PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη forthnet



Insomniac
17-05-11, 08:27
Μια φιλη εχει κανα διμηνο forthnet με καθημερινα προβληματα αποσυνδεσεων που επαναφεροντε οι συνδεσεις ειτε μονες τους , ειτε απο την τεχνικη εξυοηρετηση , ειτε μεσα πο την ip του router.Οι δεν ταχυτητες δεν ξεπερνανε τα 4000 kbps .Πηγε τεχνικος σπιτι αλλα κανενα αποτελεσμα και για να ξαναπαει ζητανε 60 ευρω.
Αν ζητησει φορητοτητα αλλου πρεπει να πληρωσει "ποινη" και ποσο ειναι ? Λογω των συνεχω προβληματων δεν μπορει απλα να φυγει ?
Για να παει σε αλλο παροχο πρεπει πρωτα να πληρωσει τυχον ποινη αποχωρισης ?

Ευχαριστω.

vanels
17-05-11, 11:27
Τέλος διακοπής πρίν από το πέρας του 12μηνου 72,35€
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010168

Δυστυχώς ναι από ότι βλέπεις,τώρα εάν πας με καταγγελία στην ΕΕΤΤhttp://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT και τους πεις,ότι δεν σου προσφέρουν υπηρεσίες ανάλογα με αυτά που πληρώνεις,μήπως την γλυτώσεις την ποινή!

και στο τέλος το INKA http://www.inka.gr/
Ελπίζω να σε φώτισα λιγάκι

Insomniac
17-05-11, 11:30
Σε ευχαριστω πολυ.

Μελος μας που εχει σχεση με forthnet εχει μεσολαβησει και εστειλαν sms στην φιλη μου οτι θα πανε μζι με τον ΟΤΕ να κοιταξουν το προβλημα.Ολα θελουν τον ...Γερμανο τους τελικα.Να δουμε αν θα βρεθει λυση.

koukou
17-05-11, 11:32
Έπρεπε να έχει κάνει καταγγελία.
Αμέσως θα της έφτιαχναν το πρόβλημα.
Μη ξαναπάρει τηλέφωνο.
Να στείλει μια καταγγελία στη Forthnet με email και θα διορθωθεί άμεσα το πρόβλημα.

KOSMONIKOS
17-05-11, 12:34
Συμφωνώ με τον φίλο koukou ακριβώς ετσι είχα κάνει και εγω παλαιότερα μέσω email δλδ.
και το πρόβλημα λύθηκε σε μηδέν χρόνο ....
Ολοι τους τρέμουν τις γραπτές καταγγελίες γιατί απλά ......

SCRIPTA MANENT !!!!!

Insomniac
24-05-11, 16:40
Τελικα στην Ελλαδα αν δεν εχεις γνωστο ουτε νερο δεν θα πινεις σε λιγο....Με την μεγαλη βοηθεια φιλου απο εδω που εκανε 2-3 τηλεφωνα εκει που επρεπε εφτιαξε το προβλημα και δεν υπαρχουν αποσυνδεσεις. Η ταχυτητα απο 4100 πηγε στα .............................15500 !!!!

Seitman
24-05-11, 17:01
Ε? :blink:

koukou
25-05-11, 10:39
Τελικα στην Ελλαδα αν δεν εχεις γνωστο ουτε νερο δεν θα πινεις σε λιγο....Με την μεγαλη βοηθεια φιλου απο εδω που εκανε 2-3 τηλεφωνα εκει που επρεπε εφτιαξε το προβλημα και δεν υπαρχουν αποσυνδεσεις. Η ταχυτητα απο 4100 πηγε στα .............................15500 !!!!

Δε του λες να κάνει ένα τηλέφωνο και σε μένα :)

invaider
25-05-11, 18:02
Σε ευχαριστω πολυ.

