PDA

Επιστροφή στο Forum : Far Cry , Unreal Tournament 2004 , Battlefield Vietnam out !



BeholderX
16-03-04, 08:03
Κυκλοφόρησαν τα ξημερώματα τα
Far Cry (3 cd) και Unreal Tournament 2004 (6 cd)(και σε DVD versions και τα δύο)

Επίσης πριν από 2 ημέρες το Battlefield Vietnam

Και τα τρία είναι FPS βεβαίως βεβαίως (first person shooters).

Gamers του κόσμου njoy :)

Neo_Daywalker
16-03-04, 08:06
ΟΛΕΕΕΕΕΕ..! Τρέχω σήμερα στο Παπασωτηρίου να δω...

BeholderX
16-03-04, 08:18
Για τον Παπασωτηρίου δεν ξέρω, λίγο νωρίς μου φαίνεται, για το δίκτυο μιλούσα (βλέπε e2dk :) )

chrispen
16-03-04, 12:00
το vietnam suck το farcry ειναι ενα dvd και όσο καλο και αν είναι ΔΕΝ το κατεβαζω

elapse
16-03-04, 12:47
όντως γίνεται χαμός στο downloading!!!πρώτη φορά βλέπω τόσους πολλούς peers(ut2004,farcry) ;-)

BeholderX
17-03-04, 07:11
chrispen wrote:
το vietnam suck το farcry ειναι ενα dvd και όσο καλο και αν είναι ΔΕΝ το κατεβαζω


Υπομονή θέλει. Θα κάνει 20 μέρες να κατέβει το καθένα σε DVD, αλλά δεν με χαλάει καθόλου...

To Gamespot πάντως δίνει στο Unreal Tournament 9.4/10 !!! και στο Battlefield: Vietnam 8.5/10 ! Και είναι από τα καλά reviewing sites.

http://www.gamespot.com/pc/action/battlefieldvietnam/review.html
http://www.gamespot.com/pc/action/ut2004/review.html

Dsltech
17-03-04, 10:55
κατεβαζω το far cry απο χτες και ειμαι στο 12% σε 3-4 μερουλες νομιζω να το εχω, μετα παμε για unreal tournament. Αν και βλεπω να τα κατεβαζω απο USENET μολις σκασουν μυτη και εκει, τουλαχιστον να τα εχω σε 2 μερες.

chat1978
17-03-04, 12:09
Ρε παιδιά το UT2004 φαίνεται κορυφαίο από το Demo.
Πριν συνεχίσω να ξεκαθαρίσω. Το πρώτο UT ήταν απίστευτο ενώ το UT2003 ήταν μια πατάτα που αντέγραφε το Quake (αυτή ήταν η αίσθηση μου και δεν μπορώ να την περιγράψω αλλιώς)
Όμως έχω κάποιες ενστάσεις για το UT2004. Στις μάχες μέσα έχω την αίσθηση ότι με το που μπαίνεις μέσα όλοι βαράνε εσένα και το θεωρώ χαζομάρα. Επίσης το AI παρόλο που ουσιαστικά είναι βελτιωμένο μόνο στην κίνηση των χαρακτήρων (δηλαδή να μην κάθονται ακίνητοι) είναι λες και έχουν cheat. Αισθάνομαι ότι υπάρχει μεταβλητό damage multiplier ανάλογα με το επίπεδο δυσκολίας. Μεταβλητό ποσοστό επιτυχίας υπήρχε πάντα. Δεν ήταν έτσι στο πρώτο UT. Απλά εκεί ήχαν φοβερη ευστοχία. Και δεν τα λέω αυτά τυχαία καθώς πέζω σε Adept και Μasterfull (κάποιο θα πούν σιγά τα λάχανα). Η εμπειρία μου από το Deathmatch πάντα στο demo είναι ότι μετά το Skilled ενώ του είχα για πλάκα άρχισα να χάνω πολύ εύκολα. Και μετά από πολλές φορές παρατήρησα ότι εγώ σε ίδιους χρόνους damage με κάποιο όπλο δεν τους έσφαζα αλλά αυτή με είχαν σφάξει νωρίτερα. Χαρακτηριστικά το pulse rifle (δεν ξέρω αν έτσι λέγεται ακόμα).

