PDA

Επιστροφή στο Forum : Διεκδικήστε μείωση τιμής



nmavro73
02-10-06, 23:57
To Μάρτιο που μας πέρασε πήρα ένα broadband pack 300 3+1 το οποίο μετά μετατράπηκε αυτόματα σε αορίστου και χρεώνεται κάθε μήνα στην πιστωτική μου κάρτα. Οταν ήρθε η χρέωση της κάρτας διαπίστωσα ότι για το σεπτέμβριο ειχαν χρεώσει 28 ευρώ που ήταν η τιμή της αορίστου όταν αγόρασα το πακέτο. Αυτή τη στιγμή η τιμή έχει πέσει στα 22 ευρώ.
Πήρα τηλέφωνο το τμήμα πωλήσεων και ζήτησα να μου πούν τι γίνεται με τη χρέωση και αν δικαιούμαι να μπώ στη νέα τιμή. Στην αρχή είπαν όχι και ότι το συμβόλαιο έλεγε για 28 ευρώ. Ομως το συμβόλαιο δεν έλεγε ΤΙΠΟΤΑ τέτοιο. Αυτό το έλεγε μόνο η διαφημισή τους.
Μετά από κάποια αναμονη με ενημέρωσαν ότι όλοι οι συνδρομητές θα χρεώνονται με την νέα τιμή για την αορίστου χρόνου από τον οκτώβριο. Και τους ζήτησα να μου πιστώσουν και τη διαφορά των 6 ευρώ που μου χρέωσαν επιπλέον το σεπτεμβριο.
Τελικά με πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι το δεκέμβριο θα πιστωθεί το ποσό και ότι ο λογαριασμός εκείνου του μήνα θα είναι μειωμένος κατά 6 ευρώ

Οσοι λοιπόν έχετε αορίστου με την παλιά τιμη, απαιτήστε να σας χρεώνουν τη νέα μειωμένη τιμή. Είναι απόλυτα νόμιμο και υποχρεούνται να το κάνουν. Αλλιως δεν θα το δέχονταν σε μισή μέρα

ssotiris
03-10-06, 02:29
Πω πω!!
Πολύ φτηνιάρηδες ρε παιδί μου...και από την μύγα ξίγκι πάνε να βγάλουν...

apagal
03-10-06, 12:58
Και γιατί μένεις στο αόριστο και δεν παίρνεις ένα καινούριο πακέτο???θα σου βγει 5 ευρώ φθηνότερα το μήνα.

vasim
03-10-06, 14:49
Ναι νομίζω ότι είναι φτηνότερο το πακέτο από το αόριστο...

nmavro73
03-10-06, 16:49
Γιατί και το αορίστου έχει ως όρο την παραμονή ώσπου να συμπληρωθεί χρόνος από την ενεργοποίηση. Το λέει νομίζω κάπου στα ψιλα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.