PDA

Επιστροφή στο Forum : Έφυγα από HOL πριν ακόμα συνδεθώ!



Heruz
01-06-11, 10:21
Ήμουν στην Tellas(Άλλοι π*π*ρες) και λόγω μετακόμισης, ήθελαν 80 ευρώ και 1 μηνά για την μεταφορά.
Αποφάσισα λοιπόν, μιας και είχε προσφορά 3 μήνες δώρο να πάω στην HOL. ( Τι το θελα ? :( )
Κάνω την αίτηση στις 11/Μάιου/2011 ηλεκτρονικά. Στέλνω την επόμενη μέρα με fax ότι ζητήσανε και αρχίζω την κλασσική πια διαδικασία στην Ελλάδα, τηλέφωνα ανά μερικές μέρες να δεις τι γίνεται.
Στην αρχή μου ζητάνε προηγούμενο λογαριασμό, βλέπετε δεν πάει μακριά το μυαλουδάκι τους, και όταν διαβάζουν στην αίτηση νέα γραμμή σε νέα διεύθυνση δεν μπορούν να συνδυάσουν 1+1 ότι δεν έχω κανένα λογαριασμό με την νέα διεύθυνση και ούτε θα έχω για κανένα μήνα τουλάχιστον. Μετά από λίγη γκρίνια, δέχτηκαν το ενοικιαστήριο.
Αυτό το πρώτο πάρε-δώσε κράτησε 1 βδομάδα.
Παίρνω την Δευτέρα (23/5) και μου λένε ότι ακυρώθηκε η αίτηση, λόγω κάποιου λάθους στο σύστημα και ότι την ξαναπερνούν και θα προσπαθήσουν να την πάνε πιο γρήγορα για να μην χάσω μέρες.
Παίρνω την Παρασκευή (27/5) και μου λένε όλα καλά, προχωράμε κανονικά, τα έχουμε όλα και απλά περιμένω sms για πότε θα γίνει ενεργοποίηση.
Παίρνω σήμερα Τρίτη (1/6) και μου λένε ότι υπήρχανε κάποια λάθος στοιχεία(Πως είναι δυνατόν αυτό μετά από 2 βδομάδες που μου λέγανε όλα καλά ?) στην αίτηση και ακυρώθηκε( Δεν μπορούσαν να με ρωτήσουν για να τα διορθώσουμε), και χάνω όλες τις ημέρες που περίμενα και πρέπει να τα ξανακάνω όλα από την αρχή.
Καλά τους λέω, πρώτον, την Παρασκευή όλα καλά και τώρα γιοκ? και δεύτερον, αν δεν σας καλούσα εγώ, πότε θα με ενημερώνατε ότι ακυρώθηκε ?
Μου λένε ναι έχετε δίκιο, αλλά έτσι είναι το σύστημα δεν μας ενημερώνει ότι ακυρώθηκε. Θέλετε να σας συνδέσω για να ξανακάνετε την αίτηση ?
Ευχαριστώ πολύ, αλλά θα πάω σε άλλη εταιρία.
The End

pRieStaKoS
01-06-11, 12:11
Αν την αίτηση την εκανες online σου έχει ζητήσει τα δικαιολογητικα που χρειάζεται. τα έστειλες όλα ?
Αν το τηλ είναι ενεργό σε άλλη διεύθυνση, χρειάζεται και τον λογαριασμό απο τον πάροχο που είσαι ήδη. Οχι μονο την αίτηση με άλλη διεύθυνση.

have fun.

Heruz
01-06-11, 12:31
Αν την αίτηση την εκανες online σου έχει ζητήσει τα δικαιολογητικα που χρειάζεται. τα έστειλες όλα ?
Αν το τηλ είναι ενεργό σε άλλη διεύθυνση, χρειάζεται και τον λογαριασμό απο τον πάροχο που είσαι ήδη. Οχι μονο την αίτηση με άλλη διεύθυνση.

have fun.

Τα έστειλα όλα!
Την πρώτη εβδομάδα την πέρασα faxαροντας χαρτιά...παλιούς λογαριασμούς, υπογεγραμμένη αίτηση, ενοικιαστήριο, φωτοτυπία ταυτότητας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.