PDA

Επιστροφή στο Forum : Πωλητες Στην Πορτα?



therock003
04-05-11, 12:09
Ο πολεμος ποτε δεν σταματα. Σημερα γυριζαν την γειτονια 2 τυπακια με κοστουμια, δηθεν ηρθαν για την προσφορα της αναβαθμισης δικτυου, κρατωντας κατι φακελους, και εξω-εξω ο λογαριασμος ΟΤΕ...

Για κακη μου τυχη τους πετυχα καθως εβγαινα να παω σε δουλειες, με σταματησαν να με ρωτουσαν για την γραμμη και αν εχω προσφατο λογαριασμο ΟΤΕ, να δουν αν δικαιουμαι την προσφορα μειωμενου παγειου...

Κοιταξαν μια δηθεν λιστα, με αριθμους τηλεφωνικης σειρας, οι οποιες δειχναν να ειναι απο γειτονικο δημο, καθως το τετραγωνο εχει αλλη σειρα, και μετα μου λενε για φερε καπου να ακοθυμπησω και μπηκαν μες στο σπιτι να μου ξηγησουν την προσφορα και αφου ειπαν τα οσαν ειπαν (ενω εγω δεν πιστευα πως στο ασχετο επαιζε τετοια προσφορα και απο ΟΤΕ ειδικα) μου λενε πως ειναι απο την WIND...

Τωρα τραβας μια μυνηση στην εταιρια για να τους κανεις λιγοτερο ανταγωνιστικους (αντι για περισσοτερο), που επιβαλλουν τετοιες τακτικες ή οχι?

Ασε που μου σημειωσαν διευθυνσεις τηλεφωνο ονομα και θα με παιρνουν καθε λιγο και λιγακι για δηθεν προσοφορες και θα μου σπανε τα νευρα...

Ακουω τροπους αντιμετωπισης!

baskon
04-05-11, 20:54
Ο πολεμος ποτε δεν σταματα. Σημερα γυριζαν την γειτονια 2 τυπακια με κοστουμια, δηθεν ηρθαν για την προσφορα της αναβαθμισης δικτυου, κρατωντας κατι φακελους, και εξω-εξω ο λογαριασμος ΟΤΕ...

Για κακη μου τυχη τους πετυχα καθως εβγαινα να παω σε δουλειες, με σταματησαν να με ρωτουσαν για την γραμμη και αν εχω προσφατο λογαριασμο ΟΤΕ, να δουν αν δικαιουμαι την προσφορα μειωμενου παγειου...

Κοιταξαν μια δηθεν λιστα, με αριθμους τηλεφωνικης σειρας, οι οποιες δειχναν να ειναι απο γειτονικο δημο, καθως το τετραγωνο εχει αλλη σειρα, και μετα μου λενε για φερε καπου να ακοθυμπησω και μπηκαν μες στο σπιτι να μου ξηγησουν την προσφορα και αφου ειπαν τα οσαν ειπαν (ενω εγω δεν πιστευα πως στο ασχετο επαιζε τετοια προσφορα και απο ΟΤΕ ειδικα) μου λενε πως ειναι απο την WIND...

Τωρα τραβας μια μυνηση στην εταιρια για να τους κανεις λιγοτερο ανταγωνιστικους (αντι για περισσοτερο), που επιβαλλουν τετοιες τακτικες ή οχι?

Ασε που μου σημειωσαν διευθυνσεις τηλεφωνο ονομα και θα με παιρνουν καθε λιγο και λιγακι για δηθεν προσοφορες και θα μου σπανε τα νευρα...

Ακουω τροπους αντιμετωπισης!


