PDA

Επιστροφή στο Forum : otenet or router prob?



Zeljko1821
30-04-11, 02:44
Πρωτο ποστ που κανω με καποιο προβλημα και ελπιζω και τελευταιο
εχο αγορασει το router WBR 3460 της lvl1. Λιγο καιρο μετα την αγορα του αρχισε να πεφτει το ιντερνετ για λιγα sec και να ξαναερχεται (σε 10 λεπτα 20 φορες περιπου)
Αφου ηρθε τεχνικος του οτε μου ειπε οτι δεν συγχρονιζει και πως πρεπει να ριξω την γραμμη στα 2. Ολα ηταν ενταξει μεχρι πριν απο λιγες μερες που αρχισαν εντελως ξαφνικα παλι τα ιδια προβληματα (αναβοσβηνει το λαμπακι του ADSL και του ιντερνετ σβηνει εντελως)
Γινεται να εχω ιντερνετ για 3 μηνες σερι, στην συνεχεια να μου κανει τα προβληματα που ειπα πιο πανω για 1 εβδομαδα, να στρωνει παλι για 3 μερες και να χαλαει παλι?

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα με το συγκεκριμενο router η τον οτε?

Ευχαριστω

maik
30-04-11, 02:47
Αν γραψεις Ελληνικα και οχι greeklish, αποφυγεις και τα μ σ κ ν μπορει να βρεθει καποιος να σου απαντησει.

mindfield
30-04-11, 13:11
Φίλος έχει επίσης πρόβλημα διαρκών αποσυνδέσεων με το conn-x
Κάθε 2-3 λεπτά το ίντερνετ κόβεται ενώ και όταν είναι συνδεδεμένο η ταχύτητα "παίζει" έντονα. Ο τεχνικός που ήρθε να το κοιτάξει του ειπε ότι η γραμμή είναι "καμπάνα" και ότι με τον καιρό θα στρώσει. Πολλούς μήνες μετά το πρόβλημα παραμένει. Τις επόμενες μέρες θα δοκιμάσουμε αλλαγή ρουτερ και αν κάνει τα ίδια θα διακόψει με τον OTE.

nmavro73
04-05-11, 13:24
Ηλεκτρολόγο κάλεσε σπίτι του να ελέγξει την καλωδίωση; Γιατί νομίζω ότι τζάμπα θα πάει αλλού. Καλύτερα από ΟΤΕ δεν έχει. Το πρόβλημα που περιγράφεις πιθανόν να είναι πρόβλημα μέσα στο χώρο του. Στην περίπτωση αυτή όπου και να πάει θα το έχει.
Πρέπει να καλέσει κάποιον να τσεκάρει τι γίνεται

@ ADSLgr.com All rights reserved.