PDA

Επιστροφή στο Forum : Κακή ενημέρωση για υπάρξη Dslam



def
02-10-06, 16:16
καλησπερα παιδια,συγνωμη για το υφος του τιτλοιυ,αλλα ειμαι παρα πολυ οργισμενος και αγαναγκτησμενος με τους ΚΥΡΙΟΥΣ της HOL,και λυπαμαι παρα πολυ γιατι δεν σεβονται ΤΙΠΟΤΕ πανω στον ανθρωπινο παραγοντα και ιδιως σε ανθρωπους που πασχουν απο καποια ασθενεια.Ολοι πολυ ξερετε το προβλημα υγειας που αντιμετωπιζω,τον αγωνα που εδωσα για να στηθουνε dslam στην περιοχη μου και γενικα ολο το θεμα που δημιουργησα.Την περασμενη εβδομαδα ηρθαν στο χωριο μου οι ανθρωποι του ΟΤΕ και στησανε το dslam για να εχω Internet
στο σπιτι μου για την εργασοθεραπεια μου,πρεπει να τονισω οτι
Α)ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΣ HOL ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΗΘΟΥΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ DSLAM ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ.
Β)ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ HOL ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΤΗΘΗΚΑΝΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ DSLAM,ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΟΤΕΡΟΤΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΧΑΡΗΚΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ
Γ)ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΩΘΗΘΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΤΕ:down: :down: :down: :down: :down: :down: :down: :down: :down: :down:

ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ HOL ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΗ DSLAM ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ.:twisted: :twisted:

ΜΑ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ HOL ΕΙΣΤΕ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ
ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ????????????????????????????????

ΤΟ ΙΣΤΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ???????????????????????????????????????

ΠΩΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΡΟΩΘΗΣΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ???????????????????????????????????????????????????

ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΟΤΙ Ο ΟΤΕ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΕ 2MB ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΕΝΕΓΟΠΟΙΗΣΗ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΛΟΓΟΥ ΤΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ

ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΣΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΤΕΤΑΡΤΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑΝ ΜΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ DSLAM ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΘΗΚΕ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ HOL ΕΙΣΤΕ ΨΕΥΤΕΣ,ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΟΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΑΙΣΧΟΣ

ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

apok
02-10-06, 16:18
Και γιατί το έβαλες στο νήμα του ΟΤΕ?
:p

def
02-10-06, 16:29
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ

apok
02-10-06, 16:30
Νo problema..
Συνεχίστε εδώ

Δοκιμασες να γράφες με μικρούλια? Ειναι πιο συμπαθητικά και ευανάγνωστα :p

def
02-10-06, 16:42
ακομα τρεμω απο τα νευρα μου, μεγαλη απογοητευση απο μια εταιρια μεγαλη..............

ssotiris
02-10-06, 18:17
Φίλε μου εγώ δεν ξέρω τι πρόβλημα υγείας έχεις, αλλά σου εύχομαι να είναι περαστικό και να γίνεις πάλι γρήγορα καλά.

Τώρα για την εταιρία...τι να πω...και εγώ πελάτης της είμαι, είχα την πιο άθλια αντιμετώπιση που έχω συναντήσει ποτέ από τμήμα εξυπηρέτηση πελατείας....έχασα τον χρόνο μου με 4 επισκέψεις στα γραφεία της, έχασα χρόνο και χρήμα σε ατελείωτα τηλεφωνήματα....γέμισα με υποσχέσεις και "λόγους τιμής".

Αναγκάστικα να χρησιμοποιήσω κάτι γνωστούς που είχα στον ΟΤΕ για να εξυπηρετηθώ...και ακόμη όταν μετά από τόσο χρόνο αναμονής η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε....ήρθε μια βδομάδα έξτρα αναμονής από την HOL διότι δεν πίστευε ότι ο ΟΤΕ με έχει ενεργοποιήσει.

Στο τέλος δε, μετά από προειδοποιήσεις στην εταιρία ότι θα προβώ σε καταγγελία στους Αρμόδιους Φορείς για εξαπάτηση κλπ, αυθημερόν έστειλαν τεχνικό να δει τι φταίει και δεν έχω ίντερνετ.