Μελος μας που εχει σχεση με forthnet εχει μεσολαβησει και εστειλαν sms στην φιλη μου οτι θα πανε μζι με τον ΟΤΕ να κοιταξουν το προβλημα.Ολα θελουν τον ...Γερμανο τους τελικα.Να δουμε αν θα βρεθει λυση.
Το βρηκαν τελικα το προβλημα?

Insomniac
25-05-11, 22:19
Το βρηκαν τελικα το προβλημα?

Αν και δεν εμαθα ποιο ηταν το βρηκαν .....

m.g.
26-05-11, 11:46
ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κ εγω στο σπιτι που μενω τωρα (το πατρικο).καθε λιγο κ λιγακι χανει το σημα.πηρα τηλ στη forthnet κ μια κοπελα μου ειπε οτι ειναι επειδη μπαινουν πολλοι υπολογιστες μαζι.2 με ethernet,1 laptop ασυρματα κ καμια φορα απο το iphone.δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα το θεμα ειναι οτι σε κανα μηνα θα μετακομισω στον 3ο οροφο που εφτιαξα το σπιτι μου κ θελω να βαλω γραμμη κ η forthnet εχει καλες προσφορες.το μονο που με κολλα ειναι μην εχω κ εγω τετοια προβληματα

Seitman
26-05-11, 11:49
Ότι να 'ναι σου είπε...

Insomniac
26-05-11, 11:58
ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κ εγω στο σπιτι που μενω τωρα (το πατρικο).καθε λιγο κ λιγακι χανει το σημα.πηρα τηλ στη forthnet κ μια κοπελα μου ειπε οτι ειναι επειδη μπαινουν πολλοι υπολογιστες μαζι.2 με ethernet,1 laptop ασυρματα κ καμια φορα απο το iphone.δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα το θεμα ειναι οτι σε κανα μηνα θα μετακομισω στον 3ο οροφο που εφτιαξα το σπιτι μου κ θελω να βαλω γραμμη κ η forthnet εχει καλες προσφορες.το μονο που με κολλα ειναι μην εχω κ εγω τετοια προβληματα

Σε μενα μεχρι προχθες που εχω αποψη που ημουν Netone εμπαιαν μαζι 3 pc , ενα Mac και δυο iphone και ενα Htc χωρις κανενα προβλημα.Τωρα με cyta δεν εχω αποψη ακομα γιατι ειναι μολις 40 ωρες...
To συμπερασμα αυτονοητο...

m.g.
26-05-11, 12:17
οι διακοπες απο τι μπορει να ειναι ρε παιδια γιατι δεν παλευετε η κατασταση.θα παρω παλι το απογευμα που θα ειμαι σπιτι να δω τι θα μου πουν

m.g.
27-05-11, 12:07
χθες πηρα παλι τηλ στην forthnet γιατι οι διακοπες ακομα συνεχιζονται.στον σταθερο περιπου 3ης κ στο λαπτοπ ασυρματα καθε λιγο κ λιγακι.αν κρατησει το σημα για 5 λεπτα θα ειναι θαυμα.κ ειμαι στο διπλα δωματιο οχι μακρια.μου λεει το παλικαρι οτι μπορει να ειναι οτι εχω μακρι καλωδιο απο την μπριζα μεχρι το μοντεμ (7 μετρα περιπου).μου αλλαξε κατι ρυθμισεις κ για το ασυρματο αλλα τιποτα.μια απο τα ιδια.μηπως εχει κανα θεμα το μοντεμ ρε παιδια;η γραμμη μου ειπε ειναι καθαρη.

greg89
27-05-11, 12:58
χθες πηρα παλι τηλ στην forthnet γιατι οι διακοπες ακομα συνεχιζονται.στον σταθερο περιπου 3ης κ στο λαπτοπ ασυρματα καθε λιγο κ λιγακι.αν κρατησει το σημα για 5 λεπτα θα ειναι θαυμα.κ ειμαι στο διπλα δωματιο οχι μακρια.μου λεει το παλικαρι οτι μπορει να ειναι οτι εχω μακρι καλωδιο απο την μπριζα μεχρι το μοντεμ (7 μετρα περιπου).μου αλλαξε κατι ρυθμισεις κ για το ασυρματο αλλα τιποτα.μια απο τα ιδια.μηπως εχει κανα θεμα το μοντεμ ρε παιδια;η γραμμη μου ειπε ειναι καθαρη.

