PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολιγωρία ΟΤΕ ή ... ?



ohimso
31-05-11, 21:58
Μου έστειλαν SMS ότι η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί την περασμένη Πέμπτη(26/5). Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπήρχε ειδοποίηση από τον ΟΤΕ για την Πέμπτη, αλλά τελικά δεν ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου και δεν ξέρουν τον λόγο.
Τους ρώτησα τι να κάνω και μου είπαν να περιμένω.Ρώτησα πόσο περίπου πρέπει να περιμένω και η κοπέλα μου απάντησε οτι δεν είχε ιδέα. Σήμερα η NETONE μου έκοψε το τηλέφωνο και η Forthnet με άφησε ξεκρέμαστη. Η αίτηση έχει γίνει από τις 15/4. Τι προτείνετε να κάνω?

Banditgr
31-05-11, 23:03
Να τους πάρεις τηλέφωνο(α) και να τους εξηγήσεις (ευγενικά στην αρχή) ότι το "δεν έχω ιδέα" δεν αποτελεί σοβαρή απάντηση. Μάλλον δεν αποτελεί καν απάντηση. Δική τους ευθύνη είναι να γνωρίζουν και αν δεν γνωρίζουν να μάθουν, ώστε να ενημερώσουν και εσένα για περαιτέρω ενέργειες.

babarum
01-06-11, 16:43
άραγε με τι κριτήρια βάζουν αυτούς τους ανθρώπους στην τηλεφωνική υποστηριξη αφου αυτοι θεωρουνται η βιτρινα της εταιριας...
εγω θα σου συνιστουσα να παιρνεις τηλεφωνο μεχρι να βρεις καποιον που θα σε βοηθησει πραγματικα...(ειναι η παγια τακτικη μου :p)

ohimso
01-06-11, 16:59
Μετά από 7 διαδοχικά τηλέφωνα μίλησα με ένα παιδί που φαινόταν κάπως πιο πληροφορημένος, ο οποίος μου είπε ότι ήμουν ΗΔΗ συνδεδεμένη από τη Δευτέρα (και δεν έβλεπε τίποτα για Πέμπτη), και όταν του ζήτησα το username κ το password για να μπω στο internet, μου είπε "α, αυτά είναι για το ίντερνετ. θα σας έρθουν με sms". Μα, άνθρωπέ μου καλέ, εγώ ούτε τηλέφωνο έχω, ούτε κ στο ιντερνετ μπορώ να μπώ, πώς έχω συνδεθεί απο χτές;

Και γιατί, αφού έχω συνδεθεί και καλά, ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι σε θέση να μου πει αυτο το καταραμένο username k password?!? "Θα σας το στείλουμε μέχρι τις 2 το μεσημέρι", μου είπε...

Με δουλεύουν :(

Georgevtr
01-06-11, 18:30
Ό οτε τί σχέση έχει σε όλη αυτή την ταλαιπωρία σου τελικά?

ohimso
01-06-11, 18:35
Δεν ξέρω τί σχέση είχε ο ΟΤΕ τελικά, ΑΝ είχε...
Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα, ο καθένας λέει ο,τι θέλει εκεί μέσα μου φαίνεται :( Πέμπτη η μία (και το SMS που μου στείλανε), Δευτέρα ο άλλος (κ μάλιστα έχει ήδη ενεργοποιηθεί κ καλά) και τηλέφωνο ακόμα δεν έχω :(
Όσο για το inernet, περιμένω το user k pass σε sms , γιατί θα πάθουν κάτι αν μου το πουν απ' το τηλέφωνο :(

FuS
02-06-11, 17:45
Χωρίς να θέλω να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου και χωρίς να γνωρίζω το σύστημα που δουλεύει η forthnet, πιθανόν ο υπάλληλος που σου μιλούσε να μην έχει πρόσβαση σε αυτά ή εξουσιοδότηση να στα πει από το τηλέφωνο.
Πιθανόν λέω, δεν γνωρίζω με σιγουριά :)

ohimso
03-06-11, 10:59
Τελικά ενεργοποιήθηκε η γραμμή χτες, όλα ΟΚ :)
(Το pass μου το στείλανε νύχτα Τετάρτης σε sms :Ρ)

Και ναι ίσως το παιδί αυτό να μην έχει πρόσβαση σε αυτά, αλλά θα μπορούσε να μου το πει, κι όχι να αλλάζει το θέμα! Πάντως από όσους μίλησα, ο πιο καλός ήταν :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.