Ευτυχώς που βρέθηκαν 2 άτομα στο τεχνικό τμήμα με τα οποία μπορώ να συννενοηθώ....αλλιώς θα είχα φύγει.

manoulamou
02-10-06, 18:50
ΑΜΑΝ βρε φιλε def ακομα ταλαιπωρεισαι με την υποθεση του ADSL??? :wall:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43115
(για οσους δεν ξερουν την προηγηθεισα ιστορια)
Θυμαμαι ακομη που ολοι σου ευχηθηκαμε τα καλυτερα
και νομιζαμε οτι ειχε -σχεδον- ληξει ΑΙΣΙΩΣ η περιπετεια σου. :scared:
Εδω ταιριαζει το Ημαρτον Κυριε και ΕΛΕΟC

Avvocato
02-10-06, 19:15
φιλε def δεν ξερω τι ακριβως εχεις και τι σου εχει συμβει, θα το διαβασω αργοτερα,αλλα αφου βλεπεις πως δεν βγαζεις ακρη με την HOL γιατι δεν λες στον ΟΤΕ απευθειας να σου δωσει και παροχη να τελιωνεις και να μην ταλαιπωρεισαι???

Εξαλου πιστευω πως ο ΟΤΕ σε γραμμες 2μβιτ ειναι καλιτερος σε σχεση με την HOL και ειδικα στην επαρχια.

NiKapa
02-10-06, 19:26
Φιλε def τον γαιδαρο τον εφαγες...μην στεναχωριεσαι αδικα...το πιο σημαντικο εγινε (η τοποθετηση του Dslam..)τα υπολοιπα ειναι θεμα ημερων..ολα θα πανε καλα ;)

elladara
02-10-06, 21:47
1. Το DSLAM στο χωριό σου είναι προφανώς του ΟΤΕ.
2. Για να πάρεις internet από την HOL θα πρέπει προφανώς η HOL να ζητήσει να πάρει γραμμές στο Κέντρο ΟΤΕ του χωριού σου. Το έχει κάνει;;;
3. Αν το έχει κάνει ήδη μην ξεχνάς ότι δεν συμφέρει τον ΟΤΕ να δίνει γραμμές σε παρόχους και κοιτάει πρώτα να εξυπηρετήσει την πάρτη του.

Α και κοίτα φίλε στην Ελλάδα ζούμε. Αν δουλεύανε όλα καλά δεν θα μιλούσαμε τώρα για 1 και 2 Mbit/s σε 300,000 συνδρομητές ... όταν ακόμα και η Τουρκία έχει περισσότερους (αναλογικά) χρήστες!! Τα τρένα της τεχνολογίας πέρασαν ξυστά από Ελλάδα ....

jazzman
07-10-06, 08:45
Αυτά είναι τα κατάλοιπα της ΜΗ απελευθέυρωσης των γραμμών στην Ελλάδα. Δεν φταίει η HOL αγαπητέ ....ο ΟΤΕ φταίει διότι παίζει παιχνίδια στο ISP όσο μπορεί υπέρ της OTENET. Ο ΟΤΕ όταν κάνει εγκατάσταση ενός DSLAM (μάλλον καλύτερα όταν γίνεται η παράδοση ενός DSLAM π.χ απο ALCATEL) μέχρι να το δώσει στις λίστες ότι είναι active (για τους providers) αυτός ενεργοποιεί κυκλώματα στην περίοδο των δοκιμών του DSLAM στην otenet (Conn-x) . Στην συνέχεια όταν κάνει την δουλειά του δίνει το DSLAM προς χρήση όλων (αν υπάρχουν βέβαια ελεύθερες πόρτες π.χ mini DSLAM σε χωριό) . Αυτό είναι το πρόβλημα ......και όχι η HOL .....

manoulamou
07-10-06, 11:13
Καλα ολα αυτα που λεμε,
αλλα η ιστορια του def (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43115) ειναι μια πολυ ιδιαιτερη περιπτωση
και υποτιθεται οτι ειχε λυθει το δυσκολο προβλημα του απομεριας ΟΤΕ
και με την συνεισφορα της HOL θα ειχε επιτελους συνδεση ADSL.
Για να δουμε τι θα γινει τελικα...
Μηπως να απευθυνοταν στον κ. Διαμαντη?;) (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=51171)

Avvocato
07-10-06, 13:54
εγω παντος δεν καταλαβαινω γιατι θελεις την HOL.
αφου το επιγεσαι γιατι δεν πας στον ΟΤΕ ή στην Οτενετ ????

