PDA

Επιστροφή στο Forum : ΗΟL 24mb vs 6mb;



8009
17-04-11, 18:42
Είναι 3 ευρώ η διαφορά το μήνα και θα βάλω σε ένα απομακρυσμένο χωριό. Θα κάνει διαφορά; Εδώ σε κέντρο μεγάλης πόλης με άλλη εταιρεία στα 24 και δεν έχει ξεπεράσει ποτέ το 1mb/s, θα κάνει τη διαφορά στο χωριό; Δε νομίζω. Τι λέτε;

akilleas
17-04-11, 18:45
Και σε απομακρυσμένο χωρίο καλύπτει η HOL double play;
Η Καλαμπάκα, πόλη 10000 κατοίκων, δεν έχει ακόμη!!!!!
Να πάρεις αυτό με τα 6, μιας και παραπάνω δεν θα πας.

alex24
17-04-11, 19:23
Είναι 3 ευρώ η διαφορά το μήνα και θα βάλω σε ένα απομακρυσμένο χωριό. Θα κάνει διαφορά; Εδώ σε κέντρο μεγάλης πόλης με άλλη εταιρεία στα 24 και δεν έχει ξεπεράσει ποτέ το 1mb/s, θα κάνει τη διαφορά στο χωριό; Δε νομίζω. Τι λέτε;

Πρεπει να ξερεις εαν εισαι μακρια απο το κεντρο του ΟΤΕ εαν δεν εισαι αξιζει να βαλεις 24αρα εαν οχι τοτε 6αρα.Επισης πρεπει να μαθεις εαν σε καλυπτει η hol επισης....

8009
17-04-11, 19:26
Και σε απομακρυσμένο χωρίο καλύπτει η HOL double play;
Η Καλαμπάκα, πόλη 10000 κατοίκων, δεν έχει ακόμη!!!!!
Να πάρεις αυτό με τα 6, μιας και παραπάνω δεν θα πας.


Οκ, χωριό είπα, 10.000 κατοίκους τους έχει όμως.

........Auto merged post: 8009 πρόσθεσε 1 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πρεπει να ξερεις εαν εισαι μακρια απο το κεντρο του ΟΤΕ εαν δεν εισαι αξιζει να βαλεις 24αρα εαν οχι τοτε 6αρα.Επισης πρεπει να μαθεις εαν σε καλυπτει η hol επισης....


Το αν με καλύπτει προφανώς το τσέκαρα ήδη. Δίνει για την περιοχή 24άρι και 6άρι πακέτο. Τώρα, πως θα ανακαλύψω αν είμαι κοντά ή όχι στο κέντρο του ΟΤΕ; Μιλάμε για το υποκατάστημα της περιοχής, πόυ ξέρω που βρίσκεται ή για κάποια άλλη εγκατάσταση;

teslafun
17-04-11, 19:42
Κάνε μια γύρα στο χωριό και ψάξε να δεις που έχει κτίριο ο ΟΤΕ, συνήθως είναι ΤΕΡΑΣΤΙO!

akilleas
17-04-11, 20:17
Το ότι έχει κτίριο ο ΟΤΕ δεν σημαίνει ότι παρέχει και Double Play.

jdtech
19-04-11, 01:48
Ρώτα κανα γείτονα ασχέτως παρόχου να δεις που συγχρονίζει. Παρόμοια θα είσαι και εσύ. Πάντως καλύτερα να πας στο 6άρι τουλάχιστον για την ώρα μέχρι να γίνει καμιά αναβάθμιση και φτιάξει το πράγμα.

Νikosanagn
19-04-11, 01:54
Οκ, χωριό είπα, 10.000 κατοίκους τους έχει όμως.

