PDA

Επιστροφή στο Forum : Υποβάθμιση αντι Αναβάθμισης HELP



nevrasthenikos
06-10-06, 16:02
Έχω onDSL kit στα 1024.
Προχθές, ενώ ήμουν συνδεμένος ξαφνικά αποσυνδέεται απο το Internet και το modem αρχίζει ξανά να συγρονίζεται...Εκεί που νόμιζα οτι θα συγχρονιστεί στα 2048 (εξ'αιτίας της αναβάθμισης των γραμμών) συγχρονίστηκε στα 768 ! Έχω πάρει πόσα τηλέφωνα στον ΟΤΕ και στον ΟΤΕnet για να δω τι γίνετε και κάποιες φορές μου λένε οτι δεν ξέρουν τι φταίει και άλλες μου λένε οτι είναι εξ'αιτίας της αναβάθμισης. Το θέμα είναι οτι αυτούς που ξέρω στην Κοζάνη (εκεί μένω) και έχουν ΑDSL, η γραμμή τους έχει ήδη αναβαθμιστεί (χωρίς να πέσει πρώτα). Το έχω αναφέρει και ως βλάβη στον ΟΤΕ αλλά ακόμα περιμένω...
Έγινε σε κανέναν άλλο αυτό το πράγμα (δηλ. να υποβαθμιστεί η γραμμή)

gkontos
06-10-06, 16:21
Έχω onDSL kit στα 1024.
Προχθές, ενώ ήμουν συνδεμένος ξαφνικά αποσυνδέεται απο το Internet και το modem αρχίζει ξανά να συγρονίζεται...Εκεί που νόμιζα οτι θα συγχρονιστεί στα 2048 (εξ'αιτίας της αναβάθμισης των γραμμών) συγχρονίστηκε στα 768 ! Έχω πάρει πόσα τηλέφωνα στον ΟΤΕ και στον ΟΤΕnet για να δω τι γίνετε και κάποιες φορές μου λένε οτι δεν ξέρουν τι φταίει και άλλες μου λένε οτι είναι εξ'αιτίας της αναβάθμισης. Το θέμα είναι οτι αυτούς που ξέρω στην Κοζάνη (εκεί μένω) και έχουν ΑDSL, η γραμμή τους έχει ήδη αναβαθμιστεί (χωρίς να πέσει πρώτα). Το έχω αναφέρει και ως βλάβη στον ΟΤΕ αλλά ακόμα περιμένω...
Έγινε σε κανέναν άλλο αυτό το πράγμα (δηλ. να υποβαθμιστεί η γραμμή)

Πρέπει να τους κυνηγήσεις λίγο. Το πιο πιθανό είναι να σε βάλανε κατά λάθος σε αναβαθμισμένη πόρτα 384 δηλαδή 768. Πάρε το 134 και ζήτα να μιλήσεις με επόπτη.

johnny21
06-10-06, 17:13
Κοίτα και αυτό:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45874

imm0ral
06-10-06, 18:12
Εγώ έκανα αίτηση για connx 1024,η γραμμή ενεργοποιήθηκε την προηγούμενη παρασκευή στα 768.Την δευτέρα πριν πάρω τηλ τον ΟΤΕ για να δω τι παίζει η γραμμή έγινε ξαφνικά 1024,οπότε οκ.Για καλό και για κακό κάνε τους ένα τηλέφωνο.

ownagE_
06-10-06, 18:16
Κι εμας που μας "αναβαθμιζουν" "κανονικα", τι καταλαβαινουμε ?
Χειροτερα απο πριν ειναι :p

nevrasthenikos
06-10-06, 18:37
Κοίτα και αυτό:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45874

Ωχχ!! Δεν το είχα δει!



Κι εμας που μας "αναβαθμιζουν" "κανονικα", τι καταλαβαινουμε ?
Χειροτερα απο πριν ειναι

:)

nevrasthenikos
31-10-06, 10:51
Μετά απο καθημερινά τηλέφωνα στο Οτε και Οτενετ απο την ημέρα που μου παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα, σήμερα (πριν μισή ώρα) μου αναβάθμισαν κανονικά τη γραμμή....:hmm:

Τουλάχιστον τώρα έχω 2048 :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.