PDA

Επιστροφή στο Forum : να το πω του παπα .....ή οοοοχχχιιιιιιι????



dimkal
30-09-06, 22:57
εδω και λιγες ωρες μου συμβαινει το εξης παραλογο αλλα ταυτοχρονα πολυ ευχαριστο!!!!!!!!!!!!
το πρωι ανοιγωντας τον υπολογιστη και θελοντας να συνδεθω στο ιντερνετ με μια συνδεση 384 της οτενετ αρχισε και δεν εβρισκε ip το pc!!!!!:worthy: :worthy:
παιρνωντας τηλεφωνο στο 1242 :closed: μηπως μου αναφερουν ποτε θα γινει και αυτη η αναβαθμιση σε 768 με παρεπεμψαν στο 122:mad: και απο εκει μου ειπαν οτι θα διαβιβαστει στο ψηφιακο κεντρο :clap: και αν δεν μπορουν να βρουν λυση θα μου στειλουν τεχνικο απο δευτερα!!!!:mad:
γυρνωντας σπιτι το απογευματακι λεω δεν μπαινω να δω τι εγινε με το νετ εαν συνδεεται ή οχι...;)
κανω συνδεση και τι βλεπω προσ μεγαλη εκπληξη μου??????:whistle: :whistle:
οτι εχει γινει συνδεση με 1 μ/βιτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rofl: :rofl:
ετσι γινεται ρε παιδια ??? γιατι εαν υπολογισω εμενα δεν μου εκαναν διπλασιασμο :oneup: αλλα 3πλασιασμο :cool: :cool:
αλλα βλεπω οτι τα download κυμαινονται σε προηγουμενα επιπεδα παρολο τις ρυθμισεις
δηλ. πριν απο e-mule kai bitlord κατεβαζα με μαξιμουμ τα 40 τωρα κατεβαζω γυρω στο 50!!!!!
ειναι λογικο αυτο ?????:hmm: :hmm:

aspirin
30-09-06, 23:26
πώς διαπίστωσες ότι έγινε 1μβ η σύνδεση

dimkal
30-09-06, 23:47
πώς διαπίστωσες ότι έγινε 1μβ η σύνδεση


οταν κανω connection to dsl απο το εικονιδειο της otenet κανοντας επαληθευση ονοματος χρηστη και κωδικου μου εμφανιζει ταχυτητα 1μβ!!!!!δηλαδη τι επρεπε να εμφανιζει????

gallahant
01-10-06, 02:47
Κανονικα 768. Το πιθανοτερο να μπλεξαν τα μπουτια τους και σε καναν 1μβιτ. Εαν παρεις τηλ και ρωτησεις σε τι ταχυτητα σε εχουν και σου πουν 768, τοτε κανε τον κινεζο:twisted:

tsaros
01-10-06, 17:18
To εικονιδιο οτι θελει γραφει(π.χ σε μενα) αυτο που μετραει ειναι με ποσο κατεβαζεις και οχι εικονικα νουμερα

Lumens
01-10-06, 19:35
Καταρχήν δες το router σου σε τι ταχύτητα συγχρονίζει.

papdoux
01-10-06, 19:41
αυτο που γραφει το router ειναι η γραμμη. Απο εκει και περα ειναι σε τι ταχυτητα σε αναβαθμισε ο ISP, αν σε αναβαθμισε.

ktolis
01-10-06, 20:56
50K πάντως μια φορά δεν είναι 1MBit. Περισσότερο για 512Κ μου φαίνεται εμένα. Τόσο πιάνω στα 512 εδώ.. στο 1MBit θα έπρεπε να πιάνεις 80-90 τουλάχιστον.

@ ADSLgr.com All rights reserved.