PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενιαίος λογαριασμός σταθερού & κινητού



chaos38
26-04-11, 20:33
Να ρωτήσω κάτι? Έχει ζητήσει κάποιος που να είχε σταθερο wind και να εβαλε και κινητο στην wind (ή το ανάποδο) και να ζήτησε έναν ενιαίο λογαριασμό?
Ρωτάω γιατί στο κατάστημα που έκανα μια ερώτηση μου είπαν να το αποφύγω γιατί σε κάποιους που το ζήτησαν ο λογαριασμός είχε λάθη (πχ χάθηκε κάποια έκπτωση).
Σκέφτομαι να ζητήσω ενιαίο λογαριασμό.
Έχει κάποιος κάποια γνώμη - εμπειρία ?

psylos
26-04-11, 20:40
εμενα δεν ειχε απευθειας την εκπτωση λογω κινητου κ σταθερου αλλα μετα απο ενα τηλ ολα ηταν οκ. αλλα τα βαζει λιγο μπερδεμενα τα ποσα οποτε νομιζω καλυτερα χωρια λογαριασμοι. ετσι κ αλλιως δεν κερδιζεις τπτ απο τον ενιαιο λογαριασμο.

RASTAVIPER
27-04-11, 08:09
Αν έχεις παλιό συμβόλαιο στο κινητό και ζητήσεις ενοποίηση, θα σου πουν να μπει το κινητό σε νέο πρόγραμμα.

chaos38
27-04-11, 08:26
Σιγουρο αυτο?.Αν ειναι να αλλαξω το προγραμμα (Wind M παλαιο) ...καληνυχτα..

3llinas
27-04-11, 10:18
Σιγουρο αυτο?.Αν ειναι να αλλαξω το προγραμμα (Wind M παλαιο) ...καληνυχτα..

Μην κανεις καμια κινηση θα χασεις το Medium.....

RASTAVIPER
27-04-11, 10:27
Σίγουρο γιατί χρειάστηκε 3 επισκέψεις στο κεντρικό τους κατάστημα στο Μαρούσι για να μου πούνε την 3η φορά ότι θα μου χαλάσουν το πρόγραμμα με το πιο καινούριο.
Οπότε τους χαιρέτησα.

chaos38
27-04-11, 23:07
καλα πανε καλα ?τι σχεση εχει η ενιαια τιμολογηση με το νεο προγραμμα ......οτι ναναι....

hrliakop
28-04-11, 19:21
παιδια μη λετε πραγματα που δεν ισχυουν.

αν μπει το ενεργο κινητο σε εναιο λογαριασμο με καποιο σταθερο φυσικα και ΔΕΝ αλλαζει το προγραμμα!

αυτο μπορει να γινει μονο αν ζητησεις να ενταξεις το παλιο σου Μ σε οικογενειακο προγραμμα 2 ή περισσοτερων κινητων.
οντως σε αυτη τη περιπτωση χανεις τα προνομια του παλιου Μ...

chaos38
28-04-11, 19:37
φιλε hrliakop εχεις γνωση σχετικα με το αρχικο ερωτημα μου?

3llinas
28-04-11, 19:51
μπορεις να μεταφερεις το σταθερο στον λογαριασμο του κινιτου και ετσι δεν αλλαζει το προγραμμα αν κανεις ομως το αντιστροφω πρεπει να αλλαξεις το προγραμμα γιατι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο

chaos38
28-04-11, 22:41
μπορεις να μεταφερεις το σταθερο στον λογαριασμο του κινιτου και ετσι δεν αλλαζει το προγραμμα αν κανεις ομως το αντιστροφω πρεπει να αλλαξεις το προγραμμα γιατι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο

Υπάρχει περίπτωση να χαθουν καποια ή και οι 2 εκπτωσεις που εχω στο λογαριασμο του κινητου (μια λογω κινητου και σταθερου το γνωστο 10,33€ και αλλα 10€ που εχω απο επιδοτηση)?και μετα να ψαχνουμε.....

Panagioths
28-04-11, 23:08
Δεν χάνεται/αλλάζει κανένα πρόγραμμα αν μπει κάποιος στο εκπτωτικό σχήμα 3σε1. Σε όποια καταστήματα το λένε αυτό, το λένε κουτοπόνηρα.
Δεν γίνονται λάθη εκτός και αν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχουν παραπάνω από ένα σταθερά-κινητά κα αυτό δεν είναι σίγουρο αλλά και διορθώνεται (και πιστώνονται και οι εκπτώσεις αναδρομικά).
Φυσικά και σε συμφέρει το 10,34€ το μήνα :)

chaos38
28-04-11, 23:29
Δεν χάνεται/αλλάζει κανένα πρόγραμμα αν μπει κάποιος στο εκπτωτικό σχήμα 3σε1. Σε όποια καταστήματα το λένε αυτό, το λένε κουτοπόνηρα.
Δεν γίνονται λάθη εκτός και αν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχουν παραπάνω από ένα σταθερά-κινητά κα αυτό δεν είναι σίγουρο αλλά και διορθώνεται (και πιστώνονται και οι εκπτώσεις αναδρομικά).
Φυσικά και σε συμφέρει το 10,34€ το μήνα :)

