PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελαττωματική 7800gs και οδύσσεια αντικατάστασης από το e-shop



chek2fire
05-10-06, 16:12
ηθελα να σας περιγραψω την ατυχια που ειχα να ειναι ελατωματικη μια msi 7800gs για agp απο το e-shop στις 27/8 και την οδυσσεια που εχω περασει μεχρι σημερα και ακομα να γινει η αντικατασταση της οπως λογικα θα επρεπε να ειχε γινει
ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη στις 27/8 πηρα την καρτα και στις 5/9 την γυρισα πισω αφου ειχα πολλα προβληματα με συνεχομενα restart οποτε εμπαινα σε καποιο game
απο εκεινη την μερα αρχισε το μπλεξιμο μου με την εξυπερετηση πελατων στο e-shop
καταρχην ποτε δεν ειχα μια ενημερωση για το τι γινεται και μονος μου μετα απο 3 βδομαδες αποφασισα να τους παρω να δω τι συμβαινει αλλα ματαια κανεις δεν ηξερε τι γινοτανε.ασε που με δουλευανε και απο πανω αφου ειτα με βαζανε σε αναμονη και με αφηνανε εκει για παντα η μου λεγανε θα σε παρουμε τηλ και δεν το κανανε ποτε
στις 5/10 σημερα δηλαδη αποφασισα να τους ξαναπαρω και μετα απο εντονο διαλογο που ειχαμαι μου ειπανε οτι η καρτα ητανε ελατωματικη εχει βγει off και περιμενουν την αντικατασταση απο την αντιπρωσοπεια
οταν τους ρωτησα ποτε θα γινει μου απαντησαν οτι δεν το γνωριζουν!!
για πειτε μου τι μπορω να κανω γιατι κουραστικα με αυτη την ιστορια

aesir
05-10-06, 16:20
1. Θέλει αρκετή υπομονή για να βγάλεις γραμμή στο e-shop πια.
2. Θα δεις αν ανατρέξεις σε άλλα thread, οτι το e-shop έχει χάσει τον πελατοκεντρικό χαρακτήρα που είχε παλιά όταν δεν είχε γίνει "ντίβα", αλλά χρειαζόταν τον απλό πελάτη για να ορθοποδήσει, και δεν χαίρει πια και της καλύτερης φήμης.
3. Παλιά η αντικατάσταση γινόνταν χέρι χέρι, με καλή πίστη, κάτι που δεν γίνεται πια.
4. Το e-shop δεν έχει πια τις καλύτερες τιμές όπως παλιά, και σαφώς δεν έχει καλό after sales support.

Τώρα αν θες μπορείς να τα ρίξεις στο κακό management που διαφένεται να έχουν, ή απλά στην νοοτροπία που υπάρχει στον ελληνικό χώρο... γενονός όμως είναι οτι πρέπει να τους πρίξεις δυστυχώς.

Mac4all
05-10-06, 16:22
INKA (http://62.192.64.71/)

manicx
05-10-06, 16:49
ηθελα να σας περιγραψω την ατυχια που ειχα να ειναι ελατωματικη μια msi 7800gs για agp απο το e-shop στις 27/8 και την οδυσσεια που εχω περασει μεχρι σημερα και ακομα να γινει η αντικατασταση της οπως λογικα θα επρεπε να ειχε γινει
ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη στις 27/8 πηρα την καρτα και στις 5/9 την γυρισα πισω αφου ειχα πολλα προβληματα με συνεχομενα restart οποτε εμπαινα σε καποιο game
απο εκεινη την μερα αρχισε το μπλεξιμο μου με την εξυπερετηση πελατων στο e-shop
καταρχην ποτε δεν ειχα μια ενημερωση για το τι γινεται και μονος μου μετα απο 3 βδομαδες αποφασισα να τους παρω να δω τι συμβαινει αλλα ματαια κανεις δεν ηξερε τι γινοτανε.ασε που με δουλευανε και απο πανω αφου ειτα με βαζανε σε αναμονη και με αφηνανε εκει για παντα η μου λεγανε θα σε παρουμε τηλ και δεν το κανανε ποτε
στις 5/10 σημερα δηλαδη αποφασισα να τους ξαναπαρω και μετα απο εντονο διαλογο που ειχαμαι μου ειπανε οτι η καρτα ητανε ελατωματικη εχει βγει off και περιμενουν την αντικατασταση απο την αντιπρωσοπεια
οταν τους ρωτησα ποτε θα γινει μου απαντησαν οτι δεν το γνωριζουν!!
για πειτε μου τι μπορω να κανω γιατι κουραστικα με αυτη την ιστορια

