PDA

Επιστροφή στο Forum : Οριο ταχυτητας upload στο utorrent



zoug100
23-04-11, 12:45
Γεια σας παιδια και Χρονια Πολλα και Καλη Ανασταση να εχουμε ολοι.
Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με καποιο προβλημα που εχω με το οριο ταχυτητας upload στο utorrent.
Εχω την εκδοση 2.2.1
Οταν βαζω οριο upload πχ στα 50 ΚΒ/sec δεν πηγαινει την ταχυτητα στα 50 ΚΒ/sec αλλα ανεβαζει με οση ταχυτητα μπορει πχ 90 ΚΒ/sec ας πουμε.
Επισης το ιδιο μου κανει οταν παω σε καποιο τορεντ ας πουμε να βαλω οριο ταχυτητας στο upload πχ 40 KB/sec, παλι τα ιδια.
Δεν το ειχα αντιμετωπισει ποτε αυτο το προβλημα και θυμαμαι παντα πως οταν οριζα καποια συγκεκριμενη ταχυτητα, τοτε το utorrent την εφαρμοζε.
Μηπως ξερει καποιος φιλος να μου πει τι να κανω; :hmm:

Χρονια Πολλα και παλι παιδια. :)

graal
16-04-12, 10:25
αφου θεωριτικα εχω ΕΩΣ 1021 για upload, γιατι ΠΟΤΕ δεν ξεπερναω τα 110? τα εχω ολα στο 0 για το upload και παλι πανω απο 100-110 ποτε δεν ανεβαινει... :hmm:

graal
20-09-12, 20:26
Με hol πίανω μέχρι 98kB/s και έχω την έκδοση 3.2.0 γιατί δεν μπορώ να πιάσω παραπάνω? Όλες τις ρυθμίσεις τις έχω στο απεριόριστο.

odd
21-09-12, 04:24
αφου θεωριτικα εχω ΕΩΣ 1021 για upload, γιατι ΠΟΤΕ δεν ξεπερναω τα 110? τα εχω ολα στο 0 για το upload και παλι πανω απο 100-110 ποτε δεν ανεβαινει... :hmm:

1024 kbit/s = 128 kbyte/s που σημαίνει πρακτικά (με απώλειες κλπ) γύρω στα 100, άρα μια χαρά είσαι.

A_gamer
21-10-12, 01:40
Γεια σας παιδια και Χρονια Πολλα και Καλη Ανασταση να εχουμε ολοι.
Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με καποιο προβλημα που εχω με το οριο ταχυτητας upload στο utorrent.
Εχω την εκδοση 2.2.1
Οταν βαζω οριο upload πχ στα 50 ΚΒ/sec δεν πηγαινει την ταχυτητα στα 50 ΚΒ/sec αλλα ανεβαζει με οση ταχυτητα μπορει πχ 90 ΚΒ/sec ας πουμε.
Επισης το ιδιο μου κανει οταν παω σε καποιο τορεντ ας πουμε να βαλω οριο ταχυτητας στο upload πχ 40 KB/sec, παλι τα ιδια.
Δεν το ειχα αντιμετωπισει ποτε αυτο το προβλημα και θυμαμαι παντα πως οταν οριζα καποια συγκεκριμενη ταχυτητα, τοτε το utorrent την εφαρμοζε.
Μηπως ξερει καποιος φιλος να μου πει τι να κανω; :hmm:

Χρονια Πολλα και παλι παιδια. :)

Τελικά σου λύθηκε το πρόβλημα;

Αν όχι, θα πρότεινα να δοκιμάσεις να κατεβάσεις μία πιο πρόσφατη έκδοση (ή ίσως πιο παλιά).

@graal: μπερδεύεις τα KByte με τα Kbit.

@ ADSLgr.com All rights reserved.