PDA

Επιστροφή στο Forum : διακοπή τηλέφωνου



termar
27-05-11, 23:26
Ερώτηση πριν από 3 μέρες έκανα αίτηση στην forthnet για διακοπή τηλέφωνου λόγο μετακόμισης μου είπαν ότι σε δυο μέρες θα κοπή το τηλέφωνο . μια μέρα μετά την αίτηση το τηλέφωνο το κόψανε (φωνή) το adsl λειτούργει ακόμα παίζει να το ξέχασαν η το αφήνουν επίτηδες .επίσης θέλω να ρωτήσω πόσες μέρες θέλει να γίνει η μεταφορά στην forthnet μου είπαν γύρω στον 1,5 μηνά

ZhenXlogic
29-05-11, 13:08
Έκανα και εγώ μετακόμιση και ζήτησα μεταφορά γραμμής αυτά που είδα:


Την ημέρα που έκανα την αίτηση μεταφοράς έχασα την τηλεφωνία (μου είπαν ότι είναι υποχρεωμένη να το κόψουν)
H aDSL συγχρόνιζε στο παλιό σπίτι μέχρι και που έγινε η επίσκεψη του Si στο νέο σπίτι και έδωσε το ΟΚ
Και εμένα μου είπαν 1 ~ 1.5 μηνά χοντρικά η μεταφορά έγινε πολύ ποιο γρήγορα μπορείς να δεις εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4159352&postcount=681), έχω γράψει αναλυτικά την πορεία της μεταφοράς! ;)

Νikosanagn
29-05-11, 13:34
Mήπως έχει μείνει γιατί δεν έχει έρθει ακόμα η κλειδωμένη ip ? Νομίζω θέλει κάποιες ώρες...

termar
29-05-11, 16:34
Εμένα με συμφέρει να καθυστέρηση η μεταφορά γιατί στο σπίτι που θα μετακομίσω μένει άλλος αυτός έχει δικό του τηλέφωνο το όποιο θα το κόψη όταν φύγει δεν θέλω λοιπών να γίνει νωρίτερα η μεταφορά γιατί μπορεί να ύπαρξη πρόβλημα να μείνει αυτός που μένει χωρίς τηλέφωνο η να βρεθεί με 2 γραμμές

ZhenXlogic
29-05-11, 21:00
Εμένα με συμφέρει να καθυστέρηση η μεταφορά γιατί στο σπίτι που θα μετακομίσω μένει άλλος αυτός έχει δικό του τηλέφωνο το όποιο θα το κόψη όταν φύγει δεν θέλω λοιπών να γίνει νωρίτερα η μεταφορά γιατί μπορεί να ύπαρξη πρόβλημα να μείνει αυτός που μένει χωρίς τηλέφωνο η να βρεθεί με 2 γραμμές

Μα οπός και να έχει θα σε καλέσει τεχνικός (Si) για να κλήσεις rv για να γίνει η μικτονομιση της γραμμής διαφορετικά δεν λειτουργεί τπτ. ;)

termar
29-05-11, 21:25
Ευχαριστώ θα περιμένω και ο θεός βοηθός αλήθεια στην νέα χωρά στα χάνια και συγκεκριμένα στην Πειραιώς πως τα πάει η forthnet γιατί στην χαλεπά που μένω χάλια μαύρα με 46,5 Attenuation ελπίζω στην νέα χωρά να είναι καλυτέρα τα πράγματα

termar
30-06-11, 01:15
25/05/2011 17:00 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
24/05/2011 18:27 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
24/05/2011 18:27 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
24/05/2011 18:25 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet


Επισημαίνεται ότι η εφαρμογή αφορά αποκλειστικά αιτήματα ενεργοποίησης ΝΕΩΝ γραμμών.
Η εφαρμογή δεν καλύπτει αιτήματα που αφορούν σε μετατροπές ή μεταφορές των υπαρχόντων γραμμών. Για τα συγκεκριμένο αιτήματα παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 13831 (Δευτέρα έως Παρασκευή 08:00-22:00 & Σάββατο, Κυριακή 09:00-21:00)


Αυτό που θέλω για ποιο λόγο μου βγάζει κατάσταση αίτησης εγώ δεν ζήτησα νέα γραμμή μεταφορά γραμμής λόγο μετακόμισης ζήτησα όπως αναφέρει και παραπάνω Η εφαρμογή δεν καλύπτει αιτήματα που αφορούν σε μετατροπές ή μεταφορές των υπαρχόντων γραμμών αυτό σημαίνει ότι για την forthnet είμαι νέος συνδρομητής και ότι αν φύγω πριν του; 12 μήνες θα πληρώσω τέλος διακοπής .η ακόμα αν δικαιούμαι και δωρεάν εξοπλισμό

@ ADSLgr.com All rights reserved.