PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με Netfaster IAD



GeoHet
21-05-11, 16:51
Ανοιξα σημερα τον υπολογιστη και δεν συνδεοταν με τιποτα μεσω ethernet.Αναγκαζομαι να συνδεομαι ασυρματα πραγμα το οποιο δεν θελω.Τα καλωδια ειναι ολα ΟΚ και τα λαμπακια στο ρουτερ δειχνουν οτι λειτουγει σωστα.Στον υπολογιστη τρεχω Windows 7 Home Premium 32 Bit.Ολα πηγαιναν τελεια μεχρι σημερα ετσι στο ξαφνικο μου εκανε την πατατα.Αμα γνωριζετε κατι που θα με βοηθουσε θα το εκτιμουσα πολυ.

pRieStaKoS
21-05-11, 16:58
Ανοιξα σημερα τον υπολογιστη και δεν συνδεοταν με τιποτα μεσω ethernet.Αναγκαζομαι να συνδεομαι ασυρματα πραγμα το οποιο δεν θελω.Τα καλωδια ειναι ολα ΟΚ και τα λαμπακια στο ρουτερ δειχνουν οτι λειτουγει σωστα.Στον υπολογιστη τρεχω Windows 7 Home Premium 32 Bit.Ολα πηγαιναν τελεια μεχρι σημερα ετσι στο ξαφνικο μου εκανε την πατατα.Αμα γνωριζετε κατι που θα με βοηθουσε θα το εκτιμουσα πολυ.

Τι σου λέει στην τοπική σύνδεση ? Πέρνα καρφωτά IP/DNS

GeoHet
21-05-11, 17:01
Δεν ξερω ακριβως τι εννοεις :lol: αλλα στο εικονιδιο της συνδεσης στο taskbar μου λεει no connections available.

pRieStaKoS
21-05-11, 17:06
Δεν ξερω ακριβως τι εννοεις :lol: αλλα στο εικονιδιο της συνδεσης στο taskbar μου λεει no connections available.

http://goo.gl/10tiY

valen_gr
21-05-11, 17:08
επιβεβαιωσε πως δεν εχεις κανει/εχει γινει disable η τοπικη συνδεση στον υπολογιστη.

GeoHet
21-05-11, 17:17
Kαλο το link αλλα οταν παω να δω τις συνδεσεις μου προβαλλει το ασυρματο μονο...

pRieStaKoS
21-05-11, 17:29
Αρα δεν εχεις τοπική σύνδεση. Δες στο hardware των windows αν εχεις κάρτα δικτύου. Είναι θέμα του Η/Υ σου.

GeoHet
21-05-11, 17:35
Toπικη συνδεση ειχα καιρο τωρα.Καρτα δικτυου η ενσωματωμενη στην motherboard.Συνδεσα το καλωδιο USB του ρουτερ και δουλευει μια χαρα.Οταν το αποσυνδεω παλια τα ιδια μου κανει.Οσο εχω το καλωδιο USB βλεπω τοπικη συνδεση.

pRieStaKoS
21-05-11, 17:37
Ενα ένα μας τα λες. Για ethernet μας είπες στην αρχή. Ασχετο με το USB. :)

GeoHet
21-05-11, 17:39
Πολυ απλα 4 χρονια τωρα τον υπολογιστη τον ειχα συνδεδεμενο με καλωδιο ethernet και δουλευαν ολα τελεια.Τον ανοιξα το μεσημερι και δεν συνδεοταν αυτοματα.Μονο ασυρματα η οπως τωρα με το καλωδιο USB του ρουτερ.

valen_gr
21-05-11, 18:45
ε οκ, κατι επαθε. αμα δεν εχεις τοπικη συνδεση στις συνδεσεις δικτυου, μην περιμενεις να συνδεθεις ποτε με ethernet. Ευχομαι να μην ειναι hardware το προβλημα (χαλασμενη onboard LAN) αλλα θέμα εγκατάστασης.
Δες πινακας ελέγχου > Υλικο > διαχειριση συσκευων αν εμφανιζεται σαν προσαρμογεας δικτυου με τυχον προβλημα στην εγκατασταση των drivers, ή εαν εμφανιζεται καμια άγνωστη συσκευη κλπ που μπορεις να το διορθωσεις. Διαφορετικα....

blackjack
21-05-11, 20:40
Αλλιως αμα τα εχει παιξει τελικα η onboard καρτα δυκτιου, παρε μια καρτα και καρφωσε την να κανεις την δουλεια σου. Παραπανω απο 10-15 ευρω δεν θα σου παει.

GeoHet
22-05-11, 00:45
Ολα μια χαρα ειναι οπως φαινεται στο Device Manager.Κατι πρεπει να παιζει με ενα BSoD που εφαγα.Τελοσπαντων δουλευει και με το καλωδιο USB...

@ ADSLgr.com All rights reserved.