H μαγική λέξη στο παραπάνω post είναι η 'Αντιπροσωπεία'. Για τι μάρκα μιλάμε; Εντάξει, έχει nVidia chipset, αλλά ποιος είναι ο κατασκευαστής; Υπάρχει εισαγωγέας στην Ελλάδα; Αν όχι, από ποια χώρα εισαγεται το προϊόν; Κάνε μια έρευνα ή ρώτα στο e-shop. Αφού έχεις αυτή τη πληροφορία, γιατί δεν κάνεις τον κόπο να επικοινωνήσεις με την αντιπροσωπεία (είτε εσωτερικό είτε Ευρώπη) για να δεις τι πολιτική έχουν και πόσος χρόνος απαιτείται για αντικατάσταση.

Επίσης, προσωπική μου εκτίμηση. Κάνε επίσκεψη στα κεντρικά στο Χαλάνδρι. Κι εγώ είχα πρόβλημα και τηλεφωνικά η εξυπηρέτηση ήταν της πλάκας. Πήγα εκεί και το θέμα το έλυσα σε μερικά λεπτά. Γιατί; Γιατί μου έλεγαν περι αντιπροσωπειών και τελικά αντιπρόσωπος και υπεύθυνος για αντικατάσταση ήταν το eShop. Πήγα εκεί και απαίτησα άμεση αντικατάσταση καθώς το προϊόν ήταν μέσα στην εγγύηση.

asikamin
05-10-06, 16:55
Υπάρχει εισαγωγέας στην Ελλάδα; Αν όχι, από ποια χώρα εισαγεται το προϊόν; καθώς το προϊόν ήταν μέσα στην εγγύηση.


εισαγωγέας OKTABIT, (http://partners.oktabit.gr/main.jsp)αλλά δεν ασχολούνται με end users, πρέπει αναγκαστηκά να πάει μέσω εμπόρου (e-shop)

Δες το RMA (http://support.msi.com.tw/index.php?language=en) support της msi...

SouthDog
05-10-06, 17:01
To e-shop νομίζω οτι κάνει χύμα εισαγωγές απ όπου να ναι.
Φίλε chek2fire δεν είσαι μοναδική περίπτωση, τρείς φίλοι μου
έχουν πάρει σκάρτα πράματα απ αυτό το μαγαζί, ένας είχε πάρει
μια φτηνή κάρτα γραφικών που δεν έπαιζε κανένα παιχνίδι (την είχα δοκιμάσει
κ στο δικό μου σύστημα), ένας άλλος μια webcam, k ο τελευταίος ένα laptop
inovator που ήταν τόσο καλό που το άλλαξε δύο φορές!:oneup:

hemlock
05-10-06, 17:06
Διαβασε και αυτο το αρθρο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=42225)...

chek2fire
05-10-06, 17:20
συν την καταγγελια που τους εκανα για την ταλαιπωρια οπου μπορουσα αυριο θα παω απο χαλανδρι να απετησω την επιστρογη των χρηματων μου
σιγα μην κατσω να περιμενω αλλο ενα μηνα ποτε θα φερουν την καρτα
εμενα δεν με αφορα αυτο ποτε θα την φερουνε και στην τελικη παω και αλλου να παρω την καρτα
δεν ειναι η μονοι που την εχουν στην ελλαδα
παντως απο αυτους ενω εχω παρει πολλα πραγματα στο παρελθον τωρα δεν ξαναπαιρνω ουτε μπαταρια

liago13
05-10-06, 18:43
Πραγματι το e-shop παλια ηταν πολυ πιο φιλοξενο απ οτι τωρα.Αν παρεις κατι απο κει και σου βγει ελλατωματικο,κανε τη προσευχη σου καλυτερα!!!!!!!!!

gallahant
05-10-06, 19:44
Ειλικρινα εχω αηδιασει με το e-shop, ειδικα με τις τιμες του που σε πολλα προιοντα εχει γινει Πλαισιο!

asikamin: Το band of brothers ειναι στην υπογραφη σου?

asikamin
05-10-06, 20:55
asikamin: Το band of brothers ειναι στην υπογραφη σου?

