PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες πρώτου λογαριασμού



atrus74
29-05-11, 13:37
Πριν λίγες μέρες έλαβα τον πρώτο λογαριασμό και έχω δύο απορίες.
Βλέπω ότι η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού είναι η ημερομηνία ενεργοποίησης .
Άρα αυτό σημαίνει ότι προπληρώνουμε τον πρώτο λογαριασμό ?
Και βλέπω ότι με χρέωσε για την ενεργοποίηση 37,55 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ήταν 31 ευρώ περίπου την ημέρα που έκανα την on-line αίτηση.
Ξέρει κανείς τι παίζει ?

nyannaco
29-05-11, 14:42
Βλέπω ότι η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού είναι η ημερομηνία ενεργοποίησης .
Άρα αυτό σημαίνει ότι προπληρώνουμε τον πρώτο λογαριασμό ?Πάντα, και σε όλους τους παρόχους, το πάγιο προπληρώνεται. Οχι μόνο στον πρώτο, αλλά σε όλους τους λογαριασμούς... πάντα πληρώνεις το πάγιο του μήνα που ακολουθεί.

3llinas
29-05-11, 22:08
Πριν λίγες μέρες έλαβα τον πρώτο λογαριασμό και έχω δύο απορίες.
Βλέπω ότι η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού είναι η ημερομηνία ενεργοποίησης .
Άρα αυτό σημαίνει ότι προπληρώνουμε τον πρώτο λογαριασμό ?
Και βλέπω ότι με χρέωσε για την ενεργοποίηση 37,55 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ήταν 31 ευρώ περίπου την ημέρα που έκανα την on-line αίτηση.
Ξέρει κανείς τι παίζει ?

νορμαλ ειναι και το τελος ειναι 36 ευρω περιπου

theopan
30-05-11, 01:48
Πριν λίγες μέρες έλαβα τον πρώτο λογαριασμό και έχω δύο απορίες.
Βλέπω ότι η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού είναι η ημερομηνία ενεργοποίησης .
Άρα αυτό σημαίνει ότι προπληρώνουμε τον πρώτο λογαριασμό ?
Και βλέπω ότι με χρέωσε για την ενεργοποίηση 37,55 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ήταν 31 ευρώ περίπου την ημέρα που έκανα την on-line αίτηση.
Ξέρει κανείς τι παίζει ?

1) Θυμάσαι κόστος ενεργοποίησης χωρίς τον ΦΠΑ. 29,41Ε+ΦΠΑ 23% δηλαδή 36,17Ε είναι το τέλος ενεργοποίησης.
2) Προπληρώνεις πάγιο από την ενεργοποίησή σου μέχρι την ημερομηνία τιμολόγησής σου (η οποία στην περίπτωση που έχεις ήδη κινητό στη Wind θα οριστεί η ίδια με αυτήν που τιμολογείται το κινητό σου-αν δεν έχεις κινητό Wind σου ορίζουν για πρώτη φορά κάποια από τις 8 -αν δεν κάνω λάθος- "φιξ" ημερομηνίες τιμολόγησης που έχουν μέσα στο μήνα) + πάγιο ενός μήνα ακόμα.
Με παράδειγμα από εμένα (είχα ήδη κινητό Wind και με τιμολογούσαν στις 4 κάθε μήνα): ενεργοποίηθηκε το doubleplay 13/4 και άρα πλήρωσα αναλογούν πάγιο από 13/4 ως 4/5 + 1 ακόμα πάγιο (από 4/5 ως 4/6). Αφαιρέθηκε (πιστώθηκε) στη συνέχεια πάγιο ενός μήνα λόγω τις προσφοράς (3 πάγια δώρο).

atrus74
30-05-11, 11:59
Σας ευχαριστώ όλους ! :oneup::oneup::oneup: :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.