PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και Ηρακλειο Αττικής



wipegr
20-05-11, 12:16
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η υπηρεσία adsl στην περιοχή του ηρακλείου αττικής σκέφτομαι να περάσω στην forthnet απλα θα ήθελα να μάθω τι γίνεται με την εταιρια στην περιοχή μένω κοντά πλαπούτα υπάρχει καποιος εκεί να με ενημερώσει

Ευχαριστώ!!!!

Vitruvian78
20-05-11, 22:12
Ποιά είναι η απόστασή σου απο το κέντρο του ΟΤΕ στην περιοχή σου. Δώσε μας στατιστικά. Η άποψη μου είναι να παραμείνεις στον ΟΤΕ. Δεν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή το double-play του ΟΤΕ, έχει €45,50 το μήνα.

rte
21-05-11, 02:05
Κι εγω Ηρακλειο Αττικης μενω.Τον περασμενο Ιουλιο θελαμε να αλλαξουμε παροχο adsl γιατι με τον ΟΤΕ ''επεφτε'' η συνδεση συνεχεια και για να επανελθει επρεπε να γκρεμιστει ο απεναντι φουρνος.Επισης,ηταν απιστευτα αργη-σε ρυθμους χελωνας.Επειδη λοιπον ολη αυτη η κατασταση μας ειχε σπασει τα νευρα,αποφασισαμε να βαλουμε forthnet και απο τοτε δεν εχει παρουσιαστει κανενα απολυτως προβλημα.Ενταξει,μπορει μερικες φορες να κολλαει λιγο το youtube π.χ αλλά οκ,κανεις παροχος δεν ειναι τελειος :D
Εγω θα σου συνιστουσα λοιπον-χωρις να ειμαι σχετικη σε τετοια θεματα αλλα με βαση τη δικη μου περιπτωση- να μετακινηθεις στη fortnet!:p

Υ.Γ Ενας ακομη λογος που δεν θελω να ακουω για ΟΤΕ ειναι και το οτι οταν το καλοκαιρι ειχαμε κανει την αιτηση στη forthnet ,για περισσοτερο απο ενα μηνα δεν ειχαμε σπιτι ουτε σταθερο τηλεφωνο ουτε ιντερνετ .Ειχαν ερθει τεχνικοι 3-4 φορες και δεν μπορουσαν να βρουν τι φταει,ωσπου τελικα αποδειχθηκε οτι κατι ειχε κανει ο ΟΤΕ με τα καλωδια.Η γελοιοτητα σε ολο της το μεγαλειο.:clap:

makfil
21-05-11, 10:37
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η υπηρεσία adsl στην περιοχή του ηρακλείου αττικής σκέφτομαι να περάσω στην forthnet απλα θα ήθελα να μάθω τι γίνεται με την εταιρια στην περιοχή μένω κοντά πλαπούτα υπάρχει καποιος εκεί να με ενημερώσει

Ευχαριστώ!!!!

Εάν λάβεις υπόψη ότι, όλοι οι πάροχοι φτάνουν τις οπτικές τους μέχρι το Κέντρο του ΟΤΕ και από εκεί χρησιμοποιείται το (χάλκινο) δίκτυο του ΟΤΕ μέχρι το σπίτι, καταλαβαίνεις ότι η ερώτησή σου έχει σχέση με το πόσο κοντά βρίσκεται ο χώρος σου στο Κέντρο του ΟΤΕ, ώστε να έχεις τις λιγότερες απώλειες.

Η 4νετ στα τελευταία 3 χρόνια έχει κάνει μεγάλα άλματα, τουλάχιστον, στο θέμα της τεχνικής υποστήριξης και, προσωπικά, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα σε γνωστούς και φίλους δεδομένου ότι έχω ήδη γυρίσει 3 συνδέσεις σ' αυτήν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.