Χμμμμ ίσως να βγήκα και λίγο εκτός θέματος. Αν ναι το πάμε σε άλλο thread.

BeholderX
18-03-04, 21:04
Εγκατέστησα το Battlefield: Vietnam, και έχω να πω ότι είναι πολύ καλό.
Πολύ προσεγμένο, εξελιγμένο AI σε σχέση με το original BF1942 (με έχουν σκίσει! στο hard), ωραία οχήματα, φοβερά ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ (που επιτέλους τα κρατάω στον αέρα για αρκετά λεπτά!) και φανταστική ατμόσφαιρα και μουσική. Μου θυμίζει χαλαρά την ταινία "Apocalypse Now".

Εξαιρετικό soundtrack μέσα στο παιχνίδι !

Μερικά από τα κομμάτια:
Jefferson Airplane - "Somebody to Love" πολύ καλό
CCR - "Fortunate Son"
The Troggs - "Wild Thing"
The Trashmen - "Surfin' Bird"
Edwin Starr - "War"
Deep Purple - "Hush"
Canned Heat - "On the Road Again"
Bobby Fuller Four - "I Fought the Law"
Joe Cocker - "The Letter"
Martha and the Vandellas - "Nowhere to Run"

Γενικώς, ενθουσιασμένος ! :D

sn00p
18-03-04, 23:48
Το ut2004, έχει ηλίθια Bots, ναι όλοι εσένα πυροβολάνε και ναι έχουν insane Aim με όλα τα guns :P Αλλά έχει πολύ (and I do mean ΠΟΛΥ) καλό Multiplayer. Το κατέβασα πριν κάτι μέρες, έχω ήδη κάνει παραγγελία για το κανονικό (θέλω το serial :D).

To battlefield δεν το έχω παίξει ακόμη πιστεύω θα είναι πολύ καλό.
Το Far Cry δεν μου άρεσε από το demo. :lol:

AcidArrow
19-03-04, 02:59
Το Far Cry δε μου άρεσε και εμένα καθόλου (απο το demo πάντα). Το πολυδιαφημισμένο ΑΙ του μάλον ηλίθιο μου φάνηκε.. Τέσπα... Το UT2k4 θα το τιμήσω όμως όταν το δω σε μαγαζί εδώ πέρα. Αφού είναι multiplayer only δε νομίζω ότι έχει νόημα να πάρει κανείς με... άλλα μέσα :D

flex
19-03-04, 03:48
Το σπασμένο unreal δεν παίζει online;
Οχι ότι ενδιαφέρομαι για το σπασμένο, έτσι πληροφοριακά ρωτάω. 8)
Το παλιό πάντως το unreal tournament έπαιζε χωρίς πρόβλημα απ' ότι μου έχει πει ένας γνωστός μου που έχει πειρατικά :shock: προγράμματα...

Υ.Γ Παιδιά προσοχή κυκλοφορουν πολλά fake ut2004

moralas
19-03-04, 03:54
ναι δεν παιζει μαλλον.. τουλαχιστον το 2003 δεν επαιζε. εμενα με ενδιαφερουν τα σπασμενα. αλλα δυστιχως δεν θα παιζει. αλλα ευτιχως υπαρχουν και τα video clubs...

chrispen
19-03-04, 04:10
φυσικά και παίζει σε cracked servers βέβαια ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ. 'Επρεπε να το πώ.. :lol:

sn00p
19-03-04, 04:53
και το ut2004 αλλά και το ut2003 έπαιζαν κρακαρισμένα Online αλλά μόνο σε "cracked" servers, σχεδόν όλοι οι ελλινικοί servers είναι cracked so, no probs:>

Απλά αν θέλει κάποιος να παίξει σε ξένο server τότε θα χρειαστεί original game;>

Πάντος και original εγώ το παράγγειλα απο www.play.com για 18λιρες που αντιστοιχούν σε 27περίπου ευρό, τελική τιμή. Επίσης το υτ2004 θα περιέχει και ένα μικρό απόκομμα, που αν το στήλεις στην Έπικ, μαζί με το εξώφυλλο του μάνιουαλ του υτ2003 , σου δίνει 10$ πίσω =]

