PDA

Επιστροφή στο Forum : hol your friend



Georgevtr
23-05-11, 16:32
Πολύ καλή κίνηση της hol.Συστήνεις 5 φίλους και έχεις 100€ έκπτωση :clap:

holyourfriend (http://www.hol.gr/holyourfriend/)

ribo7
26-12-11, 16:04
Μερικές απορίες για το "hol your friend"..

Στους όρους χρήσης http://www.hol.gr/GR/home/Documents/mgm_terms.pdf , παρατήρηση 8 λέει: "Τα δωρεάν μηνιαία πάγια αφορούν τις βασικές μηνιαίες χρεώσεις και όχι σε επιπρόσθετες υπηρεσίες (π.χ. στατική IP, πακέτο χρόνου ομιλίας, κλπ)."
Άρα αν ο φίλος μου κάνει αίτηση και επιλέξει π.χ. extra ένα πακέτο ομιλίας προς κινητά 3Ευρώ, αντιλαμβάνομαι ότι τους 3 πρώτους μήνες θα πληρώνει τα 3 ευρώ.

Από την άλλη, αν κάνει μόνος του την αίτηση online που και εκεί λέει "3 μήνες δώρο", σε αυτή την περίπτωση οι 3 μήνες αφορούν όλο το λογαριασμό ή μόνο το πάγιο?
Γιατί αν αφορούν όλο το λογαριασμό, αυτόν δε τον συμφέρει να κάνει αίτηση μέσω το "hol your friend".

Ρωτάω στο forum μήπως ξέρει κάποιος από προσωπική χρήση γιατί δεν εμπιστεύομαι και πολύ την τεχνική υποστήριξη (αν και θα πάρω και ένα τηλεφωνάκι).
Δηλαδή κάποιος που έχει κάνει online αίτηση και έχει επιλέξει και extras, τους 3 πρώτους μήνες πλήρωσε κάτι? (εγώ τώρα ενεργοποιήθηκα και δεν έχω ακόμα λογαριασμό να δω χρέωση και θέλω να προτείνω 2 φίλους)

Ευχαριστώ!!

Vitruvian78
26-12-11, 22:00
Οι τρείς μήνες είναι δώρο για το πακετο που θα επιλέξεις....υποθέτω και τα πρόσθετα 3€ αλλά δεν μπορώ να σου μιλήσω με σιγουριά! Θα πρέπει να το επιβεβαιώσεις με την εξυπηρέτηση πελατών...

reuenthal
28-12-11, 00:05
Πολύ καλή κίνηση της hol.Συστήνεις 5 φίλους και έχεις 100€ έκπτωση

Αγαπούλα.... την κουκούλα!

thomNikolaou
29-12-11, 18:42
Φαίνεται να έχει επιτυχία στις τακτικές Μάρκετινγκ που ακολουθεί πράγματικά, μακάρι να είχε την ίδια επιτυχία και το δίκτυό της χεχε.

Lapetr
31-12-11, 03:02
έχουν βγει και ψάχνουν πελάτες με το σουφέκι ή μου φαίνεται?

Didimos_GR
31-12-11, 15:53
Φαίνεται να έχει επιτυχία στις τακτικές Μάρκετινγκ που ακολουθεί πράγματικά, μακάρι να είχε την ίδια επιτυχία και το δίκτυό της χεχε.

Όπως ας πούμε..... για πες τον δικό σου πάροχο ; :rolleyes:

Πρόσεχε μην δαγκώσεις καμια φορά την γλώσσα σου και δηλητηριαστείς !
400+ μηνύματα από τα οποία τα μισά είναι "χολή" και "κεραυνοί" προς HOL !!!
Καλή φάση.... :lol:

thomNikolaou
03-01-12, 16:42
Αυτή τη στιγμή είμαι στο χωριό και δουλεύω με την σύνδεση cyta που έχει κάνει
ο αδερφός μου. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη εταιρία
και δεν θα την διάλεγα.
Τώρα για την υπερβολή σου σε σχέση με τα σχόλια μου για την hol φαντάζομαι
προέρχεται από κάποια σχέση που έχεις με την συγκεκριμένη εταιρία και την κατανοώ.
Εγώ είπα ότι ακούω από φίλους μου και ότι διαβάζω στα forums που συμμετέχω ότι
δηλαδή δεν έχει καθόλου σταθερό δίκτυο η αίσθηση μου αυτή είναι, και αυτό αναφέρω
συγνώμη.