περίπου (http://pc.ign.com/articles/711/711883p1.html);)

JoeBar
05-10-06, 21:44
Ειλικρινα εχω αηδιασει με το e-shop, ειδικα με τις τιμες του που σε πολλα προιοντα εχει γινει Πλαισιο!
Χωρίς όμως το after sales του Πλαισίου... ;)

gallahant
05-10-06, 22:04
Χωρίς όμως το after sales του Πλαισίου... ;)


+10 σ αυτο:evil:

Lumens
05-10-06, 23:28
Τέλος το eshop και από μένα...

Και σκεφτείτε ότι έκανα παραγγελίες κανα 500άρικο το μήνα.

3 βδομάδες δε μπορώ να πάρω μια ενημέρωση τι γίνεται με 2 pc που παρήγγειλα.

Όταν έρθουν, ας τα βάλουν στον Κήρεμα ΤΟΥΣ.

Doxaios
05-10-06, 23:47
ΩΧΧΧΧΧΧ OCTABIT!!!!Η φοβερή και τρομερή αντιπροσωπία(να υποθέσω MSI η κάρτα????) που καμένη κάρτα γραφικών(μια 6600gt) μου την έβγαζε σπέσιαλ.Και το καλύτερο όταν μου γυρίσανε για 2 φορά την ίδια προβληματική πίσω και τα πήρα και ζήτησα από τον πωλητή το τηλέφωνο της octabit να μιλήσω και τους πήρα ,τί μου είπαν???Οτι δεν μπορούμε να μιλήσουμε με σας μιλάμε μόνο με τους πωλητές!!!Δηλαδή με αυτούς που σκάνε τα φράγκα δεν τους νοιάζει καθόλου.Δυστυχώς τώρα έχω αγοράσει κάρτα γραφικών από e-shop(η οποία πάει σφαίρα δεν λέω) αλλά τί να κάνω που πουθενά δεν είχε το μοντέλο που ήθελα(6800gs).Το επόμενο pc μου πάντως θα είναι εξολοκλήρου πλαίσιο μιάς και η ψυχική ηρεμία που έχεις δεν πληρώνεται με 50-80 ευρώ στην τελικά τιμή.

gallahant
06-10-06, 00:05
6800gs αν ειναι agp την εχει το pc-store στη Στουρναρη 185 ευρω

logan11
06-10-06, 02:25
Έχω πάθει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο αλλά με δίσκο.
Δεν έχεις καμιά δουλειά με την αντιπροσωπεία.
Κοίτα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=725080&postcount=8) και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=740938#post740938) τι ακριβώς έκανα εγώ.

Η αντιπροσωπεία θα σε γράψει και με το δίκιο της. ΔΕΝ είσαι πελάτης της. Το e-Shop είναι πελάτης της και μόνο με το e-Shop θα συνδιαλαγεί.

Αντίστοιχα εσύ είσαι πελάτης του e-Shop (σε αυτούς έδωσες λεφτά) και αυτοί ΠΡΕΠΕΙ να σου το αλλάξουν ή να σου δώσουν πίσω τα λεφτά σου. Να πάνε μετά εκείνοι να τα βρουν με την αντιπροσωπεία.

Μην μασάς. Μίλησε με κάποιον υπεύθυνο του μαγαζιού οπωσ-και-δήποτε. Να του τα χώσεις κανονικά ΑΛΛΑ να είσαι κόσμιος. Μην του δώσεις τίποτα λαβές δλδ.

chronis
06-10-06, 19:35
Προστασια καταναλωτη εχει εδρα στο Υπουργειο Εμποριου!Εγω εκει βρηκα το δικιο μου!!!Με ενα τηλεφωνο ολα λυθηκαν

N3ptun3
06-10-06, 20:46
Αποφεύγω οποιαδήποτε αγορά online, λόγω της έλειψης της απ'ευθείας επαφής με ανθρώπινο παράγοντα ... και έχω το κεφάλι μου ήσυχο ... :)

manoulamou
06-10-06, 22:22
Πως χαλανε οι επιχειρησεις στην Ελλαδα
οταν μεγαλωνει κατακορυφα ο κυκλος εργασιων, ειναι κατι το απιστευτο.
Το καποτε φτηνοτερο και αξιοπιστο e-shop
οσο περναει ο καιρος, ολο και χειροτερευει:twisted:

