχλαμαρα???Ευχαριστω

stefan_city
14-04-11, 21:14
πατα εναρξη, στην αναζητηση γραψε "msconfig", στο παραθυρο που θα ανοιξει πηγαινε στην καρτελα "εκκινηση υπολογιστη", λογικα θα σου εμφανιζει δυο λειτουργικα, πατα στο windows 7, και απο κατω "ορισμος ως προεπιλογης".

van62
14-04-11, 21:27
Ευχαριστω Stefan_city, νασαι καλα!!!!!Ηταν τοσο απλο αυτο,αλλα οταν δεν το ξερεις φαινεται τοσο δυσκολο.Πηγα οπως μου ειπες και οντως εμφανιζε 2 λειτουργικα. Τωρα ξεκιναει μια χαρα οπως πριν με την επιλογη windows 7 μονο!!!!!Ευχαριστω πολυ

stefan_city
14-04-11, 21:29
να σαι καλα!:)

ποση ram εχεις ομως; και αν ειναι >4GB, γιατι επελεξες 32bit λειτουργικο;

van62
14-04-11, 21:32
Εχω 4gb, και και διαβαζει τα 3 ως συνηθως.Απο λαθος μου επελεξα τα windows 7 32 και τωρα βαριεμαι να κανω αλλαγες!!!!

stefan_city
14-04-11, 21:53
παλι καλα που δεν εχεις παραπανω γιατι δε θα αξιοποιουσες ολο το hardware σου. αν θυμαμαι καλα τα 32bit διαβαζουν 3+ κατι gb, οποτε αν κανεις απλη χρηση στον υπολογιστη, δε χανεις σε επιδοσεις.

van62
15-04-11, 08:00
Ναι ακριβως. Εχω 4gb και τα windows 32bit διαβαζουν 3,068gb!!!!!! Δεν πειραζει ας προσεχα......

@ ADSLgr.com All rights reserved.