PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση



vaggos_fromhell
06-10-06, 18:36
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σελίδα για το adsl της otenet που να δείχνει την ταχύτητα του providing. (όπως για παράδειγμα το ecare της tellas)

panthro
06-10-06, 19:45
Αν εννοείς κάποια σελίδα για μέτρηση της ταχύτητας της σύνδεσής σου δεν γνωρίζω. Υπάρχει ένα site το my.otenet.gr, όπου εκεί μπορείς να βλέπεις κάποια στοιχεία της σύνδεσής όπως το username, την ονομαστική ταχύτητα της σύνδεσης, το πότε ενεργοποιήθηκε και άλλα παρόμοια με αυτά.

vaggos_fromhell
06-10-06, 20:11
Αυτό το site που μου έδωσες δεν γράφει ταχύτητα. Εγώ θέλω ένα site (αν υπάρχει) που να λέει τη ταχύτητα πρόσβασης

sdikr
06-10-06, 23:57
Αυτό το site που μου έδωσες δεν γράφει ταχύτητα. Εγώ θέλω ένα site (αν υπάρχει) που να λέει τη ταχύτητα πρόσβασης

Αν κανεις Login Θα το δείς, αναφέρει s1, s2, s3

Geotzourmi
07-10-06, 01:10
που είναι αντίστοιχα 768, 1024 και 2048

vaggos_fromhell
07-10-06, 11:17
Και πού βλέπω αν είμαι s1, s2 ή s3; Δεν βλέπω να το γράφει πουθενά αυτό.

EDIΤ: Κανονικά πρέπει να μαι στο s2 αν έχει αναβαθμιστει και το providing

manoulamou
07-10-06, 11:54
Απ ο,τι ακουσα/διαβασα :oops: στην ΟΤΕνετ πρωτα αναβαθμιζεται
το providing και μετα η γραμμη, κανω λαθος?:hmm:
Κανονικα το αντιστροφο δεν πρεπει να γινεται?

panthro
07-10-06, 12:39
Απ ο,τι ακουσα/διαβασα :oops: στην ΟΤΕνετ πρωτα αναβαθμιζεται
το providing και μετα η γραμμη, κανω λαθος?:hmm:
Κανονικα το αντιστροφο δεν πρεπει να γινεται?

Αν δείτε και στο site δεν πουλάει πλέον 384, 512 και 1024 αλλά προϊόντα με τις αναβαθμισμένες ταχύτητες. Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι όλες οι συνδέσεις είναι αναβαθμισμένες από πλευράς οτενετ. Εξάλλου το έχει και σαν σημείωση λίγο πιο κάτω από τις τιμές των προϊόντων της.

Επισκεφθείτε το παρακάτω link ;)
http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslkit/ondslkitprices/

chfilis
11-10-06, 08:40
απο οτενετ εχουν αναβαθμιστεί όλες οι ταχυτητες. γιατί αυτό είναι πολύ πιο ευκολο να γίνει. πλεόν δεν εχει συνδεση 384 και 512. όλες οι συνδεσεις που έχει ειναι ή 768'η 1024 ή 2048. αυτό γίνεται και για δική της διευκόλυνση.....

γιατί ξέρει ότι από την πλευρά της ειναι ολα οκ και απλά περιμένει και την αλλαγή της γραμμής μιας αυτό απαιτεί καποιες τεχνικές εργασίες.επιπλεόν δεν μπορεί η οτενετ να λέει καθε μερα αναβαθμιστηκε αυτή, αυριο η αλλη. και να κανει αυτή την εργασία. το κάνει μια φορά(το έκανε οταν ηταν ακόμα πιλοτικο πρόγραμμα) και τελείωσε με αυτο το θέμα.απλά ενημερωτικά.

psps
23-10-06, 11:53
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σελίδα για το adsl της otenet που να δείχνει την ταχύτητα του providing. (όπως για παράδειγμα το ecare της tellas)


η οτενετ εχει αναβαθμήσει τις συνδέσεις αν δεν κάνω λάθος απο τέλος Αυγουστου.. μου εστειλε και σχετικο μειλ να με ενημερώσει γι αυτο.. άσχετο βέβαια αν ο οτε στην περιοχή μου τον διπλασιασμό τον έκανα μετα απο ενα μήνα!!!! καλη καρδια!!

manoulamou
23-10-06, 12:39
Ολοι οι ISps αποφασισαν να μην περιμενουν τον ΟΤΕ ποτε θα τελειωσει
και αναβαθμισαν τις υπαρχουσες συνδεσεις τους.
Εκει γυρω στα τελη Νοεμβριου θα διπλασιαστουν και ολες οι γραμμες.
ΟΧΙ η ΟΤΕνετ δεν εχει κατι αναλογο με το ecare της Tellas.
Αξιοπιστη μετρηση (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=31796) της συνολικης ταχυτητας;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.