PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοντόφθαλμη πολιτική από την CYTA ή εγώ κάνω λάθος;



John2323
21-04-11, 17:17
Κοντόφθαλμη πολιτική από την SYTA ή εγώ κάνω λάθος;
Λόγω της επιβεβλημένης αλλαγής παρόχου μετά τις εξελίξεις στην NETONE αποτάθηκα και εγώ σε εσάς για εγγραφή βάσει της προσφοράς που εσωκλείετο στον φάκελο.
Επειδή το modem μου από τον προηγούμενο πάροχο δεν ήταν ασύρματο - επειδή δεν το είχα ανάγκη πριν από 4 χρόνια- ρώτησα εάν θα ήταν εφικτό να μου το αλλάξουν ή να μου δώσουν ένα ασύρματο που πλέον μου είναι απαραίτητο.
Βεβαίως μου είπαν και γίνεται αλλά θα πρέπει να χάσω το ήμισυ της προσφοράς.!!!!!
Δηλ θα έπρεπε να πληρώσω 35-40 ευρώ για ένα μόντεμ που θα κατέχετε εσείς την κυριότητα. Δηλ μόνο για την χρήση του προς το δίκτυό σας!!!!!!
Δεδομένων των χαλεπών καιρών που περνάμε,
Δεδομένου ότι όλοι οι άλλοι πάροχοι σε κάθε σύνδεση χαρίζουν το μόντεμ,
Και δεδομένου ότι εκτός από τα στοιχεία μας από την NETONE σίγουρα θα έχετε πάρει και το προφίλ σταθερότητάς μας σε σχέση με την παραμονή στο δίκτυο και την συνέπεια πληρωμών, μου προξενεί κατάπληξη μια τέτοια εμπορική πολιτική η οποία μετά λύπης μου θα με αναγκάσει να καταφύγω σε άλλο πάροχο.
Εάν υπάρχει κάποιο λογικό επιχείρημα που μου έχει διαφύγει παρακαλώ ενημερώστε με.
Ευχαριστώ

CytaRep
28-04-11, 11:13
Κοντόφθαλμη πολιτική από την SYTA ή εγώ κάνω λάθος;
Λόγω της επιβεβλημένης αλλαγής παρόχου μετά τις εξελίξεις στην NETONE αποτάθηκα και εγώ σε εσάς για εγγραφή βάσει της προσφοράς που εσωκλείετο στον φάκελο.
Επειδή το modem μου από τον προηγούμενο πάροχο δεν ήταν ασύρματο - επειδή δεν το είχα ανάγκη πριν από 4 χρόνια- ρώτησα εάν θα ήταν εφικτό να μου το αλλάξουν ή να μου δώσουν ένα ασύρματο που πλέον μου είναι απαραίτητο.
Βεβαίως μου είπαν και γίνεται αλλά θα πρέπει να χάσω το ήμισυ της προσφοράς.!!!!!
Δηλ θα έπρεπε να πληρώσω 35-40 ευρώ για ένα μόντεμ που θα κατέχετε εσείς την κυριότητα. Δηλ μόνο για την χρήση του προς το δίκτυό σας!!!!!!
Δεδομένων των χαλεπών καιρών που περνάμε,
Δεδομένου ότι όλοι οι άλλοι πάροχοι σε κάθε σύνδεση χαρίζουν το μόντεμ,
Και δεδομένου ότι εκτός από τα στοιχεία μας από την NETONE σίγουρα θα έχετε πάρει και το προφίλ σταθερότητάς μας σε σχέση με την παραμονή στο δίκτυο και την συνέπεια πληρωμών, μου προξενεί κατάπληξη μια τέτοια εμπορική πολιτική η οποία μετά λύπης μου θα με αναγκάσει να καταφύγω σε άλλο πάροχο.
Εάν υπάρχει κάποιο λογικό επιχείρημα που μου έχει διαφύγει παρακαλώ ενημερώστε με.
Ευχαριστώ

Αγαπητέ κύριε,

Η προσφορά που ισχύει για τους Πελάτες της Netone περιλαμβάνει δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης, δωρεάν το πρώτο μηνιαίο πάγιο, έκπτωση 50% στην δεύτερη τηλεφωνική γραμμή (αντί 10,70€/μήνα στα 5,35€/μήνα) και έκπτωση στην static ip (αντί 6€/μήνα στα 3€/μήνα) για πάντα, σε περίπτωση που υπάρχει.

Οι Πελάτες οι οποίοι επιθυμούν την αντικατάσταση του εξοπλισμού τους δε θα επιβαρυνθούν με το τέλος ενεργοποίησης, αλλά θα χρεωθούν το πρώτο πάγιο και το 100% της 2η τηλεφωνικής γραμμής και της στατικής IP (εφόσον τα επιθυμούν).

Σε κάθε περίπτωση η Netone σας προτείνει τη Cyta για

• Να διασφαλίσει το επίπεδο υπηρεσιών και εξυπηρέτησης που η Netone θα ήθελε για σας
• Να διασφαλίσει την ομαλή μετάβασή σας στο δίκτυό της, χωρίς να προκύπτει καμία ανάγκη αλλαγής του εξοπλισμού σας (modem)

• Την ειδική προσφορά μετάβασης στο δίκτυό της

Τέλος, οφείλουμε να επισημάνουμε το γεγονός ότι η μετάβασή σας από τη Netone στη Cyta Hellas δεν είναι δεσμευτική, αλλά προαιρετική.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.