NiKapa
07-10-06, 14:06
εγω παντος δεν καταλαβαινω γιατι θελεις την HOL.
αφου το επιγεσαι γιατι δεν πας στον ΟΤΕ ή στην Οτενετ ????
Συμφωνω κι εγω..θα ειχες καθαρισει τωρα..

plotter
08-10-06, 20:38
Def δεν νομίζω να ευθύνεται η Hol.Γιατί να μην σε πάρει σαν πελάτη αν μπορεί;Όπως το βλέπω μάλλον ο ΟΤΕ σου κάνει τη ζημιά.Επίσης απ'όσο ξέρω, μόλις εγκατασταθεί σε κάποιο σημείο DSLAM δεν σημαίνει αυτόματα πως μπορείς να ρίξεις χρήστες πάνω του.
Πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες.Δεν νομίζω πως πρέπει συνέχεια να κράζουμε τον κάθε πάροχο θαρρείς και αυτοί δεν θέλουν να πάρουν επιπλέον πελάτες.

manoulamou
10-10-06, 10:45
Καλο θα ειναι να ξερουμε ολη την προϊστορια (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=43115)
δλδ τι μαραθωνιος προηγηθηκε, πριν απαντησουμε στο συγκεκριμενο τοπικ!
Ο φιλος def ειναι ηδη πελατης,
εχει προπληρωσει την HOL μεσω πακετου (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=718150&postcount=62) κι ακομη την περιμενει στο ακουστικο του...

def
12-10-06, 19:47
καλησπερα παιδια,επειδη βλεπω αρκετα παιδια εκφερουν την γνωμη τους και καλα κανουν θελω να πω οτι το ιντερνετ δεν το θελω για διασκεδαση,για ονομα του ΘΕΟΥ,δεν ξερω ποιος φταιει
ο ΟΤΕ Η ΗOL αλλα σας ενημερωνω οτι ειμαι η μοναδικη περιπτωση αυτην τη στιγμη,με αυτο το προβλημα,η κατασταση μου χειροτερεψε ,και δεν μπορω καθε μερα να δινω 10 ευρο για ιντερνετ καφε και βενζινες,ΕΛΕΟΣ για την υγεια μου προκειτε

ssotiris
12-10-06, 20:03
Kάνε κουράγιο φίλε.
Ίσως (και εάν αποδεκτείς το κόστος της δημοσιότητας), θα μπορούσες να στείλεις την ιστορία σου, δίνοντας έμφαση στο ανθρωπιστικό της κομμάτι, στα ΜΜΕ (κανάλια και έτσι).

Πιστεύω ότι η ιστορία σου είναι ικανή να βγει στα κανάλια, να γίνει γνωστή, να ακουστεί και να ευαισθητοποιήσει το κοινό και τότε θα ενδιαφερθούν σοβαρότερα οι κύριοι που τώρα αδιαφορούν καθισμένοι στην SATO πολυθρόνα τους.

manoulamou
12-10-06, 21:27
ΝΑΙ ξερω ειδα και την αδελφη μου μια μερα που πηγε στον Κακαουνακη
γιατι της εβαλαν επειγον ραντεβου μετα απο ατυχημα με αυτοκινητο
για εξακριβωση καταγματος (μηπως ηταν οστεοπωρωση) απο μηνα Οκτωβρη το Μαρτη.
Καταφερε να της το μεταφερει πολυ νωριτερα, ποτε? τον Δεκεμβρη!
Οποτε πηγε στους αιμορουφηχτρες της ιδιωτικης πρωτοβουλιας...
Ασε σε ξεσκιζουν, σε ρεζιλευουν στο Πανελληνιο ακομα κι αν γινει κατι
ειναι εντελως προσωρινο, στο τελος εισαι παλι στα ιδια σ****!

def
13-10-06, 15:10
γεια σας παιδια ευχομαι σε ολους σας υγεια και καλη ξεκουραση για το Σαββατοκυριακο που ερχεται,τα πραγματα πλεον με την ΗΟL εξελησονται σε ΣΩΣΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ,χθες το απογευμα με παιρνοιυν τηλεφωνο και μου λενε οτι η ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΗΦΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ DSLAM στην περιοχη μου.Τωρα με δουλευουν η ΟΧΙ?Δηλαδη τους εχω παρει 10000000000000000000000000000000 τηλεφωνα και τους ΛΕΩ ΕΧΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ DSLAM ο ΟΤΕ με εστησε τα μηχανηματα κα αυτοι συνεχιζουν το ιδιο βιολι αλλο τι να πω ΒΑΡΕΘΗΚΑ,μαλλον με παιρνουν για ΗΛΙΘΙΟ

manoulamou
13-10-06, 16:53
Μια απορια τελειως νομικιστικη:
εκεινο το αρχικο πακετο που αγοραστηκε απο την HOL
δεν μπορει να επιστραφει επι αντικαταβολη
εφ οσον δεν εγινε χρηση του...:hmm:

power
14-10-06, 01:11
Απορία - Τεστ Αν πάρεις το 134 και αναφέρεις τον αριθμό του τηλεφώνου σου, σου λένε οτι υπάρχει διαθεσιμότητα?

