PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως κανω διακοπη συνδεσης στη HOL?



Σελίδες : 1 [2]

parsifal
20-09-11, 14:27
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή:


Πριν λίγο αντιμετώπισα κι εγώ πρόβλημα στην προσπάθειά μου να διακόψω υπηρεσία Double Play που λάμβανα από την HOL / Hellas On Line / hellas online, γιατί δεν είχα παραθέσει το ακριβές «λεκτικό της ημέρας» που ανέμεναν
Φοβάμαι μήπως και η όλη ιστορία με το «λεκτικό» λειτουργεί προσχηματικά για να δώσει πίστωση χρόνου στην εταιρεία είτε για τη σε δεύτερο χρόνο απόπειρα τηλεφωνικής μετάπεισης του πελάτη είτε για πώληση νέας υπηρεσίας σε αντικατάσταση της υπό εξέτασιν είτε για μερικές έξτρα ημέρες που η υπηρεσία παραμένει ενεργή (και οι οποίες μεταφράζονται σε έξτρα χρηματικό κέρδος για τον πάροχο)
Καθώς «κυκλοφορούν» διάφορες βερζιόν του, το εν λόγω «λεκτικό» φαίνεται πως αλλάζει από καιρού εις καιρόν, ίσως και ανά πελάτη(-ες)
Στον ιστότοπο της εταιρείας ούτε για δείγμα δεν υπάρχει πρότυπη φόρμα/έντυπο για την αίτηση διακοπής, που θα ξεκαθάριζε υπεύθυνα τα παραπάνω θέματα


σας παραθέτω το πλήρες περιεχόμενο του SMS που μου έστειλε υπάλληλος της εταιρείας σήμερα 20/9/2011 με το ακριβές «λεκτικό»:



HOL: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΒΡΟΧΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ 21ΧΧΧΧΧ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΑΔΤ ΣΤΟ Fax 2130005150



Επίσης, για την ευκολία σας, παραθέτω σε μορφή PDF ένα κενό έντυπο αίτησης γενικής χρήσης, στο οποίο έχω προσυμπληρώσει το ως άνω λεκτικό:

91250

Πριν να εκτυπωθεί, να υπογραφεί και να σταλεί στον αριθμό FAX που αναφέρεται πιο πάνω (2130005150, τουλάχιστον σήμερα 20/9/2011 και στην περίπτωσή μου), για να προστεθούν τα εκάστοτε προσωπικά στοιχεία του καθενός προτείνω στους χρήστες Windows να χρησιμοποιήσουν το άριστο freeware PDF reader πρόγραμμα PDF-XChange Viewer (http://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-viewer), το οποίο διατίθεται και σε portable μορφή και επιτρέπει με πολύ εύκολο τρόπο την προσθήκη πεδίων κειμένου επάνω σε ένα υπάρχον PDF.


Τέλος, αν κάποιο μέλος του forum προσπαθήσει στο μέλλον να διακόψει υπηρεσία που λαμβάνει από την HOL και συναντήσει πρόβλημα με το «λεκτικό» ή τη σύνταξη της αίτησης και έχει υπ' όψιν του το παρόν topic ή πέσει επάνω σε αυτό κατόπιν αναζήτησης, καλό θα ήταν να ενημερώσει με post για τη δική του περίπτωση!

ikyriakidis
20-09-11, 15:34
Εμένα αρνήθηκαν να μου κάνουν διακοπή και παρόλο που έχει γίνει διακοπή της τηλεφωνικής σύνδεσησ του ΟΤΕ αυτοί συνεχίζουν και στέλνουν λογαριασμούς.Που μπορώ να απευθηνθώ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.