PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφαιρεση Νουμερου Καρτοκινητου επειδη δεν βαζεις καρτα για ορισμενο καιρο???



gambit
13-05-11, 21:13
Καλησπερα,

Πληροφορηθηκα οτι σε συγγενικο μου προσωπο τον ενημερωσαν οτι αν δν βαζει καρτα τουλαχιστον μια φορα στους 6 μηνες μπορουν να του καταργησουν το νουμερο....Ευσταθει αυτο σε νομικα καποια συμβαση οταν αγοραζεις καρτοκινητο?η απλα εγινε για το φοβο των Ιουδαιων?...
¨οπως μου περιεγραψε την καταστασταση δεν εχει κανει ανανεωση για καιρο αφου το χρησιμοποιει μονο για να τον καλουν και για καποιες μερες δν ειχε σημα και οταν πηγε σε ενα καταστημα της Wind του ειπαν οτι περιγραφω στην αρχη και οτι πρεπει να κανει αιτηση για να διατηρησει τον αριθμο και θα του απαντησει σε 4-5 μερες η εταιρεια αν γινεται να κρατησει το νουμερου του...

Spanos
13-05-11, 21:18
Ναι γίνεται, όταν ακούς το υπόλοιπο σου λέει Χ ευρώ εώς Ψ ημερομηνία, μετά την ημερομηνία σου κόβουν τον νούμερο. Λογικά κάνα χρόνο είχε να ανανεώσει...

sa1901
13-05-11, 22:24
Από την στιγμή που βάζεις κάποια κάρτα ανανέωσης χρόνου, η εταιρεία κρατάει ενεργή την σύνδεσή σου για έναν χρόνο. Μετά το πέρας αυτού, ο αριθμός σου διατηρείται άλλον ένα επιπλέον μήνα για να βάλεις νέα κάρτα ανανέωσης χρόνου, ανεξάρτητα αν έχεις υπόλοιπο από την παλιά (το οποίο χάνεται = μηδενίζεται).

Αυτό το διάστημα του επιπλέον μήνα δεν δέχεσαι και δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις ούτε να λάβεις/στείλεις μηνύματα. Αν δεν ανανεώσεις μέσα σε αυτούς τους συνολικά 13 μήνες, η σύνδεσή σου διακόπτεται και χάνεις τον αριθμό σου.

karetsos
13-05-11, 23:09
Από την στιγμή που βάζεις κάποια κάρτα ανανέωσης χρόνου, η εταιρεία κρατάει ενεργή την σύνδεσή σου για έναν χρόνο. Μετά το πέρας αυτού, ο αριθμός σου διατηρείται άλλον ένα επιπλέον μήνα για να βάλεις νέα κάρτα ανανέωσης χρόνου, ανεξάρτητα αν έχεις υπόλοιπο από την παλιά (το οποίο χάνεται = μηδενίζεται).

Αυτό το διάστημα του επιπλέον μήνα δεν δέχεσαι και δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις ούτε να λάβεις/στείλεις μηνύματα. Αν δεν ανανεώσεις μέσα σε αυτούς τους συνολικά 13 μήνες, η σύνδεσή σου διακόπτεται και χάνεις τον αριθμό σου.

:oneup::oneup:

gambit
14-05-11, 02:13
ευχαριστω για την ενημερωση..δεν το χα ξανακουσει και μου φανηκε αρκετα παραξενο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.