Μήπως πρέπει να ψαχτείς με τους ανθρώπους του ΟΤΕ?

plotter
14-10-06, 10:50
γεια σας παιδια ευχομαι σε ολους σας υγεια και καλη ξεκουραση για το Σαββατοκυριακο που ερχεται,τα πραγματα πλεον με την ΗΟL εξελησονται σε ΣΩΣΤΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ,χθες το απογευμα με παιρνοιυν τηλεφωνο και μου λενε οτι η ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΗΦΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ DSLAM στην περιοχη μου.Τωρα με δουλευουν η ΟΧΙ?Δηλαδη τους εχω παρει 10000000000000000000000000000000 τηλεφωνα και τους ΛΕΩ ΕΧΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ DSLAM ο ΟΤΕ με εστησε τα μηχανηματα κα αυτοι συνεχιζουν το ιδιο βιολι αλλο τι να πω ΒΑΡΕΘΗΚΑ,μαλλον με παιρνουν για ΗΛΙΘΙΟ

Στην περίπτωσή σoυ def επιμένω να νομίζω πως δεν φταίει η HOL.Αν στέλνουν το αίτημά σου στον ΟΤΕ και τους λένε πως δεν γίνεται, τι θέλεις να σου κάνει;Καλό είναι ως καταναλωτές να διαμαρτυρόμαστε όποτε χρειάζεται αλλά εδώ μέσα μάλλον το παρατραβάμε.Εκφράσεις του τύπου ''με παίρνουν για ηλίθιο'' ή ''με δουλεύουν'' δεν νομίζω πως έχουν καμία βάση.
Ολόκληρη HOL αποφάσισε να τα βάλει με τον def; Συζητάν 2-3 υπάλληλοί της και λένε ''ας κάνουμε λίγο πιο δύσκολη τη ζωη του def'' και σε ταλαιπωρούν; Επίτηδες δεν σε συνδέουν για να σ'αφήνουν να διασύρεις τον όνομά της στο κάθε forum;
Θέλει λίγο μέτρο στις εκφράσεις κατά την κρίση μας.
Πιστεύω όπως είπα και σε προηγούμενό μου post πως αν μπορούσε να σε συνδέσει η HOL, πολύ απλά θα το είχε κάνει απο την πρώτη στιγμή.
ΥΓ Είμαι χρήστης HOL εδώ και πολύ καιρό και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος.

def
14-10-06, 15:34
δεν ξερω τι σχεση εχεις φιλε μου με την ΗΟΛ και ουτε με ενδιαφερει,ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΝΙΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ,ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ HOL,οταν εχω δωσει του κοσμου τα χρηματα για μετακινησεις σε ινερνετ καφε,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΛΟΓΟΥ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ,και του περνω του κοσμου τα τηλεφωνα και τους εξηγω οτι τα μηχανηματα στηθηκαν αλλο τι να κανω,οσο για τον ΟΤΕ αν ειχες παρακολουθησει το προηγουμενο μου θεμα τοτε θα μιλουσες διαφορετικα

τελος να σημειωσω οτι δεν εχω τιποτε προσωπικο με την HOL απλος προσπαθω να λυσω το προβλημα που με βασανιζει τοσο πολυ,θεορω το φορουμ αυτο πολυ αξιοπιστο,μελοι με πολυ φιλοτιμο που προσπαθουν να βοηθησουν,αν ειμαι εγω ο παρολογος τοτε το ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ,και αν εθιξα μερικους ζηταω συγνωμη,μαλλον αυτα που γραφω δεν αρεσουν σε μερικους,οποτε δεν χρειαζεται να ξαναγραψω κατι

manoulamou
14-10-06, 20:38
Τελικα δεν εχω καταλαβει εγω που ξερω και την προϊστορια
αλλα σιγουρα και οι περισσοτεροι που διαβαζουν μονο το τελος
(1)Τι εγινε με το προπληρωμενο πακετο της HOL?
(2) Μηπως ο ΟΤΕ δεν εχει ολοκληρωσει πληρως τη λειτουργια του Dslam?

