PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορες απο Internet - Παράπονα - Black list



gtheodor
29-09-06, 15:30
Μετά απο έρευνα αγοράς έστειλα μια παραγγελία στο megastore.gr
Αν και στη σελίδα παραγγελίας ήταν όλα "in stock", με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως δεν μπορούν να βρούν τις 2 TFT που είχα στην παραγγελία. Τους ζήτησα να ακυρώσουν την παραγγελία, όπωε έκαναν.
Εν το μεταξύ είχαν χρεώσει την κάρτα μου :whistle:
Μετά απο λίγες μέρες μου πίστωσαν την κάρτα...:rofl:

Μια μέρα μετά, πάω στο camber.gr για τα ίδια υλικα:

Τα βρίσκω με παράδωση μεσα σε 2 μέρες! και τα παραγγέλνω.
Περνανε 2 μερες, και καμια απάντηση.
Πρίν τους στείλω τα χρήματα (Γιατι αυτοι δεν περνουν VISA) περνω τηλεφονο, και μου λενε να μην στείλω χρήματα, γιατι δεν βρίσκουν τις οθόνες.
Απο τότε, μου υποσχονται πως θα με παρουν κάθε μερα για ενημέρωση διαθεσιμότητας, και μιας και ποτε δέν το κάνουν καταλήγω να τους πέρνω μια φορά τη μέρα.
Έχουν περάσει 2 ευδομάδες απο τότε, και ακόμα καμία απάντηση:down:

Σήμερα έψαξα για καινουριο μαγαζι, και ανακάλυψα πως οι τιμές για τις οθόνες έχουν ανέβει 40Ε η μιά.

Λέτε να το ήξεραν απο πρίν, και να καθιστερούν για να τις δώσουν με νέα τιμή;

Πώς να τους αντιμετωπίσω;

Έχω μήνυμα που λέει πως ολα έιναι διαθέσιμα εντός μιας ημέρας:

ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ
Είδος Διαθ. Ποσ. Αξία Σύνολο
19" PHILIPS 190X6/FB Δ 2 229,41 458,82 €
LINKSYS EG1032 10/100/1000 PCI Δ 1 21,43 21,43 €
CANON iP4200 PG-5BK BLACK Α 1 11,26 11,26 €
DVD+R PLATINUM 4.7GB 8x CAKE BOX (50) Α 1 15,88 15,88 €
WESTERN DIGITAL 320GB WD 3200JS Α 1 82,77 82,77 €
DIMM 1024MB DDR 400MHz TWINMOS Α 1 77,31 77,31 €
Συνολική Αξία 667,47 €
Φ.Π.Α. 126,82 €
Σύνολο με Φ.Π.Α. 794,29 €
Μεταφορικά (0,00+ΦΠΑ) 0,00 €
Τελικό Σύνολο Παραγγελίας 794,29 €



Παρατηρήσεις: Παρακαλώ όπως με καλέσετε στο κινητό μου μια μέρα πρίν την παράδοση, για ενημέρωση της ώρας παράδοσης. -+ 2 ώρες.
Διαθεσιμότητα (την ημέρα της παραγγελίας):
Α=Άμεσα Διαθέσιμο, Δ=Διαθέσιμο εντός 1 ημέρας, Ε=Διαθέσιμο εντός 2-4 ημερών
Κ=Δεν υπάρχει πληροφόρηση. Επικοινωνήστε μαζί μας, Ο=Μη Διαθέσιμο


Τι θα κάνατε στη θέση μου;

Έχετε αντίστοιχες εμπειρίες. Απο ποιές εταιρίες;

takos
30-09-06, 18:24
Εμενα αυτο μου ετυχε με το e-shop....δινω παραγγελια μεσα αυγουστου, με γραφουν κανονικα για 4 βδομαδες και την δευτερη βδομαδα του σεπτεμβριου, αρχιζει ενας πυρπολισμος τηλεφωνηματων απο αυτους καθε μερα στις 09¨00 το πρωι....οποτε μια μερα εβαλα αφυπνιση για να τους μιλησω (τοσο καιρο δεν μπορουσαν να στειλουν ενα email - oi akatanomastoi) Ερεστικοτατοι και ο ορισμος της αγενειας στο τηλεφωνο....ΝΑ πανε να πνιγουν...ΠΟτε απο e-shop ξανα προσωπικα

waste
30-09-06, 18:51
να προσθέσω κι εγώ έναν ψηφο blacklist στο eshop με μισή ντουζίνα παραδείγματα...

