PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαρέδεκτες HOL + ΟΤΕ



parido
05-10-06, 17:42
Σας γράφω τον πόνο μου,
Όλα ξεκίνησαν αρχές Αυγούστου που έκανα τα χαρτιά μου για το φοιτητικό της ΗΟL. Κάποια στιγμή αρχές Σεπτεμβρίου είχα dsl 1024 απο οτι ελεγε, η συμφωνια που ειχα κανει με τη HOL και το modem. Η μεγιστη ταχυτητα που ειχα ηταν μεχρι 30 όποτε έπεσε τηλ στη hol για παράπονα. Εστειλαν στο οτε βλαβη και ειπαν θα με ειδοποιησουν οποτε περιμενα. Στο μεταξυ φιλος οτετζησ σε αλλη περιοχη οχι στη Ν.Ιωνια που ειμαι εγω, προσπαθουσε και αυτος με κανα γνωστο του να κανει κατι για το προβλημα μου.Μεχρι και τη γραμμη ηρθε και μου μετρησε και δεν ειχε προβλημα απο το σπιτι. Δηλώνω κ εγλω βλαβη στον ΟΤΕ και δεν ηρθαν ποτε παρα αποχρωθηκε η βλαβη απο το συνεργειο που υποτιθεται οτι ηρθε και ειδε τη γραμμη. Τους ξαναπερνω τηλ και τους λεω να ξαναδηλωσουν βλαβη και περιμενω τωρα 2η μερα να ερθουν. Οστοσο η κατάσταση βελτιωθηκε και πιανω και 50kb/s καμια φορα!!!Παντως μεσο ορο ταχυτητασ εχω 35-40kb/s. Τρομερο ετσι? Ελαβα και mail απο τη hol(μετα απο 2 εβομαδεσ τουλαχιστον) οτι πηραν απαντηση απο τον οτε και οτι διορθωθηκε το προβλημα. Αυριο θα παρω τηλ να τους κραξω περισσοτερο γιατι ειναι απαραδεκτο να σε γραφουν ετσι ενα ματσο ανθρωποι που βαριουνται να κανουν τη δουλεια τους σωστα και μην ακουσω οτι εχουν πολλες βλαβες και κατι τρεχει στα γυφτικα. Ασ δουλευουν με αργουσ ρυθμουσ εστω αλλα να λυνανε τις βλαβες. Αυτα εν ολιγης...

mevan
05-10-06, 18:51
Welcome to the club!!!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=50873

parido
05-10-06, 19:47
εκανες κατεγγελια? τι εγγινε?που εχει μεινει το θεμα?

chris40
05-10-06, 22:02
ενα χρονο δινω βλαβη την γραμμη στον οτε....και τεχνικος ζητησα να ερθει.,...οσο τον ειδατε εσεις αλλο τοσο τον ειδα κι εγω....η hol με διαβεβαιωνει οτι εχει κανει την γραμμη 1024 ο οτε με εχει ακομα 512 και πανο απο 30 δεν κατεβαζω....δεν λεω οτι δεν γνωρισε δοξες η γραμμη αλλα ειταν τοσο λιγο που το θυμαμαι σαν ονειρο..( και ονειρο θα μεινει )...


φιλικα chris 40

apagal
06-10-06, 16:15
Ελλάδα Ελλαδάρα μου.Μόνο αυτό θα σου πω.Κουράγιο και υπομονή.

parido
10-10-06, 13:32
Ήρθε σημερα τεχνικος το κοιταξε (κάπως) και μου ειπε οτι θα μου αλλαξει γραμμη... αντε να δουμε τι θα δουμε οταν θα γινει η αλλαγή...

@ ADSLgr.com All rights reserved.