BeholderX
19-03-04, 05:52
Σχετικό με το BF: Vietnam και το "Somebody to Love", αν δεν βαριέστε, ψάξτε το
Boogie Pimps - Somebody To Love (Sexy Girl Version).mpg (47 Mb)
αρχείο στο e2dk. Ειναι videoclip. Το τραγούδι το έχουν σκοτώσει δυστυχώς, αλλά το video μέρος αξίζει.
Δείχνει babies να κάνουν parachuting προς ένα πολύ ενδιαφέρον προορισμό :) (όποιος έχει δει καλύτερο videoclip ας μου πει!)

xenbast_
19-03-04, 09:47
40% το φαρ κραι...ο κολλητός το ανριαλ στο 35%...πολύ κίνηση στο τόρρεντ για πάρτη τους :shock:

chat1978
19-03-04, 11:06
Το ut2004, έχει ηλίθια Bots, ναι όλοι εσένα πυροβολάνε και ναι έχουν insane Aim με όλα τα guns

Επειδή φαίνεται να το εννοείς, (κάπως μου φαίνεται ότι μπορει και να μην το εννοείς χωρις παρεξήγηση)
Επιτέλους κάποιος που συμφνωνεί γιατί μου λένε μ....ς οι φίλοι μου και ότι είμαι υπερβολικός.
Και τουλάχιστον από το Demo μα έλεος, τι Damage είναι αυτό που κάνουν τα Bots στο UT2004??

Ν δεχτώ την απιστευτη ευστοχία καθώς αυτό αφορά το παράγοντα ικάνοτητα. Αλλά σχετικά με το Damage, αυτό είναι σαν cheat.
Και εμείς για Lan πάντως το περιμένουμε. Πέζει μάλλον αυτό το ΣΚ.
Θα επαληθεύσω κάποια πράγματα.

ogenikos
19-03-04, 21:00
....... Αφού είναι multiplayer only δε νομίζω ότι έχει νόημα να πάρει κανείς με... άλλα μέσα :D
Λάθος, δεν είναι μόνο multiplayer! έχει και πολύ δυνατο single player.....

snips
01-04-04, 20:30
τι pings πιάνετε σε αυτά τα παιχνίδια με 384?
ΔΠεριμένω ενεργοποίηση! ΔΕΝ έχω πάρει ακόμα MODEM!
Μένω ΛΗΜΝΟ που σημαίνει καθαρότατο DSLAM...δεν πρέπει να είναι πάνω από 2 αυτοί που έχουν DSL στο νησί :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αλλά πειράζει που ρωτάω????

BeholderX
01-04-04, 20:58
Βάλανε στο γκασμαδονήσι DSL ? :evil: Ολα τα είχε η Μαριωρή, ο φερετζές της έλειπε.

Δεν κοιτάνε πρώτα να φτιάξουν το δίκτυο της ΔΕΗ και της ΕΥΔΑΠ, που στην πρώτη κακοκαιρία τα παίζουν και τα δύο. Εφαγα 6 μήνες χιόνια, ψωφόκρυο, βροχές και άεριδες και τα ξέρω από πρώτο χέρι...

Dreamkid
02-04-04, 14:23
πάντως το Far Cry έχει πολύ καλό SP...αξίζει να το παίξετε...γιά το μούλτι δεν μπορώ να πώ ζητάει reg key :( :( :(

sn00p
02-04-04, 16:41
rofl εγώ πάντος δεν παίζω καθόλου με bots το υτ2004, μονο ονλάιν (μου ήρθε και ορίτζιναλ απο υκ 27ευρό =Δ) και είναι ωραίο παιχνιδάκι :>

Νομίζω πως το damage που κάνουν τα Bot δεν είναι ενισχυμένο (απλώς λόγο της ευστοχίας κάτι όπλα σαν το shaft κάνουν μαξ damage γιατί το τρώς ΟΛΟΟΟΟΟΟΟ =] )