Οι περισσοτερες εταιριες συνεργαζονται με εξωτερικους συνεργατες...
Οι εξωτερικοι συνεργατες φταινε κυριως για το πως προσπαθουν να πιασουν νεους πελατες...Αλλο πχ να περιμενεις σε ενα σουπερ μαρκετ για να ψαρεψεις πελατες και αλλο να πας πορτα πορτα...
Αλλα ετσι ειναι....Στη Wind δε μπορεις να τους κανεις τιποτα...
Οσο για τη μυνηση καλα ναι σιγουρα....Σε σενα τουλαχιστον δεν ειπαν οτι θα σου φερουν την οπτικη στο σπιτι....
Οσο για τα τυπακια....Απο τη στιγμη που οι μονες θεσεις εργασιας που υπαρχουν ειναι να παιρνεις τηλεφωνα ή να πας πορτα πορτα και ειδικα οταν δεν εχεις προυπηρεσια ή βυσμα μη τους κατηγορεις...
Προσωπικα δε θα το εκανα,και προσφατα ειχα παει σε παρομοια εταιρεια αλλα μολις ακουσα για door to door Πωλησεις εφυγα τρεχοντας..
Αλλα είμαι σιγουρος οτι εαν δεν ειχες δουλεια και εψαχνες για καιρο και δεν ειχες τιποτα αλλο να κανεις θα εκανες και αυτο.Και εγω το ιδιο θα εκανα αν εφτανα σε σημειο να μην εχω ευρω στην τσεπη για μεγαλο διαστημα...
Ριξε μια ματια στις αγγελιες και δες τι θεσεις εργασιας υπαρχουν....Αφου φτασαμε εδω τα πραγματα μπορουν να γινουν μονο χειροτερα...ειδικα για τους νεους σαν και τα παληκαρια που περιεγραψες...
Οποτε ας μην ειμαστε τοσο απολυτοι.Ναι οι εταιρειες ειναι μουφα.Αν θελουμε να τις βρισουμε...Αλλα ας σκεφτουμε λιγο και αν ο αλλος εχει διαθεση να μας πρηζει...Αν το κανει ευχαριστως ε τοτε να τον βρισουμε...αν το κανει απο αναγκη ομως ,εγω προσωπικα δειχνω κατανοηση.....

therock003
04-05-11, 22:32
Ρε φιλε, μην κανεις στον αλλο αυτο που δεν θες να σου κανει. Αυτος θα ηθελε να ερθω σπιτι του, να του διαφημιζω την δουλεια μου? ΜΕ ποιο δικαιωμα μπηκε στο δικο μου και μου εδινε προσφορες?

Και στην τελικη προσωπικα καλα κανω και το κατακρινω, πτυχιο εχω και δουλεια δεν εχω αυτην την περιοδο, αλλα κατι τετοιο δεν θα το εκανα. Οπως λες και εσυ θα εφευγα τρεχωντας αν ποτε μου προσφεροταν κατι τετοιο. Ουτε καν σε τηλεφωνικα κεντρα δεν θα ηθελα να δουλεψω. Οπως μου την σπαει να μου πρηζουν τα μπαλακια με προσφορες στο τηλεφωνο, ετσι δεν θα θελα και γω να το κανω ποτε σε αλλους...

Αλλα στην τελικη δεν ειναι αυτο. Το θεμα ειναι το πως μπηκε μεσα, και γω μες στο αγχος μου του το επετρεψα (εφευγα για δουλεια εκεινη την ωρα, και ο νους μου ηταν αλλου, οποτε φταιω και γω που δεν τον εβρισα στο επιτοπου).

+το οτι ειδε το τηλεφωνο απο το λογαριασμο του ΟΤΕ και με καταχωρησε και οπως ειπα, τωρα θα σκανε τηλεφωνα απο την WIND... Αυτο πως το αναιρω?

3lbereth
04-05-11, 23:37
+το οτι ειδε το τηλεφωνο απο το λογαριασμο του ΟΤΕ και με καταχωρησε και οπως ειπα, τωρα θα σκανε τηλεφωνα απο την WIND... Αυτο πως το αναιρω?
Ωχ... είδε και το λογαριασμό σου?
Έχε το νού σου μη σκάσει καμιά φορητότητα για wind στα καλά καθούμενα!:whistle:

therock003
05-05-11, 02:09
Ωχ... είδε και το λογαριασμό σου?
Έχε το νού σου μη σκάσει καμιά φορητότητα για wind στα καλά καθούμενα!:whistle:

Καλα ειπαμε, αυτα ουτε στην Ελλαδα δεν παιζουν... Ενοχλησεις εγω απλα δεν θελω να εχω...

schumifer
05-05-11, 04:47
Λογικά θα είναι η ίδια εταιρεία που έχει και η hol

therock003
05-05-11, 12:27
Για ποια εταιρια μιλας?

@ ADSLgr.com All rights reserved.