PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίσχος



nikolaos7
04-10-06, 00:30
Ακούστε την ιστορία μου.
Είχα conn-x αορίστου και αποφάσισα να πάω σε Tellas την ειδική προσφορά.Παίρνω τηλέφωνο στο 134 την Τετάρτη 16-8-2006 και τους ζητάω διακοπή γραμμής και μου λέει ο υπάλληλος να πάω σε ένα κατάστημα Οτε να ζητήσω διακοπή της σύνδεσης.Η διακοπή της σύνδεσης έγινε σε δύο μέρες αλλα με την διακοπη γραμμής άργησαν κάπως τα πράγματα.Την Δευτέρα 21-8 ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου λεέι σε 1-2 μέρες θα γίνει η διακοπή.Μετά από δυο μέρες τίποτα τελικά η διακοπή έγινε σε 13 εργάσιμες την Πέμπτη 31-08.

Έκανα αίτηση στην Τελλας κατευθείαν και μου είπαν 10-12 εργάσιμες οπως γίνεται πάντα.Έλα όμως που οι υπάλληλοι του Οτε είχαν απεργία την 11 μερα.Παίρνω τηλέφωνο στην Τελλας και μου λένε οτι ο Οτε έχει δηλώσει πρόβλημα στον κατανομέα.Τελοσπάντων την 14 εργάσιμη μου ενεργοποιήθηκε η γραμμή την Πέμπτη 21-09.Περίμενα την Τελλας να με πάρει τηλέφωνο όσπου τους πήρα εγώ την παρασκευή και μου είπαν οτι ο Οτε δεν τους έχει ενημερώσει επίσημα και αν δεν τους ειδοποιήσει την παρασκευή απο Δευτέρα.Πράγματι την δευτέρα με πήραν τηλέφωνο.

Αποτέλεσμα την ημέρα πιάνω μέχρι 190Kbps για λίγο και το βράδυ δεν ξεπερνάνε τα 40Kbps με σύνδεση 2048
Αίσχος

nickpgr
04-10-06, 01:40
Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχεις full LLU.
Η γραμμή σου παραμένει στον ΟΤΕ. Ότι topic και να διαβάσεις θα καταλάβεις ότι δεν
είσαι ο μόνος με πρόβλημα.
Υπομονη λοιπόν

nikolaos7
04-10-06, 10:17
Ναι με γραμμή ΑΡΥΣ

papdoux
04-10-06, 10:35
oταν ησουν με conn-x, επιανες καλες ταχυτητες;
δοκιμασε καποιο demo απο αλλο παροχο να δεις τι πιανεις.

nikolaos7
04-10-06, 13:15
Όταν είχα το conn-x το είχα με σύνδεση 384 και έπιανε full 40 Kbps τις τελευταίες μέρες όταν είχαν αρχίσει τις αναβαθμίσεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.