Tην εκπτωση (10,34€) την παιρνω ηδη στο λογαριασμο του κινητου (wind M το παλαιο)
Απλα θελω να παιρνω εναν λογαριαμο οποιος θα εκδίδεται μια συγκεκριμενη ημερομηνια .
Τωρα οι 2 λογαριασμοι εχουν διαφορα στην εκδοση τους 10 ημέρες.
Ισχυει οτι πρεπει να ζητησω μεταφορα του σταθερου στο λογαριαμο του κινητου για να μην χασω το προγραμμα που εχω
(wind M παλιο)?
Μου ακουγεται τρελο να ζητας ενιαιο λογαριασμο και αν σου μεταφερουν το λογαριασμο του κινητο στο λογαριασμο του σταθερο να σου αλλαζουν το προγραμμα στο κινητο.Ειναι παραλογο...εντελως

Panagioths
28-04-11, 23:34
Ναι δεν θα έχεις πρόβλημα, θα έρχονται στο λογαριασμό του σταθερού με ημερομηνίας έκδοσης αυτής που εκδίδεται ο λογαριασμός του κινητού σου!

chaos38
28-04-11, 23:51
αλλη μια ερωτηση φιλε μου στο e-bill πως βλεπεις τον ενιαιο λογαριασμο?
τωρα εχω 2 κωδικους και βλεπω ξεχωριστα την αναλυση μετα τι γινεται?
Την ενοποιηση την ζηταω σε καταστημα μονο ή γινεται και τηλεφωνικά ? (1260?)
Πρεπει να ζητησω συγκεκριμένα την μεταφορα του σταθερου στο λογαριασμο του κινητου για να μην εχω καποιο προβλημα με
το προγραμμα του κινητου ? ή ξερουν πως να το κανουν?

Panagioths
28-04-11, 23:54
Μόνο σε κατάστημα τη ζητάς! Λογικά θα σου ανοίξουν νέο λογαριασμό ebill... Ρώτα στο 1260 ή το κατάστημα για σιγουριά γιαυτό!

chaos38
29-04-11, 00:18
Μόνο σε κατάστημα τη ζητάς! Λογικά θα σου ανοίξουν νέο λογαριασμό ebill... Ρώτα στο 1260 ή το κατάστημα για σιγουριά γιαυτό!

Πρεπει να ζητησω συγκεκριμένα την μεταφορα του σταθερου στο λογαριασμο του κινητου για να μην εχω καποιο προβλημα με
το προγραμμα του κινητου ? ή ξερουν πως να το κανουν?

Panagioths
29-04-11, 00:20
Όχι μια είναι η διαδικασία: "ένταξη του σταθερού και του κινητού στο εκπτωτικό σχήμα 3σε1" και είσαι έτοιμος :)

3llinas
29-04-11, 00:38
Πρεπει να ζητησω συγκεκριμένα την μεταφορα του σταθερου στο λογαριασμο του κινητου για να μην εχω καποιο προβλημα με
το προγραμμα του κινητου ? ή ξερουν πως να το κανουν?

chaos λοιπον οταν θα πας στο καταστημα θα ζητησεις συγκεκριμενα να μεταφερθει το σταθερο στον λογαριασμο του κινητου οχι αναποδα....μετα πρεπει να ενεργοποιηθει το 3σε1 ξανα αυτο δεν ειναι προβλημα εκτος αν μετα την μεταφορα το ξεχασει το καταστημα να το κανει. Για το ebill θα σου εμφανιστουν και τα δυο στους κωδικους που κανεις χρηση για το κινητο διοτι ο βασικος αριθμος λογαριασμου δεν θα αλλαξει....προσοχη εξαρτατε και πως θα το χειριστή ο πωλητης....εχω δει αρκετες βλακειες να γινονται και τα εχω ακουσει εγω

αν θες και κατι αλλο στειλε μου pm

RASTAVIPER
29-04-11, 13:42
παιδια μη λετε πραγματα που δεν ισχυουν.

αν μπει το ενεργο κινητο σε εναιο λογαριασμο με καποιο σταθερο φυσικα και ΔΕΝ αλλαζει το προγραμμα!

αυτο μπορει να γινει μονο αν ζητησεις να ενταξεις το παλιο σου Μ σε οικογενειακο προγραμμα 2 ή περισσοτερων κινητων.
οντως σε αυτη τη περιπτωση χανεις τα προνομια του παλιου Μ...
Μάλιστα.Οπότε στο κεντρικό τους κατάστημα δεν ξέρουν τι λένε.
Ωραία, ας πάει το παληκάρι να δει και να μας πει και αυτός τι του είπανε.

