PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αναβάθμιση



RyDeR
03-10-06, 15:25
Χθές μου τηλεφωνεί ο φίλος μου να ρίξω μια ματιά στο router, λέγοντας οτι αναβαθμιστήκαμε, κοιτάζω το bitcomet καρφωμένω στα 80, ωραία λέω, αλλά 80 πιάνει και ο φίλος μου που η 384 του έγινε 768, κοιτάζω και το router, 798/192! Όχι ρε φίλε λέω λάθος, οκ δεν έγινε και τίποτα, παίρνω τηλέφωνο στον ΟΤΕ (121) και λέω ξερω 'γώ απο 512 σε 768. Εντάξει μου λέει το δηλώνουμε και θα το κοιτάξουν αύριο. Το βράδυ μαθαίνω οτι όλο το χωριό αναβαθμίστηκε κανονικά, δηλ. x2.
Παίρνω σήμερα κατα τις 10.15 τηλέφωνο να δώ τι έγινε βλέποντας πάλι το fritz στα 768, μου λέει το κοιτάνε, καλά εγώ, κλείνω. Πάω σε έναν φίλο (βλέπετε έκαναν απεργία σήμερα οι καθηγητές) να του κάνω format και να σετάρω το pc απο την αρχή, κατα τις 13.00 γυρνάω σπίτι και κοιτάω τον κομήτη αν κατέβηκαν οι ταινίες και άμα έγινε τίποτα με την ταχύτητα, βλέπω 54 kb!! Ωπα λέω, το torrent θα είναι, βλέπω το router, 512:lol:! Παίρνω τηλέφωνο το 121 να δώ τι έγινε και μου λέν οτι έχει μπλοκάρει το συστημά τους και δεν μπορουν να δούν την ''βλάβη'' και να ξαναπάρω αργότερα. Πήρα πρίν απο 20 λεπτά και μου λένε: δεν έχει δηλωθεί τίποτα, ούτε σήμερα, ούτε χθές. Ξαναδηλώνω λοιπόν το λάθος και περιμένω...

Το ερώτημα είναι: μα καλά δεν μπορούν να κάνουν ούτε αυτόν τον στοιχειώδη διπλασιασμό; Πού πήγε η δήλωση ''βλάβης'' μου; Γίνεται να με ξαναπήγαν στα 512 αφού η μικρότερη ταχύτητα είναι τα 768; Τι γίνεται παίδες; Κανένας άλλος με τέτοιο πρόβλημα;

manoulamou
03-10-06, 15:53
Μονο που το διαβασα αγχωθηκα.
Τους ξαναπηρες μετα το μηνυμα τηλεφωνο, μπας βρηκαν το λαθος και το διορθωσουν?
Μηπως ειμαι λιγο μα .... ζοχας, εγω που δεν αγχωνομαι και περιμενω, αν και οποτε τους ερθει (ΟΤΕ και ΟΤΕnet) να με διπλασιασουν και θα περιμενω υπομονετικα επισης μεχρι τα Χριστουγεννα να σταθεροποιηθει η κατασταση...
Ισως εχω λιγοτερο αναγκη αυτες τις φοβερες ταχυτητες και το τεραστιο bandwith
που μας παρεχουν τοσο απλοχερα ο μεγαλοθυμος ΟΤΕ και οι φοβεροι επενδυτες ISPs εν Ελλαδι.:twisted:

RyDeR
03-10-06, 16:34
Τους πήρα μόλις τώρα, μπέρδεμα. Ο υπάλληλος δήλωσε οτι έχω πρόβλημα στις ταχύτητες έτσι αόριστα, όχι οτι έγινε λάθος με την αναβάθμιση. Την 1η δήλωση δεν την βλέπουν. Με βλέπω στα 512 μέχρι να λήξει το πακέτο, τον Μάρτιο.:sorry:

RyDeR
04-10-06, 15:58
Κανένας άλλος με τέτοιο λάθος; Help λίγο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.