PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet Pro?



dimitriskok
17-04-11, 17:43
Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι ιδιοκτήτης ενός ζαχαροπλαστείου όπου για την σταθερή τηλεφωνία του καταστήματος χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα του ΟΤΕ..
Θα ήθελα όμως να αλλάξω πάροχο και να επιλέξω ένα πακέτο forthnet professional.
Και εδώ θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας! Αξίζει αυτή η αλλαγή? Η τηλ. γραμμή του καταστήματος θα έχει σταθερή λειτουργία? H θα υπάρξουν μέρες που δεν θα έχω σταθερό λόγω τεχνικών προβλημάτων και έτσι θα έχω ζημιά στο κατάστημα?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

FSHOPAXD
17-04-11, 21:07
Καταρχήν υπάρχει διαφορετική τεχνική εξυπηρέτηση, στα επαγγελματικά πακέτα γινεται εγκατάσταση από εξειδικευμένο τεχνικό και του εξοπλισμού δωρεάν. Πολλές από τις διαδικασίες (π.χ.ενεργοποίηση) ακολουθούν εντελώς διαφορετική λογική.
Τέλος η διαφορά κόστους είναι τεράστια (2 γραμμές, απεριοριστες κλήσεις, Internet, static = 36€ τον μήνα με ΦΠΑ). Απλά φρόντισε να κάνεις την γραμμή σε εξειδικευμένο πωλητή που θα δει ακριβώς τις ανάγκες σου (πχ. Τηλεφωνικό κέντρο) και όχι από το τηλέφωνο , για να γίνουν όλα σωστά.

DSLaManiaC
17-04-11, 21:55
Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι ιδιοκτήτης ενός ζαχαροπλαστείου όπου για την σταθερή τηλεφωνία του καταστήματος χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα του ΟΤΕ..
Θα ήθελα όμως να αλλάξω πάροχο και να επιλέξω ένα πακέτο forthnet professional.
Και εδώ θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας! Αξίζει αυτή η αλλαγή? Η τηλ. γραμμή του καταστήματος θα έχει σταθερή λειτουργία? H θα υπάρξουν μέρες που δεν θα έχω σταθερό λόγω τεχνικών προβλημάτων και έτσι θα έχω ζημιά στο κατάστημα?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Το σίγουρο είναι πως ΑΝ υπάρξει βλάβη, θα αποκατασταθεί (ίσως πολύ) πιο αργά απ το αν ήσουν ΟΤΕ.

Εγώ για 10-15 € επιπλέον δε θα έφευγα απ τον ΟΤΕ μιλώντας πάντα για επιχείρηση.

Lapetr
27-04-11, 14:31
Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι ιδιοκτήτης ενός ζαχαροπλαστείου όπου για την σταθερή τηλεφωνία του καταστήματος χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα του ΟΤΕ..
Θα ήθελα όμως να αλλάξω πάροχο και να επιλέξω ένα πακέτο forthnet professional.
Και εδώ θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας! Αξίζει αυτή η αλλαγή? Η τηλ. γραμμή του καταστήματος θα έχει σταθερή λειτουργία? H θα υπάρξουν μέρες που δεν θα έχω σταθερό λόγω τεχνικών προβλημάτων και έτσι θα έχω ζημιά στο κατάστημα?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Βασικά όταν θα γίνει η μεταβίβαση το πολύ να μείνετε χωρίς τηλ για κανά 3λεπτο. Το κόστος είναι αρκετά υψηλό και τα ο πακέτο πιο πλήρες, οπότε μάλλον αξίζει. Όσον αφορά τα προβλήματα, δεν είναι αναγκαίο να εμφανιστούν αλλά αν εμφανιστούν αν αφορούν το δίκτυο της 4νετ θα στο φτιάξουν αρκετά γρήγορα αλλά αν είναι στην πλευρά του ΟΤΕ θα πάρει παραπάνω γιατί θα πρέπει να γίνουν συννενοήσεις μεταξύ των 2 παρόχων.

andreasp
27-04-11, 17:42
Μην πειράξεις το τηλέφωνο του μαγαζιού σου! Αστο στον ΟΤΕ.

xekarfotos11
24-08-11, 11:54
Η δική μου πρόταση είναι να βάλεις Forthnet Professional,

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012375

Θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή στην αγορά είναι το ποιο ανταγωνιστικό πακέτο. δεν λείπει τίποτα από μια μικρομεσαία επιχείρηση.

PS1 Για τις βλάβες που ανέφερε ο φίλος αν είναι καλωδιακή και έχει ΟΤΕ τις ίδιες ώρες θα περιμένεις
PS2 Η διαδικασία φορητότητας διαρκεί 4 ώρες και όχι 3 λεπτά μέχρι να ολοκληρωθεί στο 100%.

@ ADSLgr.com All rights reserved.