PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση διακοπής συνδρομής



fits79
12-05-11, 12:45
Πριν κάνα μήνα ενώ εχω για πολλά χρόνια 4νετ πήρανε τηλ. οι της 4νετ τη μητέρα μου και της πρότειναν να αλλάξει από το πακετο που είχαμε με τη 1 ώρα σε κινητά στο πακετο με τις 4 ώρες σε κινητά και δέχτηκε χωρίς να με ρωτήσει με αποτέλεσμα τώρα που θέλω να κάνω διακοπή της συνδρομής μου και επιστροφή σε ote conn-x να πρέπει να πληρώσω όπως μου ειπανε στη 4νετ ένα πρόστιμο 75 ευρώ.

Ισχύει κάτι τέτοιο νομικά και αν ναι μπορώ να κάνω κάτι να το αποφύγω?

alex24
12-05-11, 13:10
Εαν δεχτηκε ισχυει το προστιμο γιατι δεσμευτηκες για ενα ακομα χρονο...

fits79
12-05-11, 13:13
Είσαι απολύτως σίγουρος ότι δεν υπάρχει κάνα παραθυράκι ή κάποιος τροπος να ΜΗΝ πληρώσω το πρόστιμο γιατί είναι και πολύ γα.. το κέρατο μου.

Υπάρχει κάνα τηλέφωνο να πάρω να ρωτήσω τα νομικά ζητήματα επ' αυτού του θέματος.

Seitman
12-05-11, 13:17
Αν είναι στο όνομα σου η γραμμή μπορείς να τους πιέσεις να την ακυρώσουν, γιατί δεν έδωσες ο ίδιος την συγκατάθεσή σου.

Από την άλλη, αφού σε "δεσμεύουν" για ένα χρόνο όπως γίνεται στις καινούργιες αιτήσεις γιατί δε σου έστειλαν νέο router? Δε θα σωθείς με το router, αλλά είναι μια καλή ερώτηση που θα μπορούσες να τους κάνεις.

Μπορείς να ρωτήσεις το ΙΝΚΑ & ΕΚΠΟΙΖΩ

alex24
12-05-11, 13:20
Eπειδη εκανε αναβαθμιση του πακετου υπαρχει δεσμευση ενος χρονου ακομα,μπορεις να παρεις το Συνηγορο του πολιτη εαν και δεν ειμαι σιγουρος γι αυτα τα θεματα,απλα ειναι λιγο δυσκολο να το αποφυγεις γιατι εχουν ηχογραφησει την κληση κατα πασα πιθανοτητα και σε εχουν στο τσεπακι κατα καποιο τροπο,νεο ρουτερ δεν δινουν ειχα κανει προσφατα αλλαγη πακετου με 12μηνη δεσμευση και λενε οτι δεν δινουν καινουργιο ρουτερ σε ηδη υπαρχοντες

Seitman
12-05-11, 13:24
Συνήθως η χρονική δέσμευση υπάρχει ώστε να γίνει απόσβεση του εξοπλισμού που σου δίνουν. Από τη στιγμή που δε σου δίνουν καινούργιο εξοπλισμό, ποιος ο λόγος να υπάρχει χρονικός περιορισμός. Είναι καταχρηστικό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.