Άρα σε κωμόπολη είσαι :p

christhenis
21-04-11, 10:43
Έτσι όπως πάει η HOL... 6άρα συμφέρει δυστυχώς! Συχνά μπουκώνει το δίκτυο, υπάρχει κόφτης στα torrents οπότε να 2 σημαντικοί λόγοι να μην πας 24

zoug100
21-04-11, 13:06
Έτσι όπως πάει η HOL... 6άρα συμφέρει δυστυχώς! Συχνά μπουκώνει το δίκτυο, υπάρχει κόφτης στα torrents οπότε να 2 σημαντικοί λόγοι να μην πας 24

Ο κοφτης εδω και 6 μερες σε εμενα εχει εξαφανιστει. Και αυτο συμβαινει για πρωτη φορα απο τον Δεκεμβριο που ξεκινησε το προβλημα. Δεν ξερω αν το εφτιαξαν οριστικα, απλα το αναφερω. ;)
Ευχομαι να μην ξαναρχισουν τα ιδια.

akilleas
21-04-11, 14:25
Ο κοφτης εδω και 6 μερες σε εμενα εχει εξαφανιστει. Και αυτο συμβαινει για πρωτη φορα απο τον Δεκεμβριο που ξεκινησε το προβλημα. Δεν ξερω αν το εφτιαξαν οριστικα, απλα το αναφερω. ;)
Ευχομαι να μην ξαναρχισουν τα ιδια.

+1
Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.

christhenis
21-04-11, 17:20
Ο κοφτης εδω και 6 μερες σε εμενα εχει εξαφανιστει. Και αυτο συμβαινει για πρωτη φορα απο τον Δεκεμβριο που ξεκινησε το προβλημα. Δεν ξερω αν το εφτιαξαν οριστικα, απλα το αναφερω. ;)
Ευχομαι να μην ξαναρχισουν τα ιδια.

Θα δείξει όταν τελειώσουν οι Πασχαλινές διακοπές.. Ίσως να μην υπερφορτώνεται τ δίκτυο όπως πριν και να τ σταμάτησαν προσωρινά. Πάντως, κι εγώ εύχομαι να μην ξαναρχισουν την εφαρμογη του γιατι απο τις 27 γίνομαι κι εγώ πελάτης HOL:)

vasileios13
21-04-11, 17:47
Θα δείξει όταν τελειώσουν οι Πασχαλινές διακοπές.. Ίσως να μην υπερφορτώνεται τ δίκτυο όπως πριν και να τ σταμάτησαν προσωρινά. Πάντως, κι εγώ εύχομαι να μην ξαναρχισουν την εφαρμογη του γιατι απο τις 27 γίνομαι κι εγώ πελάτης HOL:)

Με Fortnet,έχεις προβλήματα...??? Για τα χρήματα,πας HOL?:hippy:

christhenis
21-04-11, 18:56
Με Fortnet,έχεις προβλήματα...??? Για τα χρήματα,πας HOL?:hippy:

Τώρα τελευταία δεν έχω καθόλου προβλήματα.. Full speed στα torrents χαμηλά ping times γενικά όλα καλά.. Ο λόγος που πάω HOL στα 6 mbps είναι ότι δεν χρησιμοποιώ τόσο συχνά το internet όπως παλιά , να κατεβάζω, να κανω videocalls, να παίζω online games.

Georgevtr
21-04-11, 19:31
Οκ, χωριό είπα, 10.000 κατοίκους τους έχει όμως.



Ο νέος Δ.Καλαμπάκας (συμπεριλαμβανομένου και τα τριγύρω χωριά) έχει 21.000 πληθυσμό.

Και ΝΑΙ παρέχει ο ΟΤΕ συνδέσεις adsl.

akilleas
21-04-11, 19:43
Ο νέος Δ.Καλαμπάκας (συμπεριλαμβανομένου και τα τριγύρω χωριά) έχει 21.000 πληθυσμό.

Και ΝΑΙ παρέχει ο ΟΤΕ συνδέσεις adsl.

Μόνο ο ΟΤΕ και κανένας άλλος πάροχος.
Δυστυχώς.

vasileios13
21-04-11, 20:21
Τώρα τελευταία δεν έχω καθόλου προβλήματα.. Full speed στα torrents χαμηλά ping times γενικά όλα καλά.. Ο λόγος που πάω HOL στα 6 mbps είναι ότι δεν χρησιμοποιώ τόσο συχνά το internet όπως παλιά , να κατεβάζω, να κανω videocalls, να παίζω online games.

Απλά λέω ότι παίρνεις ρίσκο...............:hippy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.