αναμένουμε το painkiller =]

dantouan
02-04-04, 19:34
Μολις τελειωσα το FAR CRY και το UT2004 αλλα σε αυτο που πραγματικα γινεται της ποπης :wink: ειναι το COLIN MCRAE 04-δεν εχω ξαναδει ποτε 15.000 peers σε κανενα αλλο file-

panos72
05-04-04, 12:43
προσπαθώ να συνδεθώ online με το battlefield vietnam και αφού βρίσκω τον server μου βγάζει ένα μήνυμα "error. data differs from server"
τι θέλει να πει ο ποιητής :?:

panos72
06-04-04, 12:49
καμμιά ιδέα κανείς :?:
μόνο σε LAN μπορείς να παίξεις multiplayer :?:
Η υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα :wink:

pipitop@pi
20-04-04, 18:45
ρε παιδια μπορει να πει καποιος ποιες ειναι οι απαιτησεις του far cry???γιατι ακουω κατι τρελα πραγματα...

BeholderX
20-04-04, 19:42
Μην ακούς βλακείες.

Αν τα βάλεις όλα στο maximum, λογικό είναι να θέλει γερό μηχάνημα.
Αν συμβιβάζεσαι με normal settings, με μια GeForce4-MX και P-1.8 και 512 μνήμη, θα στο παίζει μια χαρά.

Υπόψιν: οι μισοί χρήστες ΑΤΙ καρτών έχουν διάφορα προβλήματα με το παιχνίδι, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ. Φταίει το engine του παιχνιδιού, και ακόμα οι ηλίθιοι της UBIsoft δεν έχουν βγάλει patch παρόλο που βουήζει όλο το internet με τις ανοησίες τους και τα προβήματα του game. Ιδίως για καρτες σειράς 8500-9200.

Ρίξε μια ματιά στο official forum και θα καταλάβεις:
http://ubbxforums.ubi.com/6/ubb.x?a=frm&s=400102&f=170106891

ogenikos
20-04-04, 22:51
Ομολογώ ότι το Far Cry (αν και δεν είμαι φαν των αργών counter strike style παιχνιδιών) είναι παιχνιδάρα , τέλεια γραφικά, Α.Ι και physics καταπληκτικά, gameplay πόρωση, και το νερό του σαν να είναι αληθινό.
Μοιάζει πολύ με το Half Life 2, για όσους παίξαν την leaked version πριν κάμποσο καιρό.
Ομως για να απολαύσεις ένα τέτοιο παιχνίδι πρέπει να ανεβάσεις τα γραφικά στο high τουλάχιστον, πηγαίνει μέχρι very high, αλλα δεν θα καταλάβεις και μεγάλη διαφορά.
Με athlon xp 2800+ kai ati 9800 pro @ 1024x768 και 512 MB RAM τα fps παίζουν 45-70 στο high και στο very high 10-15 μείον, επίσης απο το high και πάνω προτείνεται 1 GB RAM για μικρότερο loading time και πιό smooth play klp.
Στο pc ενός φίλου μου με GF4 4600 παίζει @800χ600 με πολύ καλή απόδοση στα medium settings..
Πάντως εκτός του ότι το Far Cry είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι, είναι επίσης ένα παιχνίδι που σου φωνάζει ότι το pc σου θέλει αναβάθμιση.
Με την ΑΤΙ9800 pro δεν είχα ούτε ένα πρόβλημα μέχρι τώρα που κοντεύω να τελειώσω το single player, και επειδή η προηγούμενη κάρτα που είχα ήταν GF4MX όταν έπαιξα το demo πήγαινε μιά χαρά και δυό τρομάρες, δηλαδή χάλια μαύρα για να λέμε και την αλήθεια, σε normal settings....

kadronarxis
31-05-04, 12:40
Ένα είναι το multiplayer game:
Rainbow Six 3.....
Εκδόσεις: Raven shield - Athena Sword...
Κάθεστε και παίζετε τις παπαριές που παίζουνε 15-χρονα...
Στο athena sword, φαίνεται ποιος αξίζει.
Είσαι μαζί με άλλους 8 , από όλον τον κόσμο, εναντίον των τρομοκρατών, ή σε 2 teams των 8, και παίζετε μεταξύ σας.
Χρησιμοποιεί τη graphics engine του Unreal και του Far Cry..
Άνω των 16 λέει το κουτί...