pRieStaKoS
05-01-12, 13:37
Αυτή τη στιγμή είμαι στο χωριό και δουλεύω με την σύνδεση cyta που έχει κάνει
ο αδερφός μου. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη εταιρία
και δεν θα την διάλεγα.
Τώρα για την υπερβολή σου σε σχέση με τα σχόλια μου για την hol φαντάζομαι
προέρχεται από κάποια σχέση που έχεις με την συγκεκριμένη εταιρία και την κατανοώ.
Εγώ είπα ότι ακούω από φίλους μου και ότι διαβάζω στα forums που συμμετέχω ότι
δηλαδή δεν έχει καθόλου σταθερό δίκτυο η αίσθηση μου αυτή είναι, και αυτό αναφέρω
συγνώμη.

Αν δεν εχεις περασει απο το δίκτυο, δεν μπορεις να εκφέρεις γνώμη.....Ο καθένας μπορεί να λέει οτι θελει

Vitruvian78
05-01-12, 18:11
Μια χαρά είναι το δίκτυο της......μην λέμε ό,τι θέλουμε!

a.libe
06-01-12, 02:21
Αυτή τη στιγμή είμαι στο χωριό και δουλεύω με την σύνδεση cyta που έχει κάνει
ο αδερφός μου. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη εταιρία
και δεν θα την διάλεγα.
Τώρα για την υπερβολή σου σε σχέση με τα σχόλια μου για την hol φαντάζομαι
προέρχεται από κάποια σχέση που έχεις με την συγκεκριμένη εταιρία και την κατανοώ.
Εγώ είπα ότι ακούω από φίλους μου και ότι διαβάζω στα forums που συμμετέχω ότι
δηλαδή δεν έχει καθόλου σταθερό δίκτυο η αίσθηση μου αυτή είναι, και αυτό αναφέρω
συγνώμη.

ωραια...απο ενα χωριο και μια συνδεση θα απερριπτες την εταιρεια...δεν θα την διαλεγες ειδικα για το χωριο εκει που εισαι..μην γενικευετε μεμονωμενα περιστατικα

bolos
10-01-12, 00:18
Παιδια την πάτησα εκανα κ γω HOL your Friend και περιμενα σαν χανος το δώρο μου!
Πέρνω τηλ. λεει τον αλλο μήνα.
Πέρνω τον αλλο μήνα κ τι λεει ο εκπροσωπος:
Εχει κανει καινουρια συνδεση κ ΔΕΝ ισχυει η προσφορα για νεα νούμερα παρα μόνο εαν ερθουν απο αλλο πάροχο!!
Δλδ το οτι τον πήρα απο το χερακι και σας τον εφερα δεν ισχυει!!
Ελεος ρε παιδια ΚΟΡΟΙΔΙΑ!!!!!

valen_gr
10-01-12, 00:53
Οπως αναφερει και απο πανω ο ribo τους ορους χρησης, ριξε μια ματια.
Ειδικοτερα στον ορο 2 (http://www.hol.gr/GR/home/Documents/mgm_terms.pdf).

Νεα αριθμοδοτηση (νεα γραμμη) δεν ειναι φορητοτητα αριθμου (μεταφορα γραμμης απο αλλο παροχο).
Πριν κραξεις, αφιερωσε 30'' να διαβασεις τι ισχυει.
Εμενα τοσο με πηρε να φτασω στον ορο 2 .

bolos
10-01-12, 01:37
Οπως αναφερει και απο πανω ο ribo τους ορους χρησης, ριξε μια ματια.
Ειδικοτερα στον ορο 2 (http://www.hol.gr/GR/home/Documents/mgm_terms.pdf).