NiKapa
06-10-06, 22:33
Αποφεύγω οποιαδήποτε αγορά online, λόγω της έλειψης της απ'ευθείας επαφής με ανθρώπινο παράγοντα ... και έχω το κεφάλι μου ήσυχο ... :)
Συμφωνω και προτεινω να υποστηριξουμε το μαγαζι της γειτονιας μας,πολης μας κτλ...αρκετα μ'αυτους..

homer_k
07-10-06, 11:42
Και ένας φίλος ταλαιπωρήθηκε απίστευτα για να αλλάξει μια κάρτα γραφικών. Όλο κακά λόγια γράφονται τελευταία για το e-shop. Κρίμα... Καιρός να αλλάξουμε μαγαζί.

chek2fire
09-10-06, 17:08
παιδια μετα την απιστευτη ταλαιπωρια που ειχα με την τηλεφωνικη εξηπερετηση αποφασισα να παω απο κει
τι να πω λες και μιλαγα στο τηλεφωνο με αλλο μαγαζι
αμεσα με εξηπερετησανε και μου αλαξανε την καρτα με μια παροιμοια
μου φενεται ολο το κακο ειναι στην τηλεφωνικη τους εξηπερετηση αφου δεν βρισκεις ακρη

Doxaios
09-10-06, 17:52
Προστασια καταναλωτη εχει εδρα στο Υπουργειο Εμποριου!Εγω εκει βρηκα το δικιο μου!!!Με ενα τηλεφωνο ολα λυθηκαν

E δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω για το τί έκανες?Ποιο τηλέφωνο πήρες ,που μίλησες ,τελικά τί έγινε κτλ.

manoulamou
09-10-06, 19:00
Γενικη Γραμματεια Προστασιας Καταναλωτη (http://www.efpolis.gr/content/content.asp?catid=172)
Υπουργειο Αναπτυξης
info@efpolis.gr
Πλ.Κάνιγγος, 10181 ΑΘΗΝΑ
THΛΕΦΩΝΑ: 1520
210-3829640, 210-3842642, 210-3841832

Doxaios
09-10-06, 20:00
Ωραία ευχαριστώ για την ενημέρωση. Καλό θα ήταν να μας έλεγες chronis το δικό σου περιστατικό για να δούμε αν είναι ανάλογο και τελικά τί λύση βρέθηκε.

Drillgr
09-10-06, 20:23
Για ριξτε μια ματια και δω (http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=160374) να δειτε τι εχει τραβηξει ο κοσμος... Ολοι μαζι για διαδηλωση εξω απο τα κεντρικα του e-shop!

manicx
10-10-06, 14:17
παιδια μετα την απιστευτη ταλαιπωρια που ειχα με την τηλεφωνικη εξηπερετηση αποφασισα να παω απο κει
τι να πω λες και μιλαγα στο τηλεφωνο με αλλο μαγαζι
αμεσα με εξηπερετησανε και μου αλαξανε την καρτα με μια παροιμοια
μου φενεται ολο το κακο ειναι στην τηλεφωνικη τους εξηπερετηση αφου δεν βρισκεις ακρη

Όπως βλέπεις, είναι και αυτό που σου πρότεινα. Τα ίδια έκανα κι εγώ και ήταν εξυπηρετικότατοι.

bourlas
27-11-06, 20:48
[FONT=arial][SIZE=2]Η ιστορία ξεκινάει πριν 3 εβδομάδες όπου ξαφνικά η μητρική asus m2n sli deluxe δεν κάνει βοοτ. Το μηχάνημα έχει αγοραστεί ολοκληρο (εκτος απο το case και την ψυκτρα) από το μεγαλύτερο ιντερνετικο μαγαζί eshop με τιμολόγιο.

κάνω τα γνωστά reset cmos και βγάζω και την μπαταριά αλλά τίπoτα παίρνω τηλέφωνο το μεγαλύτερο ιντερνετικο μαγαζί "eshop" και μου λένε φερε το pc να το δούμε οπότε ξεκινάω και το πάω στο eshop.

Η παραλαβη αν και λιγο χυμα μιας και δεν έγραψαν τι παρέλαβαν και ο υπάλληλος μου είπε να γράψω εγώ ότι θέλω στο χαρτί ήταν γενικά εντάξει.

Μου λένε ότι από τρίτη τετάρτη θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν τι έχει. Βέβαια τους τονίζω ότι δεν έχω την απόδειξη διότι είναι με τιμολόγιο και δεν βρήκα τον λογιστή. Κοιτανε στο κομπιουτερ τους και με βρίσκουν.

