PDA

Επιστροφή στο Forum : ipad2 ή samsung galaxy tab 10.1



Catchphrase
18-04-11, 16:05
Βρίσκομαι σε δίλημμα ποιο από τα δύο να διαλέξω. Αυτό που θέλω είναι η πρόσβαση σε αρχεία (word, excel, pdf), φωτογραφίες και video.

Τα αρχεία για τα οποία χρειάζομαι απομακρυσμένη πρόσβαση τα έχω αυτή τη στιγμή στο box.net, ενώ φωτογραφίες και video τα έχω στο picasa.

Ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε να αγοράσω;

tpsalonika
19-04-11, 14:04
Για την δουλειά που τα θες, και επειδή υποστηρίζει και flash, θα σου πρότεινα το samsung. Αν και για pdf και excel και απλό σερφάρισμα, εγώ χρησιμοποιώ το archos 70 που κοστίζει 250ευρώ και κάνει αυτή τη δουλειά άνετα (το μόνο μείον ότι δεν έχει 3g)

Αν δεν έχεις όριο χρημάτων (ή αν παίζεις άνετα στην κατηγορία του ipad2) κοίτα καλύτερα το motorola xoom 3g που είναι κατά την άποψη μου το ανώτερο.

Αν δεν βιάζεσαι πάντως για αγορά, περίμενε γιατί έρχονται πολλές καινούριες συσκευές, και λογικά θα αλλάξουν και οι τιμές...

Georgevtr
21-04-11, 19:41
Acer insomnia αυτή την στιγμή.

Catchphrase
26-04-11, 12:43
Παιδιά ευχαριστώ. Τελικά αγόρασα το ipad1 και είμαι οκ

Cutthroat
07-05-11, 19:47
Με γεια σου και καλοδούλευτο.Πολύ καλή επιλογή

Catchphrase
08-05-11, 11:24
Ευχαριστώ. Είμαι πολύ ικανοποιημένος για τη χρήση που το θέλω. Τόσο πολύ που σκέφτομαι σοβαρά το επόμενο laptop που θα πάρω να είναι Mac

Cutthroat
08-05-11, 17:27
Ντάξει για μένα άλλο το ένα άλλο το άλλο. Το ipad σίγουρα τώρα παίζει χωρίς ανταγωνιστή στον τομέα των tablets και η apple όντως έχει κάνει τη διαφορά. Τώρα για τα mac δεν μπορώ να συμφωνήσω αλλά ούτως η άλλως είναι εκτός topic και μια αγορά για το μέλλον που δεν χρειάζεται απο τώρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.