PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπάχαλο...



ferengi
04-10-06, 20:24
Η απίστευτη οργάνωση της Forthnet ξαναχτυπά! Πέμπτη βράδυ παίρνω τηλέφωνο να ζητήσω αναβάθμιση στα 2048 με την προσφορά στα 25 ευρώ για τη συνδρομή μου που έληγε τη Δευτέρα. Η ευγενική κοπέλα μου λέει κανένα πρόβλημα, αν η σύνδεση σας κοπεί πριν γίνει η αναβάθμιση, καλέστε να σας δώσουμε demo. Σήμερα πρωί η σύνδεση κομμένη. Οκ λέω, μην περιμένουμε θαύματα, γυρίζω πριν λίγο από τη δουλειά, παίρνω τηλ. στη Forthnet. "Αίτηση αναβάθμισης; Δεν βλέπω τίποτα και η προσφορά μας έχει λήξει." Μούρλια... "Θα καταχωρήσω την αίτησή σας και θα δούμε αν θα γίνει δεκτή". "Πότε θα το ξέρουμε;" ρωτάω. "Ε πάρτε ξανά σε καμιά βδομάδα"(!). Τουλάχιστον μου έδωσαν demo....

Vassilis1914
04-10-06, 20:30
Η απίστευτη οργάνωση της Forthnet ξαναχτυπά! Πέμπτη βράδυ παίρνω τηλέφωνο να ζητήσω αναβάθμιση στα 2048 με την προσφορά στα 25 ευρώ για τη συνδρομή μου που έληγε τη Δευτέρα. Η ευγενική κοπέλα μου λέει κανένα πρόβλημα, αν η σύνδεση σας κοπεί πριν γίνει η αναβάθμιση, καλέστε να σας δώσουμε demo. Σήμερα πρωί η σύνδεση κομμένη. Οκ λέω, μην περιμένουμε θαύματα, γυρίζω πριν λίγο από τη δουλειά, παίρνω τηλ. στη Forthnet. "Αίτηση αναβάθμισης; Δεν βλέπω τίποτα και η προσφορά μας έχει λήξει." Μούρλια... "Θα καταχωρήσω την αίτησή σας και θα δούμε αν θα γίνει δεκτή". "Πότε θα το ξέρουμε;" ρωτάω. "Ε πάρτε ξανά σε καμιά βδομάδα"(!). Τουλάχιστον μου έδωσαν demo....


Ε αφου πήρες demo σημαίνει οτι αναγνωρίζουν το λαθος τους και προσπαθούν να το διωρθώσουν....Αν ησουν ποyθενα αλλου θα σου λεγανε να παρεις τπτ αλλο αντι για demo...:p

ferengi
04-10-06, 20:36
Δεν έχεις άδικο σ' αυτό. Ηθικό δίδαγμα: Όταν κάνετε αιτήσεις μέσω τηλεφώνου ζητάτε πάντα το όνομα του υπαλλήλου με τον οποίο μιλάτε και αν είναι εφικτό και κάποιον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης.

manoulamou
04-10-06, 20:42
Ειχα την εντυπωση οτι αυτο γινεται ηλεκτρονικα
μεσα απο το site της Forthnet.
Τηλεφωνικα τι ειδους κατοχυρωση μπορει να εχει ο πελατης?
Πειρεργο παντως ειναι, γιατι συνηθως αργουν να διακοψουν την συνδεση...

Madness
04-10-06, 21:11
Στην forthnet την κοβουν αμεσωσ την σύνδεση....καλό ειναι να έχεις ενημερώσει πιο πριν....και ναι την κάνουν και τηλεφωνικά χωρίς να στείλεις τίποτα απλά σου στέλνουν μετα την απόδειξη για να πας να πληρώσεις

ferengi
04-10-06, 22:02
Ειχα την εντυπωση οτι αυτο γινεται ηλεκτρονικα
μεσα απο το site της Forthnet.


Μέσα από το site δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς προσφορές :(

ferengi
05-10-06, 21:47
Για να μην λέμε μόνο τα αρνητικά, αν και είμαι με demo σύνδεση, σήμερα με αναβαθμίσανε στα 2Mbit :)

al3xis
06-10-06, 19:30
Σε μένα έκαναν 1 ολόκληρο μήνα να μου ανανεώσουν την συνδρομή. Κάθε 3-4 μέρες έπρεπε να περιμένω μία ώρα στην αναμονή μέχρι να μου δώσουν άλλο demo....

anepro
07-10-06, 10:22
Επειδή κανονικά η αναβάθμηση της γραμμής θα πάρει σίγουρα 2 βδομάδες, έπρεπε τουλάχιστον να κάνεις την αίτηση αρκετά πριν λήξει η συνδρομή. Στην Ελλάδα δεν μπορείς να περιμένεις να γίνονται όλα τόσο γρήγορα. Εγώ εκανα την αίτηση 15-17 μέρες πρίν λήξει η συνδρομή και μου την ενεργοποίησαν 1 βδομάδα νωρίτερα απο ότι περίμενα. Βέβαια έχει να κάνει και με τον ΟΤΕ και την περιοχή που μένεις πάντα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.