Άντε γερά...

Για forum και τέτοια,
www.debris.gr/hellas/forum

30 Ευρώ και οι 3 εκδόσεις από Παπασωτηρίου.

dantouan
31-05-04, 13:07
Ένα είναι το multiplayer game:
Rainbow Six 3.....
Εκδόσεις: Raven shield - Athena Sword...
Κάθεστε και παίζετε τις παπαριές που παίζουνε 15-χρονα...
Στο athena sword, φαίνεται ποιος αξίζει.
Είσαι μαζί με άλλους 8 , από όλον τον κόσμο, εναντίον των τρομοκρατών, ή σε 2 teams των 8, και παίζετε μεταξύ σας.
Χρησιμοποιεί τη graphics engine του Unreal και του Far Cry..
Άνω των 16 λέει το κουτί...

Άντε γερά...

Για forum και τέτοια,
www.debris.gr/hellas/forum

30 Ευρώ και οι 3 εκδόσεις από Παπασωτηρίου.


Για παιξε φιλε λιγο και το Call of duty να μας πεις την γνωμη σου(οταν σταματησεις να παιζεις ασταματητα βεβαια... :P ) :wink: :wink: :wink:

kadronarxis
31-05-04, 13:20
Αμάν.
Καλά ρε dantouan, να φουντάρω από το παράθυρο τώρα;
Συγκρίνεις την super αντιγραφή του medal of honour, τ call of duty δηλαδή, με το rainbow six;
Ιεροσυλία τουλάχιστον.
Εντάξει αρκετά καλό, αλλά ο Β Παγκόσμιος πόλεμος πέρασε...Με το Μ1-300 θα προχωρήσουμε μπροστά;
Rainbow Six, διαδραματίζεται το 2005-2007, με πραγματικά όπλα όπως Μ16, Μ4,FNc,G3A4 κλπ.
Μάλλον δεν το έχεις δει dantouan... :P

dantouan
31-05-04, 13:30
Μιλαμε για παιχνιδιδαρα φιλε τωρα με πραγματικα γεγονοτα οχι για παραμυθια.. :wink: :wink: :wink:

snips
31-05-04, 13:52
Δίκιο..τα δύο παιχνίδια δεν συγκρίνονται...απλά γιατί ανήκουν σε διαφορετικές κατηγορίες. :lol: :lol: :lol:


Όχι και παιχνιδάρα το RvS. Καλό είναι,, αλλά μην τρελαθούμε....

kadronarxis
31-05-04, 14:37
Το ξέρω το call of duty...
Σε πετυχαίνει ο εχθρός 10 φορές, την 11η πεθαίνεις.
Στο rainbow six, στην πρώτη κουτσαίνεις, στην δεύτερη νεκρός.
Τέλοςπάντων, το παιχνίδι απεικονίζει πραγματικές δυνάμεις commando, που προσπαθούν να εξουδετερώσουν τρομοκράτες.
Όσο για το Μ1, αν σκόπευσες με αυτό στο πεδίο βολής στον Ελληνικό στρατό, δεν θα θες να το ξαναδεις μπροστά σου... :D

Άντε γερά.

snips
02-06-04, 10:26
΄ΡΕ παιδια ποιος ISP είναι τελικα ο καλύτερος για τα πραανφερθέντα games αλλά και γενικά για όλα τα εν δυναμει FPS για MULTIPLAYER?????

Dslmaniac
02-06-04, 11:50
Εντάξει το Cod δεν είναι και το κορυφαίο σε multiplayer, είναι γρήγορο, έχει δράση αλλά δεν είναι ούτε καν κοντά στο Counterstrike από άποψη πόρωσης. Για το rainbow six δε γνωρίζω, αλλά έπαιζα τα πρώτα της σειράς σε multiplayer και ήταν κορυφαία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.