PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΑΚΟΒΟΥΛΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ



nikos κρητη
27-05-11, 20:58
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΚΟΒΟΥΛΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ , ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ,ΕΧΕΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗ ΚΙΟΛΑΣ ,ΜΥΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ,ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ,ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ,Η ΣΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ,ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

DSLaManiaC
27-05-11, 21:21
Μόνο μέσω της υπηρεσίας του ΟΤΕ μπορεί να γίνει ακύρωση απόκρυψης.

emeliss
27-05-11, 22:16
Υποχρεωτικά μπαίνει προειδοποιητικό μήνυμα λόγω νομοθεσίας.
Δεν υπάρχει κάποιο μηχάνημα που να μπορείς να βάλεις.

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 4 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μπορείς να ζητήσεις αλλαγή αριθμού και να τον κάνεις μη ανακοινώσιμο.

gcf
27-05-11, 22:59
Μπορείς να βάλεις για router κάποιο fritzbox και οι κλήσεις με αποκρυψη θα απορρίπτονται.

alexasso
27-05-11, 23:14
θα συμφωνησω και εγω στο να αλλαξεις αριθμο , δεν ειναι και τιποτα πολυπλοκο , και μετα το δινεις μονο σε αυτους που θες και εχεις απολυτο ελεγχο για το ποιος σε παιρνει τηλ κτλ

2048dsl
09-06-11, 19:16
Δεν χρειαζετε να αλλαξεις κανενα αριθμο.
Θα πας να αγορασεις ενα Samsung GT-E2152 και θα του ενεργοποιησεις τιν επιλογη που μπλοκαρει τις εισερχομενες κλησεις με αποκρυψη. Ειχα και εγω μεγαλο προβλημα .μολις πηρα αυτο σωθηκα.το καλο ειναι οτι οταν παει να σε καλεσει ο καθε βλακας για να μην πω τιποτα αλλο, στο δικο του κινητο ακουει ηχητικο σημα κατηλημενου αριθμου και σε εσενα δεν χτυπαει καν το τηλεφωνο σου.απλος δεχεσε χωρις να ακουστει η κληση ,μηνυμα αναπαντητης.:eguitar

jkoukos
09-06-11, 19:26
Τι να το κάνει το κινητό;
Στο σταθερό του ΟΤΕ έχει πρόβλημα ο άνθρωπος.
Κι εγώ προτείνω Fritz!Box, όπως έγραψε και ο @gcf. Δοκιμασμένο και αποτελεσματικό.

gogos888
30-06-11, 09:33
Εκτός από την συσκευή της Samsung που ανέφερε ο φίλος 2048dsl υπάρχει και κάποια άλλη παρόμοια; Πάντα με την δυνατότητα φραγής κλήσεων με απόκρυψη. Ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.