καλησπερα φιλε...το μακρυ καλωδιο ειναι μια πολυ πιθανη αιτια.δοκιμασες να τοποθετησεις το μοντεμ σε μια κεντρικη πριζα του σπιτιου με κοντυτερο καλωδιο; εαν και εφοσον ειναι αυτο το προβλημα θα ειναι αρκετα ευκολο να το διορθωσεις μονος χωρις να ερθει τεχνικος να το διαπιστωσει και να σε χρεωσει τα ουκ ολιγα ευρω που ζητανε:down::down::down:

wizi
27-05-11, 20:40
Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις καταγγελία γιατί δεν σου βάζουν να υπογράψεις συμβολαιο οτι δεν θα κινηθείς νομικός?

m.g.
31-05-11, 12:23
τελικα ελυσα το προβλημα με τις διακοπες .αλλαξα συχνοτητα για το ασυρματο κ τωρα 2 σταθεροι,2 λαπτοπ κ 2iphone εχουν σημα απροβληματιστα.επιτελους

dekaneas71
03-06-11, 22:01
ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κ εγω στο σπιτι που μενω τωρα (το πατρικο).καθε λιγο κ λιγακι χανει το σημα.πηρα τηλ στη forthnet κ μια κοπελα μου ειπε οτι ειναι επειδη μπαινουν πολλοι υπολογιστες μαζι.2 με ethernet,1 laptop ασυρματα κ καμια φορα απο το iphone.δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα το θεμα ειναι οτι σε κανα μηνα θα μετακομισω στον 3ο οροφο που εφτιαξα το σπιτι μου κ θελω να βαλω γραμμη κ η forthnet εχει καλες προσφορες.το μονο που με κολλα ειναι μην εχω κ εγω τετοια προβληματα


φιλε μου ΔΕΝ ισχύει αυτο ουτε με σφαίρες..

zatast
07-06-11, 21:10
Klein Mine!!

Μου τα κανανε τουμπανο 1 χρονο με τις συνεχεις αποσυνδεσεις τους και την πτωση απο 10 στα 6,παρελασαν 5-6 φορες τεχνικοι απο εδω,πηγαν 2-3 φορες και καλα στον ΟΤΕ αλλα δεν βρηκαν προβλημα,εστειλα 2-3 email,με πηραν 10δες τηλεφωνα,τους εριξα αρχικα στο economical και σε 6 μηνες που εχω δικαιωμα θα φανε αποσυνδεση που θα ειναι ολη στα μουτρα τους!!!

τα κοροϊδα πεθαναν!!!Τελος!!!αρκετες ευκαιριες τους εδωσα και τους ανεχτηκα!!ληξις!!!

nedo2
08-06-11, 10:10
Φίλε μου, αν θες στειλε μου με pm το τηλέφωνο σου μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω.

utp
11-06-11, 13:34
Θελω να κοψω την γραμμη στις 30 ιουνιου. Ποτε πρεπει να κανω την αιτηση διακοπης? Μπορω να ζητησω εγω ποτε να κοπει?

pan05
11-06-11, 13:57
Θελω να κοψω την γραμμη στις 30 ιουνιου. Ποτε πρεπει να κανω την αιτηση διακοπης? Μπορω να ζητησω εγω ποτε να κοπει?

Ναι μπορείς να ζητήσεις συγκεκριμένη ημερομηνία.

Πήγαινε σε ένα κατάστημα και πες τους την ημερομηνία που θέλεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.