PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά αρχείων από iphone4 σε iphone4



kgd
11-05-11, 10:01
Θέλω να μεταφέρω όλα τα αρχεία μου, (επαφές, sms, mail, φωτογραφίες, μουσική), από το παλιό μου iphone4 στο καινούργιο μου iphone4. Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος;

Greg61
11-05-11, 11:29
Μέσω bluetooth ή θύρας υπερύθρων ίσως;

Άλλως, κατέβασμα στον υπολογιστή -το πιό ασφαλές- και φόρτωμα στο νέο τηλέφωνο.

Υπάρχει βέβαια και η χρήση της κάρτας μνήμης (sd?) αλλά δέν θα έχεις τα αντίγραφα στο σκληρό σου.

yuk
11-05-11, 13:11
Θέλω να μεταφέρω όλα τα αρχεία μου, (επαφές, sms, mail, φωτογραφίες, μουσική), από το παλιό μου iphone4 στο καινούργιο μου iphone4. Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος;Από τη στιγμή που υπάρχουν όλα στον η/υ σου, κάνεις ένα τελευταίο backup στο παλιό iPhone, κολλάς το καινούριο και κάνεις sync.

johnsruro
20-05-11, 12:17
Μέσω itunes γρήγορα και απλά. backup το ένα και restore στο άλλο.

maniac_tech
09-06-11, 21:46
δοκίμασε την εφαρμογή bump τσουγκρίζεις τις δύο συσκευές και μεταφέρονται αρχεία... επειδή την έχω απεγκαταστήσει δε ξέρω άν μπορείς για όλα τα αρχεία και άν η μία συσκευή σου που ενδεχομένως δε θα έχει κάρτα μέσα μπορεί να υποστηρίξει την εφαρμογή. Αλλιώς δοκίμασε itunes με backup

Lagman
09-06-11, 23:44
δε γεμίζουνε σημάδια οι συσκευές από το τσούγκρισμα ; :rofl:

είχα δει μια εφαρμογή με φωτογραφίες που απλά την έσερνες και πέρναγε στο άλλο τηλέφωνο αλλα δε θυμάμαι αν υποστήριζε και άλλα αρχεία .

maniac_tech
10-06-11, 21:06
όχι, γιατί τσουγκρίζονται τα δάχτυλα μεταξύ τους [το χέρι όπως κρατάς μια μπύρα]... δεν έρχεται σε επαφή η μια συσκευή με την άλλη... εχω μεταφέρει πολλά αρχεία έτσι [φωτο κυριως]

@ ADSLgr.com All rights reserved.