Την πέμπτη τους παίρνω τηλέφωνο, ναι λέει είναι χαλασμένη η μητρική αλλά δεν την έχω αγοράσει από εκεί οπότε να πάω να το πάρω.
Αντε πάλι τα ίδια αφού ο υπάλληλος με βρήκε και το αφμ μου είναι το τάδε
ναι μισό λεπτό (12 λεπτά αναμονής) ναι το βρήκαμε οκ να μιλήσουμε πάλι αύριο.

Φυσικά παίρνω εγώ τηλέφωνο το σαββατο και πάλι η ίδια ιστορία είναι χαλασμένη η μητρική αλλά δεν την έχω πάρει από εκεί οπότε να πάω να το πάρω. Ξανά τα ίδια το αφμ μου είναι το τάδε και με βρίσκουν πάλι οκ ναι
από δευτέρα. Εδώ αρχίζω και παίρνω ονόματα.

Παίρνω τελ την τρίτη επιτελούς μετά από μια βδομάδα βρίσκουν ότι η μητρική έχει αγοραστεί από εκεί αλλά δεν την έχουν κοιτάξει ακόμη?? Πριν μια βδομάδα την είχαν κοιτάξει αλλά δεν την είχα αγοράσει από εκεί οι τύποι είναι για γέλια.

Να ξαναπάρω αύριο να μιλήσουμε

Κάθε μέρα παρά μέρα μιλάμε στο τηλέφωνο και πάλι να πάρω αύριο
αυτό για 15 μέρες. Το Σάββατο λοιπόν επιτέλους ναι όλα εντάξει έχει έρθει και το φορτηγό με τις μητρικές αλλά ακόμη δεν έχουν προλάβει να τις ξεφορτώσουν οπότε μπορεί να μην προλάβουν σήμερα το πολύ δευτέρα.

Σήμερα επιτελούς δευτέρα το φορτηγό είναι στο μενιδι και έρχεται, το σαββατο ήταν εκεί αλλά δεν το είχαν ξεφορτώσει και την δευτέρα πήγε στο μενιδι.



Περίληψη ιστορίας

-Το μεγαλύτερο ιντερνετικο μαγαζί "eshop" θέλει μια βδομάδα για να βρει ότι έχει κάποιος αγοράσει από εκεί μια μητρική

-Θέλει δυο βδομάδες να μιλάς μέρα παρά μέρα και κάθε μέρα θα τα πούμε αύριο

-Και αφού γίνουν όλα αυτά φορτώνουν και ξεφορτώνουν το φορτηγό τους μια στο χαλανδρι και μια στο μενιδι

Σήμερα δεν άντεξα άλλο πήρα τον δικηγόρο μου να τους πάρει τηλέφωνο
δεν με νοιάζει πόσο θα κοστίσει η μητρική αυτή αλλά έχω βγει από τα ρούχα μου.

Επίσης έστειλα γραμμα στο υπουργείο εμπορίου (Γενική Γραμματεία καταναλωτή και Γενική Γραμματεία Εμπορίου), υπουργείο ανάπτυξης και στον ΙΝΚΑ και περιμένω να δω πότε θα ξεφορτώσουν το φορτηγό στο μενιδι.

nnn
27-11-06, 21:27
Δυτυχώς δεν είσαι ο μόνος,υπάρχουν αρκετοί δυσαρεστημένοι πελάτες που έχουν αναφέρει τα προβλήματα τους στο forum.

joseph
28-11-06, 00:50
H καταραμμένη μετακόμιση τους έφταιξε ...

Θα κάνω κανα χρόνο μέχρι να ξανα πάρω κάτι απο κει ...

bourlas
28-11-06, 15:18
Πάντως όλες αυτές οι ενέργειες φαίνεται ότι είχαν αποτέλεσμα μιας και σήμερα
έλαβα sms ότι είναι έτοιμο να το παραλάβω για να δούμε θα πάω μετά το γραφειο

