PDA

Επιστροφή στο Forum : Emule settings...



NasosNiK
13-03-04, 02:32
Ως γνωστον η εξελιξη του eMule TBH προσωρινα "παγωσε".Ετσι και εγω κατεβασα το original eMule και εχω καποιες ερωτησεις:

1)Το αρχειο nodes.dat που κατεβαζαμε για το TBH χρειαζεται στο κανονικο eMule?
2)Εχει νοημα να εχουμε enabled το Kademlia στο κανονικο eMule?
3)Αντι για connect μπορουμε να διαλεγουμε και manual τον server που θελουμε να συνδεθουμε.Το manual connection σε server εχει καμμια αρνητικη επιπτωση?
4)Γενικοτερα configuration tips για το original eMule?

EvilHawk
13-03-04, 11:38
1. Το χρησιμοποιεί και ο επίσημος client, ασε λοιπόν αυτό που έχεις ήδη
2. Ναι, λειτουργεί όπως στο TBH, επιβαρύνει βέβαια την σύνδεση με παραπάνω overhead αλλα είναι πολύ χρήσιμο σε σπάνια αρχεία
3. Νο problem κανε manual τό ίδιο είναι!
4. To USS δεν λειτουργεί απροβλημάτιστα ειδικά σε ταχύτητες upolad μικρότερες απο 10

και πάντα όπως έχει πει και ο cosmos σε άλλα threads

Μία σημαντική σημείωση. Για να κρατήσετε την ταυτότητά σας και τα credits σας όταν αλλάζετε mod, θα πρέπει να σώσετε τα αρχεία clients.met, cryptkey.dat, preferences.dat καθώς και το αρχείο clients.met.30c.bak. Αφού κάνετε extract το νέο mod θα πρέπει να ρίξετε μέσα στον κατάλογο config του eMule:




Το αρχείο cryptkey.dat

Το αρχείο preferences.dat

Το αρχείο clients.met δε θα το χρησιμοποιήσετε! Θα μετονομάσετε όμως το clients.met.30c.bak σε clients.met και μετά θα ρίξετε το μετονομασμένο αρχείο στον κατάλογο config.

NasosNiK
13-03-04, 15:06
1. Το χρησιμοποιεί και ο επίσημος client, ασε λοιπόν αυτό που έχεις ήδη
Δηλαδη αυτο που εχω απο το ΤΒΗ το βαζω στο original?Σε ποιον φακελο to κανω copy,στο config?Παντως στο folder του original eMule μετα το installation δεν υπαρχει αρχειο nodes.dat.

@ ADSLgr.com All rights reserved.