PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλώδιο για εξωτερικό 2.5"



Cutthroat
08-05-11, 17:58
Καλησπέρα είχα αγοράσει έναν σκληρό εξωτερικό 2.5" και είχε το κλασσικό Υ. Θα ήθελα να το αντικαταστήσω επειδή χάλασε το καλώδιο με καινούριο απλά θα προτιμούσα να μην είναι Υ και να έχει μήκος 1m. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο καλό από ebay ώστε να μην υπάρχουν διακοπές και προβλήματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μακος
08-05-11, 21:26
Το αν θα λειτουργεί καλά ένα συμβατικό καλώδιο εξαρτάται από το πόσα watt είναι ο δίσκος και πόσο ρεύμα μπορεί να δώσει η usb του υπολογιστή σου (παίζει και η ποιότητα του καλωδίου ρόλο αλλά μικρότερο). Μου έχει τύχει σε έναν υπολογιστή να δουλεύει ενώ σε άλλον όχι και το 1μ είναι μάλλον απαγορευτικό μήκος για να είσαι σίγουρος ότι θα δουλεύει απροβλημάτιστα παντού.
Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο προτίμησε το Υ. Όπου δουλεύει ο δίσκος έχοντας συνδέσει μόνο τη μία υποδοχή, εκεί θα δουλεύει και με μονό καλώδιο. Αλλιώς κοίτα σε κάτι πιο κοντό.

Cutthroat
09-05-11, 17:56
Το προηγούμενο μου καλώδιο ήταν μισό μέτρο λες να πάρω πάλι ίδιο μήκος ε?

Μακος
09-05-11, 18:29
Το προηγούμενο μου καλώδιο ήταν μισό μέτρο λες να πάρω πάλι ίδιο μήκος ε?

Αν είναι Υ δε θα έχεις πρόβλημα, και μακρύτερο να πάρεις. Άν είναι απλό, να σου πώ ότι οι western digital passport έχουν καλωδιάκι 20cm, και με καλώδιο ανώ του 1m που τους δοκίμασα δε σπινάρουν καν.

Cutthroat
12-05-11, 00:59
Δηλαδή για 1μέτρο ούτε λόγος ε? Αν ναι πρότεινε μου κάποιο αλλίως σε 0.5μ (http://cgi.ebay.com/1-5-FT-USB-2-0-Male-Mini-B-AWG-5pin-Cable-1-5FT-/390305634251?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ae00757cb) με βλέπω να πηγαίνω.

chrismasgr
13-07-11, 21:48
Για να μην ανοίξω κανουργιο thread . Ψάχνω το καλώδιο usb για το passport HD . Το πρόβλημα μου είναι ότι βρήκα είναι πάνω από 1 μ. Έχετε κάποιο κατάστημα κατά νού;

@ ADSLgr.com All rights reserved.