PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ ΧΑΝΙΩΝ - ΔΥΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ: ΒΛΑΒΗ ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΟΤΕ



neon2k8
18-04-11, 16:52
Καλησπέρα και καλή μεγάλη εβδομμάδα σε όλα τα μέλη του adslgr.com! Άνοιξα αυτό το θέμα (και συγχωρέστε με άν έπρεπε να δημοσιεύσω αυτό που έχω να πώ κάπου αλλού) για να σας πώ το απίστευτο συμβάν που προσωπικά εγώ πρώτη φορά βλέπω να γίνεται. Εδώ και λίγες μέρες λοιπόν ακριβώς δίπλα απο το σπίτι μου άνοιξε ένα καινούργιο μαγαζί. Σήμερα το συνεργείο του ΟΤΕ ήρθε για να εγκαταστήσει το τηλέφωνο και πιθανόν ίντερνετ. Έμειναν αρκετές ώρες τους έβλεπα απο το σπίτι μου... Φεύγουν λοιπόν και ανοίγω τον υπολογιστή μου να δώ κάτι στο διαδίκτυο και... πιό διαδίκτυο; Τίποτα... Κάνω επανεκκίνηση το ΖΤΕ... συγχρόνισε αλλά ούτε στο μισό της ταχύτητας... Η εξασθένιση (attenuation) στα ύψη... λέω πρόβλημα θα είναι άς τους πάρω τηλέφωνο... πιό τηλεφωνο;!!! Μόνο ένας θόρυβος λές και περνούσαν 50 τάγματα καταδρομέων!!!! Ε τα υπόλοιπα καταλαβαίνετε... πήγα απο αλλού τους πήρα τηλέφωνο κλπ... Δεν πιστεύω να ακούσω πάλι οτι φταίει η Wind, και ο ΟΤΕ είναι άγιος γιατί θα κόψω φλέβες :whistle:... Γειά σου ΟΤΕ με τους σούπερ τεχνικούς σου...!!! :twisted: :mad:

psyxakias
18-04-11, 16:56
Σαν μονόπολο ακούγεται. Να υποθέσω ότι η τηλεφωνία σου είναι VoIP και όχι κλασική τηλεφωνία;

neon2k8
18-04-11, 17:04
Κλασσική τηλεφωνία είναι όχι VOIP (άν δεν απατώμαι)...!



Η ώρα 21:47 αλλά τίποτα... βρε τι τραβάω με αυτόν τον φού μαν τσού (διότι κινέζικο κατάστημα έκανε αίτηση για τηλέφωνο / ίντερνετ στον ΟΤΕ)... Με σταυρώσανε μέχρι αυτή η γραμμή να γίνει της ανθρωπιάς σε στατιστικά και συγχρονισμό, τώρα όταν και όποτε φτιαχτεί ένας θεός ξέρει που θα βρεθεί!!!! Αχ ρε Φού Μαν Τσού τι μου κάνεις......!!!!!

OxAp0d0
23-04-11, 10:19
Βασικά πάρε και ένα τηλέφωνο στη Wind να τους το πεις. Ο ΟΤΕ δε σε "βλέπει" σαν πελάτη οπότε δε θα κάνει τίποτα να φτιάξει τη γραμμή σου αν η Wind δε του δηλώσει τη βλάβη.

neon2k8
24-04-11, 17:03
Βασικά ξέχασα να ενημερώσω! Σόρρυ αλλά ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι που λένε... Έκανα τηλέφωνο στην Wind και τελικά την επόμενη μέρα στις 12:00 ακριβώς αφού και πάλι τα συνεργεία του ΟΤΕ ξαναέκαναν την εμφάνισή τους όλα επανήλθαν στο κανονικό και μάλιστα καλύτερα απο πρίν (απίστευτο κι όμως αληθινό). Δόξα το Θεό η αποκατάσταση ήταν σύντομη και δεν κράτησε... μέρες! Εύχομαι να μην ξαναέχω τέτοιο περιστατικό!!! Ευχαριστώ το ADSLgr.com και όσους έδωσαν μια απάντηση ή απλώς διάβασαν το πρόβλημά μου! Φυσικά θα συνεχίσω να ενημερώνομαι και να συμμετέχω σε όποιο θέμα βρίσκω ενδιαφέρον και μπορώ να πώ κι εγώ την γνώμη μου αφού θεωρώ οτι δεν υπάρχει καλύτερο φόρουμ σε τέτοια θέματα!!! :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.