Νεα αριθμοδοτηση (νεα γραμμη) δεν ειναι φορητοτητα αριθμου (μεταφορα γραμμης απο αλλο παροχο).
Πριν κραξεις, αφιερωσε 30'' να διαβασεις τι ισχυει.
Εμενα τοσο με πηρε να φτασω στον ορο 2 .
Δεν κραζω επειδη δεν το διαβασα κραζω τον ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ που εφαρμοζει στους πελάτες που θέλει να κερδισει απο καποιον αλλο και στους νεους συνδρομητες με νεα γραμμη!Εξαλλου αναφερει νεες συνδεσεις και αυτους που ερχονται απο αλλον πάροχο.
Ομως δεν μου εξηγησες ακομα την λογική του όλου πράγματος!

valen_gr
10-01-12, 20:54
επειδη εγραψες οτι περιμενες το δωρο σου σαν χανος εγραψα οτι εγραψα. Αν οντως το ειχες δει απο πριν οτι αφορα μονο σε συνδεσεις απο αλλαγη παροχου, τοτε δεν εχει νοημα να περιμενεις δωρο. Anyway.
Μια πιθανη εξηγηση παντως ειναι οτι εχει διαφορετικο κοστος για την εταιρεια μεταφορα γραμμης και διαφορετικο (σημαντικα μεγαλυτερο) σε κατασκευη νεας γραμμης, οποτε πιθανοτατα εκει να μην παιρνει για "δωρα" .

bolos
10-01-12, 22:10
επειδη εγραψες οτι περιμενες το δωρο σου σαν χανος εγραψα οτι εγραψα. Αν οντως το ειχες δει απο πριν οτι αφορα μονο σε συνδεσεις απο αλλαγη παροχου, τοτε δεν εχει νοημα να περιμενεις δωρο. Anyway.
Μια πιθανη εξηγηση παντως ειναι οτι εχει διαφορετικο κοστος για την εταιρεια μεταφορα γραμμης και διαφορετικο (σημαντικα μεγαλυτερο) σε κατασκευη νεας γραμμης, οποτε πιθανοτατα εκει να μην παιρνει για "δωρα" .
Ναι αυτο το καταλαβα και εγω!
86€ πλήρωσα για τελη νεας συνδεσης!
Και φυσικα και αυτο αναγραφοταν......
στα ψιλα γραμματα

Vitruvian78
11-01-12, 00:52
Το κόστος λογικά ειναι υψηλό για την κατασκευή νέας γραμμής, διότι τις γραμμές τις φτιάχνει ο ΟΤΕ και οι πάροχοι τις αγοράζουν ουσιαστικά απο τον ΟΤΕ. Οι υπάρχουσες γραμμές κατά τη φορητότητα εχουν χαμηλότερο κόστος απόκτησης.

kanonias
13-01-12, 02:27
Εγώ πάντος το έλαβα το δωράκι μου. Σύστησα ένα φίλο και 20€ πιστώθηκαν στον λογαριασμό μου

Σταυροφόρος
22-02-13, 23:11
Αν κατάλαβα καλά στην προσφορά αυτή ο συστήνων κερδίζει €20 ενώ ο συστηνόμενος τίποτα;

Vitruvian78
23-02-13, 00:57
O συστηνόμενος παιρνει ετησια εκπτωση, που ετσι κι αλλιως θα επαιρνε αν εκανε και μονος αιτηση. Απλα επιβραβευει εσενα που τον συστηνεις

Σταυροφόρος
25-02-13, 11:55
Στο πρώτο email που έλαβα με τίτλο «Κέρδισε με την hellas online» στις συχνές ερωτήσεις (http://www.hol.gr/GR/home/Documents/mgm_FAQ.pdf) έλεγε πως ο συστηνόμενος κερδίζει 3 μήνες δωρεάν πάγια, μετά από τηλεφώνημα στη HOL όμως με ενημέρωσαν ότι αυτή η προσφορά δεν ισχύει πλέον.

Vitruvian78
25-02-13, 14:47
Στο πρώτο email που έλαβα με τίτλο «Κέρδισε με την hellas online» στις συχνές ερωτήσεις (http://www.hol.gr/GR/home/Documents/mgm_FAQ.pdf) έλεγε πως ο συστηνόμενος κερδίζει 3 μήνες δωρεάν πάγια, μετά από τηλεφώνημα στη HOL όμως με ενημέρωσαν ότι αυτή η προσφορά δεν ισχύει πλέον.
Ναι ισχυε παλια, ομως με την ετησια εκπτωση που κανουν, ουσιαστικα βγαινει το ιδιο ποσο, με τους τρεις μηνες δωρο, αν το υπολογισεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.