NiKapa
14-10-06, 22:15
δεν ξερω τι σχεση εχεις φιλε μου με την ΗΟΛ και ουτε με ενδιαφερει,ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΝΙΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ,ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ HOL,οταν εχω δωσει του κοσμου τα χρηματα για μετακινησεις σε ινερνετ καφε,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΛΟΓΟΥ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ,και του περνω του κοσμου τα τηλεφωνα και τους εξηγω οτι τα μηχανηματα στηθηκαν αλλο τι να κανω,οσο για τον ΟΤΕ αν ειχες παρακολουθησει το προηγουμενο μου θεμα τοτε θα μιλουσες διαφορετικα

τελος να σημειωσω οτι δεν εχω τιποτε προσωπικο με την HOL απλος προσπαθω να λυσω το προβλημα που με βασανιζει τοσο πολυ,θεορω το φορουμ αυτο πολυ αξιοπιστο,μελοι με πολυ φιλοτιμο που προσπαθουν να βοηθησουν,αν ειμαι εγω ο παρολογος τοτε το ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ,και αν εθιξα μερικους ζηταω συγνωμη,μαλλον αυτα που γραφω δεν αρεσουν σε μερικους,οποτε δεν χρειαζεται να ξαναγραψω κατι
Φιλε def μην απογοητευεσαι ;)
..και ποστς σαν το προηγουμενο μην τα λαμβανεις καν υποψιν σου...ειμαι σιγουρος οτι δεν διαβασε καν τα προηγουμενα πριν ποσταρει..
Ολα θα πανε καλα ,θα δεις....λιγη υπομονη ακομη..επισης μιλα με τον τοπικο Οτε και ρωτα τους τι παιζει...απ'την στιγμη που το Dslam υπαρχει γιατι δεν το ενεργοποιουν???
Κι αν σε παραπεμψουν στην ΗΟΛ ,ακυρωσε το και παρε ενα Conn-x να τελειωνεις..;)

plotter
16-10-06, 10:14
δεν ξερω τι σχεση εχεις φιλε μου με την ΗΟΛ και ουτε με ενδιαφερει,ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΝΙΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ,ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ HOL,οταν εχω δωσει του κοσμου τα χρηματα για μετακινησεις σε ινερνετ καφε,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΛΟΓΟΥ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ,και του περνω του κοσμου τα τηλεφωνα και τους εξηγω οτι τα μηχανηματα στηθηκαν αλλο τι να κανω,οσο για τον ΟΤΕ αν ειχες παρακολουθησει το προηγουμενο μου θεμα τοτε θα μιλουσες διαφορετικα

τελος να σημειωσω οτι δεν εχω τιποτε προσωπικο με την HOL απλος προσπαθω να λυσω το προβλημα που με βασανιζει τοσο πολυ,θεορω το φορουμ αυτο πολυ αξιοπιστο,μελοι με πολυ φιλοτιμο που προσπαθουν να βοηθησουν,αν ειμαι εγω ο παρολογος τοτε το ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ,και αν εθιξα μερικους ζηταω συγνωμη,μαλλον αυτα που γραφω δεν αρεσουν σε μερικους,οποτε δεν χρειαζεται να ξαναγραψω κατι

1) Αν δεν σ'ενδιαφέρει η σχέση μου με τη HOL μην την αναφέρεις καθόλου.Αλήθεια, ποια η σχέση σου με την Forthnet?
2) Αν δεν θέλεις να εκφέρω γνώμη ΜΗΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΣΕ FORUM.Έπρεπε να γράψεις απο την αρχή στο post σου ''παρακαλώ να γράφετε μόνο όσοι συμφωνείτε μαζί μου''.
3) Σου δείχνουν όλοι το δάσος, και εσύ κοιτάς συνέχεια το δέντρο.Είναι πολύ απλό.Μίλα με τον ΟΤΕ.Αν σου πει πως σε 1-2 ή όσες μέρες σου ακούγεται καλό θα έχεις ADSL, αγόρασέ το απο τον ΟΤΕ και ζήτα πίσω τα λεφτά σου απο την HOL.Δεν έχει κανένα λόγο για να μη σου τα δώσει.
4) Το θέμα σου το διάβασα πριν γράψω ό,τι έγραψα και δεν έχω να προσθέσω ή να πάρω πίσω κάτι που έγραψα.
Ο λόγος που ήμουν λίγο επιθετικός είναι πως βαρέθηκα αυτή τη γκρίνια και την παρουσίαση των προβλημάτων μας με τρόπο που να φαινόμαστε ως ''κακομήρογλου''.Νομίζω πως λύση μπορείς να βρεις στο πρόβλημά σου, αρκεί να το καταλάβεις πρώτα εσύ.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !

@ ADSLgr.com All rights reserved.