chaos38
30-04-11, 15:00
Σημερα πηγα σε ενα καταστημα και ρωταω για το θεμα.Μου λεει η κοπελα οτι αν κανετε την διαδικασια θα χασετε το wind M (παλαιο ) που εχω στο κινητο.Της λεω οτι θελω να ματαφερθει το σταθερο στο κινητο και οτι το εχει κανει ενας γνωστος μου και με ενημερωσε για την διαδικασια και καποιος φιλος απο αλλο καταστημα και καλα.....Μου λεει τοτε αν γινει ετσι δεν αλλαζει το προγραμμα στο κινητο και προχωραει κανονικα η διαδικασια...
Τονισα επισης να μπει η εκπτωση λογω dp το 10,33€..μου ειπε ναι οκ το 10€ λετε....λεω 10,33€ ειναι το αναφερει και στο site αλλα και την παιρνω και εγω αυτη την εκπτωση....μου λεει ενταξει αυτη η εκπτωση θα μπει.
Αυτα αρα περιμενω να δω τι θα γινει.......

chaos38
12-05-11, 22:18
Eχθες μου ηρθε ο πρωτος ενιαιος λογαριασμος και ..............τελικα...........ειναι ενιαιος & σωστος...
εχει μπει κανονικα και η εκπτωση λογω dp.
Ο λογαριασμος του σταθερου ενσωματωθηκε επιτυχως στον λογαριασμο του κινητου.
Ολα καλα λοιπον.....

zorz_skg
14-05-11, 00:39
Έλεγξες ότι φόρος συνδρομητών κινητής μπαίνει μόνο στο ποσό που αφορά το κινητό;

chaos38
14-05-11, 13:12
Έλεγξες ότι φόρος συνδρομητών κινητής μπαίνει μόνο στο ποσό που αφορά το κινητό;

To τελος κινητης είναι το ιδιο με τον μεμονωμενο λογαριασμο και ειναι σωστο.

zorz_skg
14-05-11, 19:40
Εντάξει τότε, γιατί κατά καιρούς έχω δει διάφορα κουλά σε λογαριασμούς Wind.

theopan
15-05-11, 21:48
Προσέξτε τι πακέτο έχετε στο κινητό σας όσοι προσδοκείτε στην έκπτωση των 10,33Ε λόγω κινητού+dp στη Wind. Σήμερα διαπίστωσα ότι δε μπορώ να ενταχθώ γιατί παρά το ότι έχω πάγιο κινητού >20Ε, έχω πακέτο "To All 150" το οποίο στα "ψιλά γράμματα" αναφέρει ότι εξαιρείται της έκπτωσης... Ήταν και είναι "μανούλες" στο να παγιδεύουν τον πελάτη στη Wind από εποχής Telestet το 1993 και ο γάιδαρος δεν αλλάζει περπατησιά ως γνωστόν!

3llinas
16-05-11, 11:58
Προσέξτε τι πακέτο έχετε στο κινητό σας όσοι προσδοκείτε στην έκπτωση των 10,33Ε λόγω κινητού+dp στη Wind. Σήμερα διαπίστωσα ότι δε μπορώ να ενταχθώ γιατί παρά το ότι έχω πάγιο κινητού >20Ε, έχω πακέτο "To All 150" το οποίο στα "ψιλά γράμματα" αναφέρει ότι εξαιρείται της έκπτωσης... Ήταν και είναι "μανούλες" στο να παγιδεύουν τον πελάτη στη Wind από εποχής Telestet το 1993 και ο γάιδαρος δεν αλλάζει περπατησιά ως γνωστόν!

Το θεμα ειναι να σε ενημερωση σωστα ο πωλητης δεν ειναι κρατικο μυστικο που μπαινει η εκπτωση η οχι το αναφερει ξεκαθαρα η WIND

theopan
16-05-11, 23:26
Όπως είπα στα ψιλά γράμματα αναφέρεται και αυτό μόνο "ξεκάθαρα" δεν είναι. Πωλητής δε νομίζω ότι θεωρείται ο τυπάκος που επιβεβαιώνει τα στοιχεία της ηλεκτρονικής αίτησης από τηλεφώνου. Εν πάσει περιπτώσει λίγο με ενδιαφέρει καθώς μου αρκούν οι 3 μήνες δώρο για να βγει το καλοκαίρι και μετά ούτως ή άλλως στο 6μηνο ...δρόμο. Προσωρινή λύση ανάγκης ήταν η Wind.

3llinas
17-05-11, 08:26
Όπως είπα στα ψιλά γράμματα αναφέρεται και αυτό μόνο "ξεκάθαρα" δεν είναι. Πωλητής δε νομίζω ότι θεωρείται ο τυπάκος που επιβεβαιώνει τα στοιχεία της ηλεκτρονικής αίτησης από τηλεφώνου. Εν πάσει περιπτώσει λίγο με ενδιαφέρει καθώς μου αρκούν οι 3 μήνες δώρο για να βγει το καλοκαίρι και μετά ούτως ή άλλως στο 6μηνο ...δρόμο. Προσωρινή λύση ανάγκης ήταν η Wind.

Γιαυτο υπαρχουν και τα καταστηματα οταν κανεις κατι ηλεκτρονικα πρεπει εσει να ξερεις τι κανεις και να διαβασεις περι τινος προκειτε όπως και σε καθε αλλη λεκτρονικη αγορα

@ ADSLgr.com All rights reserved.