1) έστειλαν υπολιγιστή με προεγκατεστημενα windows office, χωρίς drivers για την καρτα γραφικών. Το μηχάνημα σερνόταν φυσικά και είπα θα το ξέχασαν τα παιδιά. Με το που βάζω τους drivers της καρτας το μηχανημα παγωνε ανα 10λεπτο. Το πρόβλημα ήταν στην καρτα γραφικών φυσικα (hardware), κι ετσι κατάλαβα γιατί "ξέχασαν"¨να βαλουν τους drivers.

2) παραγγελεία υπολογιστή που αργησε 40 μέρες, αλλά χωρις να παραδεχθούν ποτέ ότι είχαν κάποιο πρόβλημα ή ελλειψη

3) υπολογιστής με προεγκατεστημένα windows, office pro καταφτάνει χωρίς το CD των office. Τηλεφωνο. Μα κύριε το παραλάβατε το μηχάνημα θα έπρεπε να το ελέγξετε. Βρε ηλίθιε, οι υπάλληλοι παρέλαβαν ένα κουτί που να ξέρουν εάν από μέσα λείπει ένα CD? Α τι να σας κάνω και που ξέρω εγώ ότι δεν το χάσατε μόνοι σας? και τελικά μη σας πειράζει για το πρόγραμμα ειναι προεγκατεστημένο στο μηχάνημα. Ξερετε πληρώσαμε 350 ευρώ για αυτο το Cdακι και θα θέλαμε να το έχουμε να το κορνιζόσουμε, εάν δεν σας πειράζει. Τελικά μετα απο 3 μήνες και πλήρη άρνηση πληρωμής του τιμολογίου, έστειλαν ένα original cd offce pro, αλλα να το χεσω εγω εαν ειναι να πλακώνομαι για τα αυτονόητα.

4) χρέωση πιστωτικής μετά απο 19 μήνες. Από λάθος είχαν κάνει μια πίστωση καποια στιγμή που επειδή εκείνο το μήνα είχα παρει πολλα πραγματα δεν κατάλαβα ότι κάτι έλλειπε στο ποσο. Κι ετσι 19 μήνες αργοτερα έκαναν ξανα μια χρεωση στην καρτα μου χωρις να με ειδοποιησουν και στα μουλωχτα. Τελικα μετα απο 2-3 μερες ψαξιμο δεν την αρνηθηκα την πληρωμη, αλλα οπως ειπα και πριν εαν ειναι να ασχολουμαστε με τα αυτονόητα να μου λείπει το βύσσινο.

5)αγορά ψύκτρας για AMD ATHLON XP. ερωτηση στο τηλέφωνο, επειδή μου φαίνεται καπως μεγάλη, είστε σίγουρος πως κάνει για AthlonXP? μάλιστα κύριε αφου το γράφει και στο manual. Εντάξει θα την αγοράσω, αλλά μπορείτε να σιγουρευτείται πως κάνει για socket 7? (νευριασμένα) μάλιστα κύριε θα σιγουρευτουμε πριν σας τη στήλουμε. (φυσικα η ψυκτρα έκανε για εκείνα τα ελάχιστα socket7 m/b τα οποια είχαν τρύπες γύρω απο το socket.


νομίζω μετά απο αυτά έβαλα μυαλό και αποφάσισα να μην ξανα-ασχοληθώ μαζί τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.