PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αποσυνδέσεις



Levin20v
25-05-11, 09:13
Καλησπερα παιδια εδω και 2-3 βδομαδεσ εχω προβλημα με την hol πεφτει το enternet για κανενα λεπτο και επανερχετε μονο του χωρις να κανω το οτιδηποτε, τη αλλαξα modem τη μιλησα με τεχνικους απο τη hol τη αλλαξαν ρυθμισεις με τα λεγομενα τα δικα τους συνεχιζετε το ιδιο προβλημα μπορει να με βοηθειση καποιος?

NoMoreDos
25-05-11, 11:14
Μαζί με το Ethernet μήπως πέφτει και το κανονικό internet;Γιατί έτσι εξηγείτε.Κοίταζε τα φωτάκια όταν πέφτει να δεις τη γίνεται.

geonet
25-05-11, 11:16
είσαι σίγουρος ότι πέφτει μόντο το ethernet ή όλη η σύνδεσή σου?. ίσως είναι κάποιο πρόβλημα - παρεμβολή στην γραμμή σου που κόβει στιγμιαία τον DSL.

Levin20v
26-05-11, 09:59
το online το λαμπακι σβυνει εντελως και το adsl αναβοσβηνει αλλα μου ειπε ενας φιλος μου να παρω τιλ την hol και να τουσ ροτησω αν εχει θορυβο το enternet οχι η γραμμη του τηλεφωνου...το εκανα και μιλησα με ενα παιδι το ποιο σωστο μαλλον απο ολη τη hol και μου ειπε ναι βλεπω ενα προβλημα στην γραμμη σου και πολλες αποσυνδεσης αλλα πρεπει πρωτα να στηλουμε τη βλαβη στον οτε και μετα αμα συνεχιστει το προβλημα θα στηλουμε τεχνικο να το κοιταξει απο κοντα παντος απο το τιλ που εκανα και μετα δν ειχα κανενα προβλημα...για να δουμε και σημερα...τι θα γινει

pan24
26-05-11, 10:01
μαλλον ενοεις internet και οχι ethernet

PhoenixV23
27-05-11, 22:25
Δεν ξερω τι μπορει να φταιει, παντως το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω καποιες φορες τωρα τελευταια..

lmih
29-05-11, 17:19
Και εγω σημέρα έχω αποσυνδέσεις!!! Τι στο καλό γίνεται γνωρίζει κανείς τίποτα??

vasileios13
29-05-11, 17:28
Όλοι έχουμε παιδιά...μην την ψάχνετε....................:viking

jdtech
30-05-11, 00:12
Επιβεβαιώνω κι εγώ ειδικά βραδυνές ώρες μια αποσυνδεση τη μέρα την έχω στάνταρ. Αυτό έχει ξεκινήσει εδώ και κανά δυο βδομάδες αλλά δεν είχα χρόνο να τσεκάρω με άλλο μόντεμ. Πάντως το γεγονός ότι είναι συγκεκριμένες ώρες δε μου κάνει πρόβλημα στο hardware.

lmih
30-05-11, 00:43
Κάπως έτσι είναι και σε μένα κανα δύο εβδομάδες περίπου αλλά όχι σε συγκεκριμένες ώρες. Άλλες φορές είναι το βράδυ και άλλες μεσημέρι.

Το θέμα είναι ότι κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει και απλά δεν μας έχουν ενημερώσει...!!!
Πάντως λογικά δεν πρέπει να είναι θέμα του router σου μιας και όλοι μας έχουμε το ίδιο φαινομένο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.