PDA

Επιστροφή στο Forum : Παιδιά του ADSLgr, δεν πάει άλλο. Κάτι πρέπει να κάνουμε



Neo_Daywalker
14-03-04, 15:02
Εδώ και ένα μήνα που μπάινω εντατικά στο forum για να μάθω όσα περισσότερα μπορώ για το ADSL στην Ελλάδα (και να το αποκτήσω και εγώ επιτέλους), βλέπω συνέχεια προβλήματα. Χρήστες που ο ΟΤΕ τους έχει στο περίμενε (καλή ώρα όπως εγώ), άλλοι που αντιμετωπίζουν τα χίλια δεινά με τις συνδέσεις τους και δεν ξέρουν τι να κάνουν (κάποιο παιδί νομίζω σκέφτετε σοβαρά να κόψει την ADSL σύνδεσή του)και άλλα πολλά. Τραγική κατάσταση. Δεν μπορούμε μέσω του site να κάνουμε κάτι? Να στείλουμε μια επιστολή διαμαρτυρίας σε κάποιον υψηλά υφιστάμενο (στον υπουργό μεταφορών και επικοινωνιών ας πούμε, για να μην πω και στον ίδιο τον πρωθυπουργό) ή κάπου αλλού. Γιατί πραγματικά, κάτι πρέπει να γίνει.

Θυμάμαι όταν δεν είχαμε καλά-καλά ADSL στην Ελλάδα και πολλοί τραβιόμασταν με τις συνδέσεις της Intraconnect και της Vivodi... τι επιστολές στην Ευρωπαϊκή Ένωση είχαμε στείλει, στον ΟΤΕ, στην ΕΕΤΤ και για να λέμε την αλήθεια κάτι καταφέραμε. Η τωρινή κατάσταση (αν και όχι ρόδινη) είναι σκάλες ανώτερη απο αυτήν που επικρατούσε 1 με 2 χρόνια πριν. Και αφού τότε καταφέραμε να αλλάξουμε την κατάσταση προς το καλύτερο (γιατί κακά τα ψέμματα το δικό μας "σπρώξιμο" ήταν η αιτία να αλλάξουν πολλά πράματα)ίσως να μπορέσουμε να κάνουμε κάτι και τώρα. Εγώ πάντως ήδη γράφω μια επιστολή διαμαρτυρίας και θα την στείλω όπου μπορώ.

Πείτε τις γνώμες σας. Ευχαριστώ παιδιά.

kubiak
14-03-04, 18:03
Εδώ πάντως δεν υπάρχει παράπονο, aCN 256/128 και πάει μια χαρά. Ούτε και να σκεφτώ να πάω πάλι πίσω στο dialup.
Όσον αφορά την τιμολόγηση -τουλάχιστον από πλευράς παγίων ΟΤΕ- σίγουρα υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης.

φιλικά...

marzd4l
14-03-04, 21:38
Σέβομαι τα προβλήματα των υφιστάμενων χρηστών ADSL....αλλά τι θα γίνει ρε παιδιά με εμάς που δεν έχουμε καν!!!!!!!!!!!!!!!!!!
έκανα αίτηση 26/01/03 (Μαρούσι) όταν δεν υπήρχε διαθεσιμότητα και ακόμα τίποτα...ξέρει κανείς τίποτα επίσημο για το πότε θα γίνει Upgrade....παίρνω τηλ. και το παίζουν κινέζοι όλοι....και δεν μιλάμε για κανένα μέρος στον όλυμπο..2000μέτρα υψόμετρο...Για το Μαρούσι μιλάμε...κάτι μου λέει ότι έχουν ακόμα στην καβάτζα πολλά από τα πιλοτικά!!!κάτι πρέπει να γίνει...

GeorgeH
14-03-04, 22:43
Ιπποδρομο ακομα μια χαρα ειμαι και σιγα σιγα αρχιζω και ιδρωνω.Με Τελλας συμπορευομαι απο την αρχη αλλα οπου να ναι λογικα θα πρεπει να γεμισει και εδω το DSLAM.Δε μπορει... Τι ξαφνικα εδω ο ΟΤΕ εγινε τοσο καλος που κανει αμεσες αναβαθμισεις και εχει καταργησει το overbooking??Χλωμο... Μιας και δε ζουμε σε ιδανικη κοινωνια.Its 2 good 2 be true! :(

profitis
14-03-04, 23:32
και εγω ρε παιδια στο περιμενε ειμαι.....εχουν πει μεσα στο Μαρτη οτι θα αναβαθμισουν αλλα εγω το κοβω να πηγαινει πολυ ακομα.................ΥΠΟΜΟΝΗ

@ ADSLgr.com All rights reserved.