azannetop
29-11-06, 11:38
Μιας και μιλάμε για το e-shop η προσωπική μου εμπειρία έχει ως εξής: Πρίν από 3 μήνες ήθελα να αγοράσω μια μητρική η οποία βρισκόταν στο site του E-shop και αφού δεν μπόρεσα να πιάσω γραμμή στο τηλέφωνο αποφάσισα να επισκεφτώ το κατάστημα στη Στουρνάρη. Πάω λοιπόν και μου λέει ο πωλητής οτι δεν βρίσκεται στο site το συγκεκριμένο μοντέλο τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Του λέω λοιπόν οτι θέλω να το παραγγείλω και οτι μέχρι και την προηγούμενη μέρα υπήρχε στο site. Μου απαντάει λοιπόν οτι δεν γίνεται να παραγγείλω κάτι που δεν βρίσκεται μέσα στο site :nono: Τον ρώτησα αν σταματήσαν να το φέρνουν για να διαπιστώσω αν είμαι απλά άτυχος καιδεν το πρόλαβα για μία μέρα, αλλά δεν μπόρεσε να μου δώσει μία σαφή απάντηση. Αποχώρησα απογοητευμένος. Τσέκαρα το site μερικές μέρες αργότερα και το συγκεκριμένο μοντέλο υπήρχε, αλλά δεν μπήκα στον κόπο να το αγοράσω γιατί είχα ξενερώσει.

bourlas
29-11-06, 13:49
Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, παρέλαβα τελικά την μητρική και έληξε η ιστορία
άσχετα με τον πόσο μου κόστισε σε χρόνο και χρήμα.

TearDrop
04-12-06, 01:14
To eshop αν συνεχίσει έτσι το βλέπω να κλείνει σε μερικά χρόνια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ after-sales support και απαράδεκτοι υπάλληλοι. Μιλάνε στο τηλέφωνο και βαριούνται, δεν ξέρουν τις τους γίνεται και η μηχανοργάνωση τους συγκρίνεται άνετα με ενα συνοικιακό μαγαζάκι.

Εμένα προσωπικά με έχουν χάσει απο πελάτη εδώ και πολύ καιρό. Προτιμώ να πάω στο Πλαίσιο, να δώσω 40-50 ευρώ παραπάνω αλλά να ξέρω οτι σε περίπτωση προβλήματος θα έχω άψογη εξυπηρέτηση και φυσικά αντικατάσταση χωρίς πολλά πολλά.

Κρίμα γιατί το eshop ξεκίνησε με διαφορετική νοοτροπία αλλά στην πορεία το χάσανε εντελώς και καταντήσανε εταιρία της αρπαχτής.

xerd
28-12-06, 21:01
το e-shoλειτουργεί με franchise και ξέρω από φίλους πως ενώ στην Στουρνάρη στο Κεντρικό (κάνω λάθος; διότι δεν μένω Αθήνα και δεν γνωρίζω) τα πράγματα είναι σχετικά καλά στα υπόλοιπα τα πράγματα είναι κάπως περίεργα.. από προσωπική εμπειρία έχω βιώσει σε άλλο e-shop πολλά από όσα αναφέρονται σε αυτό το θέμα ευτυχώς δεν χρειάστηκε να έχω service ακόμα αλλά συμφωνώ απόλυτα με την άποψη του να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω στο πλαίσιο αλλά να ξέρεις πως θα εξυπηρετηθείς άμεσα.

Artemius
28-12-06, 21:18
προτεινω να υποστηριξουμε το μαγαζι της γειτονιας μας,πολης μας κτλ...αρκετα μ'αυτους..

το γελάς?

στη γειτονιά μου άνοιξε ολοκαίνουριο "μηχανάδικο"...θα πάω μια βόλτα να δώ τι παίζει...πάντως φευγαλέα που πέρασα από την βιτρίνα τις προάλλες είδα CM Stacker κουτί!

:respekt: στο συνοικιακό μαγαζί...αμέσως ανέβηκε στα μάτια μου!:oneup:

Torrentoo
29-12-06, 17:27
Ναι ρε παιδιά, συμφωνώ ότι στο πλαίσιο υπάρχει άμεση και σίγουρη εξυπηρέτηση! Και εγώ πάντα προτιμάω ΠΛΑΙΣΙΟ..! Όμως... τώρα θέλω να συνθέσω ένα υπολογιστή και στο SITE της κάθε εταιρείας υπάρχουν ειδικές σελίδες για σύνθεση υπολογιστή! Από ότι βλέπω όμως, το eshop έχει σαφώς περισσότερες επιλογές στα διάφορα είδη hardware και μάλλον αυτή τη φόρά (αν και δεν το θέλω) γέρνω στη πλευρά τους..

@ ADSLgr.com All rights reserved.