PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Forthnet σε Οτε



ladose
28-04-11, 14:33
Παιδια καλησπερα.. Σκεφτομαι να φυγω απο 4νετ κ να παω σε οτε.. απο το λιγο που κοιταξα του οτε το ιδιο προγραμμα ειναι 4 ευρα παραπανω.. Οχι για το ποσο απλα η ολη ιστορια αν αξιζει..Δηλαδη 24mbps απεριοριστο σε σταθερα και 60 λεπτα προς κινητα.. να το κανω το βημα?Ειπα για Cyta αλλα δε το κοβω..Περιοχη Σινδου ειμαι Σαλονικη:worthy:

vanels
28-04-11, 14:38
Απο οσα ξερω,θα εχεις καλητερα pings και ποιο σταθερο + υποστυριξει απο τον πΟΤΕ!
Τωρα η Forthnet σου δινει με τα ιδια λεφτα 41,24 και nova startpack.
Τα συμπερασματα σου δικα σου!

ladose
28-04-11, 14:45
Για αυτο δυσκολευομαι να αποφασισω :/ καλα η νοβα δε θα με χρειαστει..πιστευω. Σε ευχαριστω vanels :)

vaggospat13
28-04-11, 14:46
εχεις καποιο προβλημα με τη φορθνετ;

ladose
28-04-11, 14:48
Οχι κανενα..ετσι για αλλαγη απλα! αν κ παλιοτερα ειχανε κανει φραγη για 3 ευρο.. Απο εκει επεσε λιγακι η 4νετ. Μπορουσαν ανετα να το βαλουν το ποσο σε επομενο λογαριασμο..

Georgevtr
28-04-11, 21:25
Απλά με τον ΟΤΕ θα είσαι σίγουρος ότι θα έχεις υπηρεσίες τηλεφώνου+νετ,24 ώρες το 24ωρο.
4 ευρώ διαφορά+1,23€ για την αναγνώριση κλήσεων αλλά εάν πληρώνεις ηλεκτρονικά τον λογαριασμό σου θα έχεις 2,5€ έκπτωση.
Οπότε η διαφορά είναι στα 3€ για τον 1 χρόνο.

baskon
28-04-11, 21:37
Εαν οντως εισαι 100% ευχαριστημενος και δεν πιστευεις οτι θα μπορουσε καπου η υπηρεσια σου να ειναι καλυτερη τοτε γιατι να το σκεφτεσαι να αλλαξεις;
Αν απλως σε τσαντισαν για τα 3 ευρω τοτε οκ...Καλο ειναι να τιμωρηθουν και λιγο...
Με τον Οτε λογικα θα εισαι καλυτερα..αλλα ποτε δε ξερεις...υπαρχουν και εξαιρεσεις...
Οποτε το κλασσικο ρητο ειναι κατι που δουλευει καλα δε το πειραζεις...εκτος αν ειναι να κερδισεις κατι ειτε σε χρημα είτε σε καλυτερη υπηρεσια..

jdtech
28-04-11, 23:17
Ο γενικός κανόνας λέει ότι όταν κάτι δουλεύει σωστά δεν το πειράζεις, από τη στιγμή που δεν έχεις πρόβλημα λοιπόν και δεν υπάρχει και οικονομικός λόγος να αλλάξεις καλύτερα μείνε εκεί που είσαι.

kartebi
29-04-11, 02:36
Παιδιά μακριά απο forthnet. Μπορεί να δουλεύει τώρα... αλλά
Επι 3 χρόνια είχα 40-50 μέρες uptime και το net πετούσε. 3xιλ από το κέντρο και συνδεόταν στα 16mbit. Μια ωραία μέρα (6 μήνες+ πίσω) έχω 10 disc ανα ώρα. 3 τεχνικοι forthnet και 1 του OTE = όλα οκ , αλλά τα disc παραμένανε και συνδέομαι στα 8μβιτ. Λες και μόνο εγώ αντιλαμβάνομαι το problem.
Στις 1 απριλιου είπα ως εδω και πήγα έκανα αίτηση διακοπής στη forthnet. ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ ΤΟΥΣ

geopapath23
29-04-11, 09:59
Αν είσαι ευχαριστημένος και δεν έχεις προβλήματα μην κάνεις πειραματισμούς και κράτα τη Forthnet. Δεν θα κερδίσεις τίποτα παραπάνω με τον ΟΤΕ.

nmavro73
29-04-11, 12:28
Στον ΟΤΕ δεν θα έχεις προβλημα. Δεν κάνεις διακοπή όμως αλλά αίτηση στον ΟΤΕ για μεταφορά

a.libe
29-04-11, 14:56
Απλά με τον ΟΤΕ θα είσαι σίγουρος ότι θα έχεις υπηρεσίες τηλεφώνου+νετ,24 ώρες το 24ωρο.
4 ευρώ διαφορά+1,23€ για την αναγνώριση κλήσεων αλλά εάν πληρώνεις ηλεκτρονικά τον λογαριασμό σου θα έχεις 2,5€ έκπτωση.
Οπότε η διαφορά είναι στα 3€ για τον 1 χρόνο.
γιατι μετα το ιδιο δεν ειναι?

alex24
29-04-11, 15:16
Εαν δεν εχεις καποιο προβλημα ιδαιτερο τοτε νομιζω οτι δεν αξιζει..Εαν θες κατι πιο ακριβο και σιγουρο τοτε βαλε ΟΤΕ...Εγω προσφατα εκανα το αντιθετο και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ καλα...Στον ΟΤΕ η γραμμη μου συμφωνα παντα με τους τεχνικους δεν πηγαινε πανω απο 2mbps το κορυφαιο ειναι οτι μου ειπαν οτι τυχαια συγχρονιζα με αλλους παροχους στα 8-9( δεν εκαναν τον κοπο να ελενξουν καν το καλωδιο που ειναι στην υπευθηνοτητα του ΟΤΕ) αλλα ειναι το πως θα σου κατσει παντα!!!!Η αποφαση ειναι δικη σου παντα :oneup:

Lapetr
29-04-11, 19:10
Φίλε μου μην αλλάξεις αφού δε σε ενοχλεί άμα θές να ρίξεις την τιμή, σκέψου αν σε ενδιαφέρουν τα διεθνή τηλ και τα 60 σε κιν και αν όχι τότε πήγαινε σε κανένα 2play economy να πέσεις 15 ευρώ στην τιμή... έτσι για αλλαγή!

pat122
29-04-11, 19:26
και εμένα η forthnet μου έχει κάτσει καλά μέχρι στιγμής οπότε δεν παίζω με την τύχη μου.

ladose
29-04-11, 20:51
Σας ευχαριστω ολους.. :cool: Απο οσο καταλαβα μενω εδω που ειμαι.. :oneup:

Lapetr
30-04-11, 14:53
Έχε το νού σου για καμιά προσφορά (βγάζουν αρκετές τον τελευταίο καιρό) για να μειώσεις το λογαρισμό σου.

billstamaniac
30-04-11, 21:49
η αποψη μου μεινε αφου δεν εχεις προβλημα για να λες να την κανεις για Ποτε φανταζομαι θα εχεις κλεισει χρονο οποτε πιεσε τους λιγο να σου κανουν καμια προσφορα αγχωσε τους λιγο :p

Digik
30-04-11, 22:41
Και εγώ είμαι τις άποψης πώς όταν κάτι δουλεύει σωστά δεν το αλλάζεις!
Να κυνηγήσεις όμως καλύτερη προσφορά στο τρέχον δίκτυο, όπως λέει κ ο billstamaniac.

@ ADSLgr.com All rights reserved.